Skocz do zawartości

Texturowanie


BajteL

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem jestem poczontkujacym bawie sie 3 tygodnie we 3ds max 6 i nie wiem jak sie miesz textury !? czy ma ktos moze prosty turtial z taka podpowiedzia ? paczalem na tej stronie ale nie ma wiendz nie wiem co zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Czyli rozumiem, że jakieś tam podstawy w tworzeniu materiałów masz...

- jeżeli chcesz zmieszać dwie mapy (np pliki graficzne, czy mapy proceduralne), to w odpowiedni slot (np. diffuse) wkładasz mapę mix, która ma miesce na 3 mapy. 1 i 2 są mieszane za pomocą maski w 3.

- jeżeli chcesz wymieszać gotowe materiały, skorzystaj z materiału blend. Zasada ta sama, tyle że działasz na materiałach. 1 i 2 mieszasz za pomocą maski w trzecim.

 

Powodzenia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta dzienki ci bardzo pomogles mi a teraz mam 2 inne problemy

1.Jak sie zapisuje np na plik jpg,bmp,gif czy inne pliki

2Robie sobie Shape(kukle):-) i robie sobie szklana kule i ladnie idze mi dobrze nakladam texture na kulke a nie widac tej textury widac tylko przezroczystosc ! nie wiem jak sparwidzic zeby byla widoczna ta textura

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze szkopół w otoczeniu

może tekstura odbija się tylko na ciemnym tle

a może twoja kula potrzebuje modyfikatora: UVW Map (który znajdziesz w zakładce Modify, w rozwijanym menu

a może musisz zmienic przejżystość z 100% na 78%

a może my wszyscy nie istniejemy i to tylko sen szaleńca w którym nie ma miejsca na szklane kule z teksturami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo w zakladce rendering (F10 lub przycisk: ten czajniczek z okienkiem w lewym gornym rogu) w render output kliknij na \"files\" i wybierasz typ pliku i nazwe a potem renderujesz (najlepsze do renderingu animacji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisał król kier

 

a może my wszyscy nie istniejemy i to tylko sen szaleńca w którym nie ma miejsca na szklane kule z teksturami

 

 

 

 

 

a morze to bylo troche bezsensu :/ pytalem sie o to a ty mi mowisz ze texturowanie przezroczystej kuli to bezsens lazilo mi o szklana kulke! ale z gory dzienki wam za odpowiedz :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności