Skocz do zawartości

FR i reflections


Gość misku

Rekomendowane odpowiedzi

Gość misku

Mam pewien problem odnosnie odbic uzywajac final render stage-1 z sp2 (3ds max 6). Zgodnie z tutorialem zamieszczonym na stronie http://www.max3d.pl/tutoriale/kurs135/hdri.htm dostosowalem wszystkie ustawienia materialow, inna jest tylko mapa HDR, (ale to chyba nie powinno miec wplywu), jednak w moich renderach nie ma w ogole odbic! nie wiem juz czego moze byc to wina, grzebalem w ustawieniach, ale niczego sie nie doszukalem. dla zobrazowania przesylam moj render. Czy ktos moze kiedys spotkal sie z podobym problemem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Gość misku

Niestety dalej lipa.

1. Juz wczesniej mialem zaznaczone pole HDR wiec to nie to.

2. Wlasnie, dlaczego musi byc to material fr-advance ? w tutorialu jest chyba zwykly fr. Mimo tego zmienilem material na adv i dalej nic...moze dltego wlasnie ze...

3 ...nie wiem ktore paramtery ustawic w reflection. czy moglbys mi podac dokladna nazwe zakladki i nazwy paramerow jak mniemam jest ich 3 ? Czy jest to zakladka advanced reflections i parametry ? Jesli chodzi o fresnel, to w materiale fr-adv w zakladce wlasnie advanced reflections jest pole \"advanced fresnel\" czy o to pole chodzi ? hmm...zastanawiam sie czy nie jest to blad maxa lub mojej ver fr. ciagle przy przelaczaniu opcji w materiale mi sie zawiesza i zamyka maxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość misku

O widzisz :) dziekuje!!! chodzilo wlasnie o bialy reflect. To zalatwia sprawe :) Ze tez na to wczesniej nie wpadlem. Dziwi mnie jednak dlaczego odbic nie widac jesli uzywam zwyklego materialu (musi byc advanced)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności