Skocz do zawartości

pojazd 3D : TiE Fighter


rdo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 32
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A właśnie miałem cie przestrzec że Sharp jest bardzo uczulony na modele ze \"Star Wars\" :D

Osobiście jestem zadziwiony, że w blenderze można taki model zrobić ;D

Mi sie podoba...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja sie przyczepie do aspektów fizycznych - mianowicie chodzi o cienie. nie chce mi sie tłumaczyc dlaczego, ale cienie w przestrzeni kosmiczną są bardzo głebokie, prawie czarne - a na Twoich renderach są bardzo jasne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisał Sharp

aaa!! proporcje!!!! pierwsze co to \'skrzydła\' do poprawy

 

słuszna uwaga..... // chyba bede sobie dawać blueprint jako tło viewportu.. teraz juz proporcje sa w porzadku... zaraz render

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisał --Chris--

A właśnie miałem cie przestrzec że Sharp jest bardzo uczulony na modele ze \"Star Wars\" :D

 

 

 

 

dobrze, że uczulony na błędy.. widać, że PRAWDZIWY fan.. pochwalam taką postawę...

 

 

napisał --Chris--

Osobiście jestem zadziwiony, że w blenderze można taki model zrobić ;D

Mi sie podoba...

 

może dzięki tym modelom niektórzy uwierzą, że blender to bardzo porządny program... no może nie profesjonalny, ale do zadań amatorskich... nic dodać, nic odjąć...

 

 

no to ja sie przyczepie do aspektów fizycznych - mianowicie chodzi o cienie. nie chce mi sie tłumaczyc dlaczego, ale cienie w przestrzeni kosmiczną są bardzo głebokie, prawie czarne - a na Twoich renderach są bardzo jasne

rozwiń tę myśl, proszę...

 

 

 

---------------------------------------------

juz jest render

z poprawionymi skrzydłami... teraz proporcje są w porządku (przynajmniej, jeśli chodzi o główne składowe

 

 

//EDIT:

przed chwilą awaria zasilania... przymusowy reset.... właśnie Tie cofa sie do stanu, w jakim był 4 godziny temu ( bo wtedy ostatnio zapisywałem) ... ludzie.. uczcie sie na moich błędach i ustawcie sobie autosave co 2 minuty!!!!!!!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co tu roizwijac... w cosmosie cienie są idealnie czarne a oswietlone miejsa bardzo jasne. nie ma GI od sky light, bo niema sky. :) nie ma air ani nic co moglo by dawa rozproszone swiatło w ambiencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe w blenderze da sie jeszcze lepsze efekty wyciagnac... wszystko we wszystkim sie da tylko w niektorych w latwiejszy sposob a w niektorych w trudniejszy :). Tyle ze trzeba chciec a to juz inna sprawa.

 

Co do modelu to tak sobie mi sie podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model jak model...poprawny...ale gwiazdki nie...zobacz sobie jaką kolwiek scene SW i zobacz że u Lucasa jest napaćkane gwiazdkami...pełno ich prawie każda na każdej..a Twoje można spokojnie policzyć :)

 

pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Model całkiem, całkiem, za to przedstawiłeś go zupełnie bez sensu... dorób do niego jakąś scen, oświetl go ładnie... póki co to jest to tylko model :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze zrob lecaca caly dywizjon lecacy w jakiejs formacji,np. w klinie ,a w tle 3 Star Destroyery, a jeszcze gdzies w oddali Gwiazda Smierci niszczaca jakac planete.......no dobra,to moze bez tej Gwiazdy Smierci :D

a powaznie to szkoda ze ci sie skasowalo:/ ...na screnie z viewporta mysle ze lepiej wyglada. Mam tylko nadzieje ze nie zapomnisz o pogrubieniu skrzydel i pylonow łączących je z kokpitem, jak chcesz to moge ci podeslac fajne referki ,jak sobie je podstawisz to bedzie wszystko czarne na bialym ,co powinno zostac poprawione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo słuszna koncepcja.. tyle, że ISD jest bardzo skomplikowany...... ale pomyśle nad jakimś okrętem liniowym.. chociaż chyba prędzej zrobie akś rebelski myśliwiec i animację bitwy,lub choćby pościgu... chociaż i tak rozmachem to moja praca do pięt imperatorskiej klonowni nie dorasta

 

dobra wiadomość ludki... praca odtworzona, a nawet weszła na nieco wyąszy poziom... w następnm update dokonam kolejnych poprawek (chyba rzeczywiście te \"skrzydła\" troche za cienkie....

 

// czy można jakiegoś moderatora prosić o przeniesienie wątku do WiPów?? bo chyba jeszcze bede nad tym troche pracował...

 

Pozdrawiam wszyskich fanatyków SW.. i tych, którzy się na SW dopiero nawrócą (choć jeszcze nie są tego świadomi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po mału... bardzo po mału powstaje Y-Wing... 3 godzniy zajęło mi wymodelowanie NURBSami kokpitu... skonwertowałem do mesza... i.. zorientowałem sie, że jest pełna bugów.... więc zagęściłem siatkę i ją jeszcze pokrzywiłem... // czy mam sie dalej z tym m ęczyć, czy pracować od nowa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waśnie dochodze do podobnych wniosków... ale chciałem kolejna funkcja wypróbować /... wypróbowałem.. i doszedłem do wniosku, że to jest dla mnie za trudne... chyba wymodeluje to po raz drugi.. bo (jak zaewne widać na załączniku... efekt marny osiągnąłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc poligony wystarczają w 90% przypadków. Można sobie pozwolić na większą swobodę co w przypadku takiego modelu jest dość ważne. Nurbsy są dla maniaków precyzji i do technicznych zastosowań ;). Tak mi się wydaje.

 

A myśliwiec Tie bardzo fajnie ci wyszedł. To jest \"czysty\" render czy z GI? A może ambient occlusion?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian : nie do końca masz rację. Oczywiście teoretycznie w kosmosie cienie są niezwykle ostre i prawie 100% czarne o ile w pobliżu jest jakaś gwiazda. Jednak zauważ że skrzydła Tie z tego co widać po renderkach rdo są pokryte czymś co te światło odbija (widać np. odbijające się gwiazdy). Czyli ostry cień przykrywający część statku może być lekko rozjaśniony światłem odbitym od połaci skrzydła.

To tyle jeśli chodzi o moje rozważania :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby rozwiać wątpliwości: planeta istnieje... (render na jakości próbnej... 10 sekund, bez ao). fani sw już zapewne rozpoznaja...

 

// tekstura zrobiona ze skrinów z filmu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a myslales Sharp ze na co taki TIE chodzi ?? Imperium dba o srodowisko :D

hehe mialem swego czasu model do sklejania Interceptora i on taki chropowate na skrzydelkach mial.

Tylko potem pies go dorwal i sie skonczylo :(

Super modelik, blender jest spox programem.

A mam takie pytanko czy mozna w nim wprowadzac dokladne wspolrzedne i wymiary z klawiatury tak jak w maksie ???

Bo nigdzie nie znalazlem a by sie przydalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od wersji 3.32 można... wciskajac N wymiary , wspolrzedne i kąt obrotu.... dla poszczególnych verteksów, grup vertexów lub całego objektu.....

 

// drugi pomysł na animacje... TiE wladujące do i wylatujące z hangaru na ISD

 

imperium dba o środowisko:).... tylko czemu nie uprzątneli tego gruzu pod Alderan??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość jakością, ale nie podobają mi się 2 rzeczy. Tło czyli te niby gwiazdy oraz planeta. Kompozycji itp. nie biorę na razie pod uwagę bo pewnie jeszcze nad tym nie pracowałeś.

Jeśli kosmos ma być w miarę realistyczny czyli taki jak w Star Wars, a nie np. jak w jakiejś podrzędnej grze komputerowej to gwiazdy powinny być mniejsze, oraz powinny mieć różne kolory (oczywiście bez przesady). Dodatkowo powinny być one jakoś sensownie rozmieszczone, a nie taka jednolita masa białych kropeczek.

Planeta jest chyba wstępna więc powstrzymam się do komentarza. Sam chyba widzisz najlepiej co jest źle.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety widze te niedociągłości... chyba wezme po prostu jaakieś zdjęcie z Hubble\'a na tło i wmontuje w nie jakiś n.p. Endor. ale na razie skupie sie na modelowaniu Y-W... może jesszcze dorobie X-W (chociaż jeden już jest na forum... ale cóż - zrobie konkurencje... o ile jst to w zakresie moich umiejętności... Tie w końcu jest tylko zestawem prymitywów nieznacznie obrobionych... a Y-W czy tym bardzoej X-W mają konkretne kształty)

 

dzięki za komentarze.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności