Skocz do zawartości

Matura :)


Pablo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

matura tuz tuz...jak tam ida przygotowania? z czego zdajecie? ( Polski, Gera ) czy macie moze jakies przecieki ?:) i w ogole jakie plany po maturze? ( WSHE, Grafika komputerowa i multimedia)

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 148
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ja juz maturke mam \"dawno\" (rok czasu) za soba... nie pekajcie to bedzie OK -> bo jak czlowiek zacznie panikowac to moze wszystko zjeb*** sorki zepsuc... maturka nie jest taka trudne jak to wszyscy opisuja ;-D...

zdawalem pisemne z: polaka, maty rozszerzonej i ustne z: infy (wlasciwie to byla pisemno-ustna), angola, polaka...

jak dotrze do mnie jakis przeciek to wam zarzuce... pozdro i zycze powodzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam, matura to najgorszy koszmar, jaki moze spotkac czlowieka. Nauczyciela warcza, wszedzie maja podslychy i kamery. Wystarczy odwrocic na sekunde glowe i juz zabieraja kartke, wypraszajac z sali.

Nawet jezeli przezyjecie ten etap, to oceniajac wasze prace beda sie przypier***** do wszystkiego. Na ustnej - jezeli w ogole dopuszcza - beda was ponizac, smiac sie z popelnianych przez was bledow, lapac za slowka.

 

Po prostu koszmar, w zyciu tego nie zdacie.

 

Jezeli jakims cudem wam sie to jednak uda, to w przyszlosci bedziecie opowiadac o tym maturzystom.

 

:>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drug ty sadysto heh...

co do matury to bez przesady z tym luzem bo ja odpuscilem na maxsa i z polaka(pis) 2 z matmy(pis) 4 ... a tam gdzie chcialem udezyc z takimi ocenami mozna bylo tylko pomazyc...no ale jak to mowia glupi ma szczescie ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej DruG zepsules cala zabawe ;-(... chcialem ich podbudowac ze to jest pikus i luzik zeby poszli odprezeni z zalozeniem ze to bedzie tylko taki wiekszy sprawdzianik i dopiero na miejscu doznali szoku jak zobacza ta komisje ktora tylko czeka az ktos popatrzy na sufit zeby go wywalic...

ale na pocieszenie powiem wam jedno za trzecim razem juz praktycznie wszyscy zdaja ;-p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pierwsze klasy przgotowują jakieś dekoracje do sal, w których są zdawane matury. Myśleliśmy nad tekstem typu:

Do zobaczenia za 2 lata na wspólnej maturze!

Ale wychowawczyni wybiła nam ten pomysł z głowy;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze powiem wam ze jeszcze bym sobie raz strzelil maturke... Boze...bulka z maslem to byla... czysta przyjemnosc.. teraz jak sie patrze co mnie czeka na sesji to az mnie skreca... wolalbym 20 maturek pisac...wiec cieszcie sie ta przyjemnoscia poki mozecie:) na studiach zobaczycie co to znaczy \'egzamin\'

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też maturkę będe męczył we wtorek ;]... ale słowa mojego znajomego , który zawsze podbudowuje wszystkich brzmią :

\"już za rok matura tempaki\" :D ...

zawsze się można dostosować ;]

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dirty ma racje ;-( mnie tez czeka sesyjka juz za miesiac (niecaly) a jeszcze sie nie zabralem z nauke ;-(... uuu ja nie chce - tez bym wolal juz pisac maturke bo sesja to jest dopiero koszmar a jeszcze musza ciebie do niej dopuscic ;-(... ostatnio koles od statystyki na pytanie kiedy mamy drugie kolokwium odpowiedzial ze na koniec maja -> my na to sie pytamy kiedy jego ewentualna poprawa bo w czerwcu sie koncza zajecia i zaczyna sesja... a on poprawka cwiczen bedzie we wrzesniu bo w czerwcu biore urlop i jade na wakacje... my na to a co z dopuszczeniem do egzaminu? i dostajemy swietna odp: \"no coz nie przystepujecie bo nie mozecie... dostajecie za pierwsze podejscie 2 i zostaje wam poprawka\" -> hiphiphura bede mogl zdawac poprawke ktora bedzie moim pierwszy podejsciem...

i dlatego nawet 10 matur jest lepszych od sesji...

i jeszcze raz przypomne cos co juz ktos zapodal na tym forum:

;-D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pablo wlasnie gadalem ze znajomym na GG:

 

***** (12:29)

dzięki Siwy, mam kartkę z tematami przed sobą i większość jest taka sama

***** (12:29)

a moja kartka pochodzi z \"super tajnego przecieku\"

***** (12:29)

cieknie jak dziś na dworzu

***** (12:29)

dobra mykam się uczyć

 

mowi ze 6 i 7 ma w innych formach... ja bym stawial glownie na 2 i 3 -> najbardzie prawdopodobne wg mnie

 

dynio: ta stronka jest w rzeczach interesujacych i zabawnych na tym forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warszawa: ,,Kto za zycia choc raz byl w niebie, Ten po smierci nie trafi od razu...\" Rozwin mysl odwolujac sie do wybranych tekstow kultury.

 

Tak jak mowie nic nie jest pewne.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam mature w tym roku - Polski (ohhh my God !!!!) i Majca (rozszerzona), ale jakos sie specjalnie nie denerwuje troche sie uczylem, wiec zdac powinienem, a oceny... to dla mnie liczy sie tylko majca.

 

Co do przeciekow to na probnej w malopolsce sie sprawdzilo, wiec licze ze teraz tez tak bedzie :), poza tym bede mial tematy z dwoch niezaleznych zrodel, wiec jak sie pokryja to bedzie git. Powinny byc w poniedzialek wiec napewno wrzuce na forum.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasem temat z 5 źródeł się pokryją i będzie nietrafiony :( - tak było kiedy ja pisałem ale wśród ok 10 tematów które przed matura do mnie doszły 1 się trafił a drugi prawie (można było naciągnąć). Więc moja rada -przygotujcie ściągi na tematy które do was doszły... duzo ściąg, duże maskotki i POWODZENIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecieki na wesolo ;)

 

pozdr

 

 

1) Motyw murzyna w literaturze staropolskiej.

2) Analiza i interpretacja tekstu jednego z wybranych utworów zespołu

muzycznego Metallica.

3) Twoje refleksje nad fenomenem telefonii komórkowej w literaturze

starożytnej i średniowiecza.

4) Osama Bin Laden - romantyk czy pozytywista?

5) Analiza i interpretacja tekstu jednego z wybranych

utworów zespołu muzycznego \"Ich troje\".

6) Andrzej Lepper - romantyk czy pozytywista? Uzasadnij

swój wybór z wykorzystaniem \"Chłopów\" Reymonta.

7) \"Wszystkie dzieci nasze są\" - Majka Jezowska. Twój

pogląd na sprawy antykoncepcji i demograficznego boom´u.

8) \"Mydło lubi zabawę...\" Twoje przemyślenia na temat

homoseksualizmu w literaturze polskiej i światowej.

9) Zinterpretuj wiersz Jerzego Ushatego - \"Kwiaty kurna dla ciebie mom\".

10) \"Jestem za a nawet przeciw\" -

zinterpretuj słowa znanego Polaka Lecha Wałęsy

w odniesieniu do znanych Ci utworów literackich.

11) Pudzianowski- Herkules naszych czasów.

Odnieś jego osiągniecia (dźwiganie ciężarówki na barana,

podnoszenie walizek wypełnionych bardzo ciężką kupą,

rzut fortepianem na odległość) do osiagniec mitycznego Herkulesa.

12) \"A ona najebana tańczyła na stole a my napierdoleni o żesz qrwa ja pierdole\" -

wykorzystując ten znany cytat opisz bogactwo języka polskiego w całej swojej okazałości.

Przedstaw także inne znane cytaty popierające tezę :

\" [...] iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają\"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Day After Tomorrow...Where Will You Be?

 

ehh...ja zdaje tylko polski...2 przedmiot załatwia mi certyfikat z anglika a 3 przedmiot - praca dyplomowa... więc niby nie jest tak źle...ale zaczynam się jush denerwować...choć przez ostatnie 2 dni nie wypaliłem ani jednego papierosa bo nawet czasu nie miałem...poprostu zapomniałem o paleniu :| dziwna i fajna sprawa zarazem...

 

ide strzelić sobie kawe i za dwudziestolecie międzywojenne się biore :P

 

pozdrawiam maturzystów ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlugo nie (okolo tygodnia) bo wiekszosc pamietalem z zajec a ze lubilem to co robilismy (uznajmy ze lubilem) to latwo mi wiedza wchodzila...

na maturce z tego co pamietam to obowiazywaly nas: metody numeryczne (te co mielismy miedzy innymi wyznaczanie miejsc zerowych f-cji metoda polowienia przedzialow, newtona itp) TP 7.0 (pascal), drzewa (np sortowanie drzew binarnych - duzo tego nie mielismy z drzew), excel (+ stosowanie metod numerycznych w excelu), access, word, algorytmy, kilka zagadnien z szyfrowania (malo z tego zrobilismy) i jeszcze pare drobnych zagadnien takich jak schemat blokowy komputera itd itp...

maturka polegala na wylosowaniu zestawu skladajacego sie z 3 pytan i odpowiedzeniu na jesli w ktoryms pytaniu bylo polecenie napisania programu to trzeba bylo go napisac (na kompie)...

ja trafilem na sredni zestaw:

1. omowic i wyprowadzic wzor na calkowanie metoda trapezow, podac blad metody i wytlumaczyc skad sie bierze

2. znalezc blad w programie - program wyznaczal \"n\" kolejnych wyrazow ciagu fibonacziego (nie pamietam jak sie pisze wiez pisze jak sie czyta)

3. tego pytania juz nie pamietam dotyczylo excela... musialem zrobic jakis wykres do danych ktore mialem z czegos uzyskac - najprostrze z tych co mialem...

 

szczerze mowiac jesli bym dzisiaj mial napisac jeszcze raz maturke z infy to musialbym znacznie wiecej czasu poswiecic na przygotowanie bo wiekszosc rzeczy sie ulotnila z umyslu... wtedy mailem wiedze ktora zostala oceniona na 5 (ha musialem sie pochwalic ;-p)... pozdro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość -=VitO=-

cards-11.jpg

 

Samurai jack mówi : wyluzuj sie przed matura!!!

ps. my studenci tez mamy ciezko niedlugo sesja:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności