Skocz do zawartości

Colort to texture problem


sieja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam cicha nadzieje ze tutaj na forum znajdzie sie ktos kto moglby mi pomoc :)

mianowicie problem tkwi w kolorowaniu obiektu(tworzeniu tekstury)

na stronie http://www.pixologic.com/zclassroom/homeroom/ jest wideo tutorial gdzie jest pokazane krok po kroku jak malowac obiekt i zrobic z niego teksture... Wszystko pieknie gdyby dzialalo :)

problem sie zaczyna kiedy klikne na ikone Col>Txr w menu->Texture

(mam zaznaczony przycisk Colorize i EnabledUV) po wcisnieciu Col>Txr powinna pojawic sie miniatura tekstury z lewej strony u mnie obiekt znika a tekstury nie ma :/ kiedy klikne na Txr>Col obiekt wraca ale jest kompletnie czarny kiedy mam RGB Intensity na 50% kolory obiektu sa lekko widoczne...

 

Nie wiem w czym moze tkwic problem probowalem z gotowymi obiektami od ZBrush myslac ze moze ja cos spapralem z obiektem ale problem caly czas jest ten sam :/

 

Z gory wielkie dzieki jesli ktos wie jak to rozgryzc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Napisano (edytowane)

klikalem w menu na create new texture... sprawdze raz jeszcze i dam znac :)

 

Pozdro Wielki czlowieku :)

 

Niestety nic to nie daje :/ nawet sam sie pyta na samym poczatku czy nie utowrzyc tekstury :/

probowalem przez projection master i tez lipa wychodzi :/ Col>Txr nadal gubi obiekt i jest niewidzialny moze nagrac to na filmie zeby lepiej zobrazowac? czy macie jeszcze jakies pomysly? :)

 

"Szukajcie a znajdziecie" :) wystarczylo powciskac guziki na dole ktore tworza maske UV tylko po wcisnieciu ktorejkolwiek wszystko sie miesza kolory zmieniaja swoje polozenie...

Edytowane przez sieja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klikalem w menu na create new texture... sprawdze raz jeszcze i dam znac :)

 

Pozdro Wielki czlowieku :)

 

Niestety nic to nie daje :/ nawet sam sie pyta na samym poczatku czy nie utowrzyc tekstury :/

probowalem przez projection master i tez lipa wychodzi :/ Col>Txr nadal gubi obiekt i jest niewidzialny moze nagrac to na filmie zeby lepiej zobrazowac? czy macie jeszcze jakies pomysly? :)

 

"Szukajcie a znajdziecie" :) wystarczylo powciskac guziki na dole ktore tworza maske UV tylko po wcisnieciu ktorejkolwiek wszystko sie miesza kolory zmieniaja swoje polozenie...

 

Musisz miec mapowanie uv na obiekcie żeby przenieść kolory z polypaintigu na texture.Gdzie sie mieszaja kolory?Na teksturze?To normalne przy zbruszowym mapowaniu-mapuje każdy poligon osobno.

 

Pozdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie klikne na jeden z UV przyciskow to objekt mi znika :)

jak wcisne jeden to mi robi doslownie zdjecie z tekstury na innym jakies kwadraciki

dopiero Uvs daje mi zblizona siatke taka jak powinna byc tylko ze... :)

maluje objekt jest cacy :) wciskam Col>txr i na objekcie kolory sie przemieszczaja klikam zeby znowu malowac Txr>Col poprawiam kolory i co? znowu kolory sa poustawiane jak chcanp zamiaost czerwien na ustach jest gdzies na uchu kawalek i kawalek gdzies indziej :)

 

Mam nadzieje ze nie wyprowadzam Cie z rownowagi ;)

 

Pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na obrazku to skopane mapowanie uv.Masz overlapy-nakładajace sie obszary w mapowaniu.Guv wygląda jak puzzle bo to automatyczne mapowanie-każdy polygon osobno.Max to odczyta bez problemu.Jak chcesz normalne mapowanie to zunwrapuj obiekt w maxie.

 

Pozdro:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zia zbrush to program gdzie wszystko musisz robic na okolo ;) jezeli masz model low przed zbrushowaniem i zawiera on mapowanie zapisz go sobie koniecznie nie zmieniaj, bo jezeli tylko nacisniesz "disable uv" tak naprawde zbrush usuwa calkowicie uv ;) wiec robisz tak ze wczytujesz model (zachowujesz go sobie na dysku) naciskasz disable uv (szybciej sie skulptuje, tzn wieksza ilosc poly komp uciaga i lepszy komfort w skulptowaniu przynajmniej u mnie ;) ) robisz modelik, wlaczasz malowanie poly malujesz jak konczysz schodzisz na najnizszy level i ladujesz model ktory wczesniej masz zapisany z uv, wchodzisz na najwyzszy level i klikasz col to tex ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na obrazku to skopane mapowanie uv.Masz overlapy-nakładajace sie obszary w mapowaniu.Guv wygląda jak puzzle bo to automatyczne mapowanie-każdy polygon osobno.Max to odczyta bez problemu.Jak chcesz normalne mapowanie to zunwrapuj obiekt w maxie.

 

Pozdro:)

 

Mafida to w maxie da sie to poskladac zeby bylo jak nalezy? :)

probowalem UVW Map i w kazdej opcji wychodzi kaszanka :/

natomiast w Unwrap Map kiedy naciskam na load za kazdym razem maksio sie wykrzacza :/ nie wiem czy moze braknie mu sil i bym musial na lepszym kompie sprobowac czy jest jakis trik? :)

 

Pozdro :)

 

KLICEK dla mnie brzmi to jak czarna magia mowiac szczerze ;)

ale dobrze wiedziec ze disable uv usuwa uv bede uwazal na ten przycisk :)

 

Wielkie dzieki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności