Skocz do zawartości

prepass size


Gość Mezon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie!

Do czego służy prepass size? Mam scene skladajaca sie z 18 faceów a renderuje sie kilkanascie minut i to z bledami!!! W dodatku material to zwykly standart prosto z edytora. Co sie dzieje? Jest parametr, który drastycznie wydłuża czas renderingu? (800X600). I jeszcze jedno: Co zyskujemy przypisując materiały typu fr? Przy mat. standart generowana jest GI... (tak mi sie wydaje). Gubie sie w tych wszystkich ustawieniach...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

K.jansen, dzieki. Niestety to wszystko mam w \"podreczniku uzytkownika\" ;). Ale ja bym chcial w ludzkim jezyku i tak na chlopski rozum (\"ciemnosc cienia\" itp.). A nie tam od razu WENUS Z MILO i to po ichniemu...

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche dziwne mi sie wydaje ze kilka fejsow moze sie wyliczac tak dlugo?!

A moze przypadkiem wlaczyles silnik Brute Force zamiast fRender? Brute force baaaardzo drastycznie wydluza rendering - to tak gdybys ustawil maksymalne parametry w silniku fRender.

 

Prepass im wyzszy - tym wyzsza jakosc symlacji GI - mniej niepozadanych artefaktow swietlnych jak to ladnie napisano w instrukcji:) . Ale zwiekszenie prepass z 1/4 do 1/2 lub 1/1 wcale nie wydluza czasu solucji GI az dwu czy cztero krotnie, zdarzalo mi sie nawet ze miedzy 1/2 a 1/1 roznica wynosila zaledwie kilka / kilkanascie sekund!

 

Poza tym znaczace wydluzenie czasu solucji GI powoduje zwiekszenie:

Balance - powyzej 85~90 % jest jusz bardzo dlugo!

 

No i oczywiscie zwiekszenie Density (min/max) + RH Rays - te parametry sa ze soba powiazane...

 

I jeszcze Adaptive Quality - powyzej 50% tez niezle spowolni - to parametr odpowiedzialny za dodatkowe korygowanie / poprawianie GI w mniej eksponowanych miejscach czy detalach (tak na chlopski rozum).

 

Moze poczytaj kilka tekstow na mojej stronie - 100% praktyka + troche teorii (sorry za reklame) :P

 

tyle moge doradzic majac tak ogolne pytanie.

pozdrowionka

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności