Skocz do zawartości

niedrogie światło


torm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

właśnie przyszło mi robić zdjęcia w dość ciemnych pomieszczeniach, mój aparat nie specjalnie sobie z tym radzi (przy ISO 100 już są szumy). Przydałoby się więc jakieś światło bezcieniowe... jednak nie bardzo wiem w co zainwestować (chodzi o to, żeby było jak najtaniej).

 

Myślałem już o tym, żeby kupić lampy halogenowe w sklepie z wyposażeniem budowlanym i dodać do tego parasolki rozpraszające... ale czy taki zestaw się sprawdzi?

 

Dodam, że potrzebne by były dwa źródła światła, a nie chciałbym przekroczyć 100 zł.. :/ wiem, że to ciężka sprawa :P ale mam nadzieję, że ktoś pomoże :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

hej

 

100zl - to bedzie ciezko - szczegolnie + parasolka - allegro/ebay

 

Co do swiatla to proponuje kupic przynajmniej takie ktore bedzie mialo podana temperature 'K' to pomoze ustawic balans bieli.

 

pamietaj ze te swiatla uzywane na budowach - sa stosunkowo silne ale przy tym bardzo sie rozgrzewaja - bardzo ;-) grozi pozarem jak przysuniesz za blisko do nich parasol :-P

 

Swiatlo ciagle - bedzie istotny czas naswietlania - czyli fotografia obiektow stalych

 

pozdr

moth

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

właśnie przeglądam allegro... i są nawet niedrogie zestawy (może warto zainwestować):

 

http://allegro.pl/item920120451_2x_moc_425w_swiatlo_ciagle_stale_5500k_dzienne.html

 

wygląda ciekawie, tylko zastanawiam się czy światło będzie rozproszone i czy nie lepsze byłyby parasolki rozpraszające a nie odbijające...

 

---edit---

rozumiem, że światło błyskowe jest silniejsze, ale chodzi właśnie o krótki czas naświetlania (raczej fotografia ludzi). Chcesz mi powiedzieć, że światło stałe mi w tym nie pomoże?

Edytowane przez torm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie uzywalem takiego zestawu. Ale widzialem go w uzyciu np tutaj:

http://www.youtube.com/watch?v=9GnhoDWVYMg

 

Widac ze uzywaja dwoch takich zestawow.

Czyli da sie z tym wystartowac.

 

Nie znalazlem nigdzie opisu po jakim czasie naswietlania uzyskaz te 425W - bo nie sa to odpowiedniki 425W/s ;-) wiec ruch zamrozisz tylko czasem naswietlania - identycznie jak przy swietle dziennym - to co pozwala robic zdjecia sportu to szybki flash np 1/4000s sekundy przy 1/250s czasu synchronizacji aparatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Torm - plaszczyzna dyfuzora pochlonie jeszcze wiecej energii swiatla - najpierw obijasz potem dyfuzujesz.

Oczywiscie da duzo bardziej miekkie swiatlo ale dwa razy tracisz na mocy - i w zaden sposob nie ograniczy "wylewania" sie swiatla na boki - wiec nie zadziala jak softbox - ewentualnie jakis domowy grid na to mozna by dorobic. Nie sadze jednak zeby to sie trzymalo razem.

 

Czas 1/30 przy fotografowaniu ludzi "z reki" w swietle ciaglym to raczej Hardcore dla cierpliwych ;-)

 

@ Illy - ciekawa ta zarowka :-) niby spec. mowi ze 70W/s - calkiem niezle jezeli porownasz do SB-900 Nikona ktora ma okolo 100W/s - ale cos mi sie w ten pomiar nie chce wierzyc, nie mowiac o utrzymaniu konsystencji barwy i mocy [np. po 100 zdjeciach z rzedu moc moze spasc nawet do polowy].

 

Ciekawe kiedy sie przepali ... za 300zl znajdzie sie jakies uzywane stare swiatlo Nikona - sa prawie niezniszczalne - kupowalbym bez zadawania pytan jezeli blyska.

Sam kupilem tylko uzywane i jestem bardziej niz zadowolony, trzy razy polecialy na beton z 2,5 metra i nadal sluza ;-)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności