Skocz do zawartości

oswietlenie pokoju


Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem, dokladnie 2 problemy. Chce oswietlic pokoj ktory nie ma okien ale wiadomo ze w dzien swiatlo bedzie tam doierac bedzie rozproszone i bedzie wpadac z innych pomieszczen,nie bedzie on w kazdym razie bardzo czarny. jakim swiatlem i jakimi parametrami osiagnac takie oswieltenie wnetrza??drugie pytanie to jak chce zrobic ten sam pokoj oswietlic swiatlemsztucznym tj halogeny itp. Jak ustawic takie swiatlo??pracuje w maxie 2009 a silnik do renderowania to mental ray

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no jesli pokoj to tylko 4 sciany to jak z zewnatrz czy z innych pomieszczen ma trafiac rozproszone swiatlo?

 

jesli juz chcesz robic jakies feke'i ze zrodlo swiatla bedzie gdzies w srodku pomieszczenia to daj tam jakies swiatlo wlacz final gather i diffuse bounce daj wiecej niz zero (taki szybki sposobik na to co chcesz)... ja i tak bylbym za stworzeniem okien i np uzyciem daylight system polaczonym z FG a nawet z skyportalem

 

co do halogenow to photometric ligh typu web i zaladowanie mapki IES (w googlach tego sporo jest... w samym maxie tez pewnie klika mapek w jakims folderze tez)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a potem wybrać preset Photometric Web w ustawieniach światła i możesz wcisnąć ten plik IES, na bazie którego będzie się świeciło kształt oświetlenia sztucznego. IES-y - w Internecie. Chyba że poprosisz o linki.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche nierozumiem,modeluje sobie lampke w postaci halogena ,wchodze w swiatla photometric, wybieram free light, pozniej wybieram halogen np 100W. A co chodzi z tyumi ustawieniami co pisales wczeniej?? chodzi mi o ,,preset Photometric Web'' i te jakies IES??co to jest??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanie, zapytam tutaj by nie zawalać miejsca.

 

Dodam jeszcze tylko, że maxa dopiero od nie dawna zaczynam głębiej poznawać. Sprawa jest banalnie prosta,

Szukam opcji gdzie można zmieniać dowolnie wartość rozmycia cieni dla światła np area spot w mentalu. Wybieram adv ray traced przelączajac rowniez na inverse square. Z opcji do wyboru mam tylko wspolczyniki dens, opaciety i kolor.

 

Natomiast w świetle daylight jest wyraźnie wyodrebniona opcja rozmycia i wszystko ładnie chodzi.

 

Ważne jest dla mnie abym mógł algorytm zmieniać odrębnie dla każdego światla.

 

 

tutaj przykład mojego renderu z problemem:

11167124.jpg

 

Oczywiście pracuje przy użyciu FG i GI.

 

 

Z góry dziękuję za pomoc

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności