Skocz do zawartości

Gdzie najtaniej kupić LightWave?


requirere

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka pytań do wszystkich doświadczonych kupnem LightWave:

 

 

Gdzie/jak można kupić najtaniej? (może być wersja nie najnowsza)

Kupowanie za granicą czyli jak najtaniej nasycić łapczywe Państwo podatkiem?

I sprawa licencji/użytkowania zgodnego z prawem – jaka jest różnica prawna w przypadku, gdy w przelewie kupna jest podana osoba kupująca z podaną nazwą firmy i bez tej nazwy firmy?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Widocznie nikt nie kombinował, ja na przykład kupowałem w Quedex. Najtaniej nie wyszło, ale przynajmniej nie muszę się głowić czy mogę go używać czy też nie :)

 

Weź pod uwagę, że w porównaniu z innymi softami do 3D, LW jest tani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@requirere: taka, ze kupując na firmę masz VAT i dochodówke odliczoną.

Używać mozesz, ale jak kupisz na fakture, to musisz oplacic cło jezeli kupujesz spoza UE, wtedy dopiero się liczy. Jak kupisz na siebie, to musisz pozniej wnieść do firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję panowie

 

@ola-f: możesz to rozwinąć: Co to znaczy kupować na fakturę/lub nie na fakturę? albo "wnieść do firmy", gdy kupuję na siebie

 

Raczej kupię LW w Polsce, więc nie będzie dodatkowych problemów z cłem. Jednak inne programy jak będę kupował (ZBrush z ichniej strony) to pewnie z cłem jak spoza sowietUE. Wiecie ile wynosi cło na programy i gdzie następuje opłata?

 

 

Co do qudex'a to odesłali mnie do:

"

ceny wszystkich produktów ma Pan podane na http://www.rico.pl

 

http://www.rico.pl/oprogramowanie-3d-c-37.html?page=2&sort=1a

"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majac firme bierzesz na fakture. Jezeli jestes na 22% vat, to soft dla Ciebie jest tanszy o wartosc Vat, czyli cos co kosztuje 1220, Ciebie kosztue 1000+220pln podatku, ktory placisz z Vatu doliczanego do swoich faktur. Dalej wydajesz 1220, ale 220 nie swoje ale nalezne skarbówce, ktore doliczasz do faktur jako VAT. Dodatkowo jako koszt firmy nie placisz od wydanych pieniedzy dochodowki. Faktycznie roznica miedzy kupnem na fakture a nie, jest ogromna (ja juz wpadlem w manie brania na fakture czego sie da). jak cos kosztuje 1220brutto, to na firme zaplacisz ze swoich (czyli tych ktorych fiskus poki co nie chce) 820, kupujac bez faktury wydajesz ok 1440 (bo placisz dochodowke od tej kwoty, bo nie udowodniles bez np. faktury,ze poniosles wydatki na poczet dzialalnosci firmy). Faktycznie wychodzi prawie 40% roznica.

 

Jak przyjdzie do CIebie, to musi ci ksiegowa wystawic fakture wewnetrzna, musisz oplacic VAT jaki naliczy, udac sie do urzedu celnego (to chyba robia odpowiednie firmy tez) i oplacic cło za nośniki itp. po tym wrzucasz w koszta. To tak w skrocie co mi znajomy tlumaczyl jak kupowal z usa, ja czekam na moje adobe, wiec bede mogl pozniej opisac co i jak dokladnie. Ale reasumujac - cło płacisz za nośniki, musisz do ceny doliczyc VAT i oplacic go w polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja próbowałem kupić bezpośrednio w newtek-europe - ale konwersacja nam się nie kleiła bo opóźnienia w odpowiedziach miałem do 1 tygodnia (może dlatego, że przy okazji chciałem zrobić upgrade VT[3] i grzebali się z wyceną) :) ostatecznie kupiłem w Quedex - cenowo wyszło mi podobnie, a przynajmniej miałem normalną FV, a nie europejską eksportową.

 

Co do zakupu softu z USA to nie polecam takiej praktyki - trzeba dokładnie czytać, gdzie dany soft można używać - np. Adobe kupiony w USA zdaje się, że ma zapis o tym że używać go można tylko na terenie USA i Kanady - ja mam wersje z USA Premium Production CS3 i zapomniałem przed reinstalem zdezaktywować licencje to po telefonie do Adobe powiedzieli mi że warunkowo mi ją aktywują - koniec końców skończyło się zakupem nowego pakietu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zakupiłem LW na siebie (bez firmy)

 

Chcę kupić Zbrusha z tej strony:

https://www.cleverbridge.com/43/?scope=cart&cart=48244

 

potrzebne byłby mi informacje:

 

-czy płacąc za ZB z niemieckim 19%vatem mam już kwestie formalno – prawno - podatkowe uregulowane?

- czy powinienem jeszcze udać się do jakiegoś urzędu sowietUE i dalej miałbym płacić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz Bugała

Znajomy kupił przez sklep Wamm video solutions. Może nie najtaniej (tzn. w granicach zbliżonych do wszystkich ofert kupna), ale pewnie. W skład wchodzi oczywiście program i 3 książki drukowane. Na święta otrzymał też kartkę z życzeniami :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności