Skocz do zawartości

Scena 3D: Plakat na konkurs (SMACZNEGO...)


Rekomendowane odpowiedzi

Hey

Robię plakat na konkus szkolny. Tematem jak zwykle są nałogi...

Szukając pomysłu na pracę, natknełem się na te zdięcie:

18-dymek.jpeg

 

Pomyślałem, ze zobię coś podobnego...w trakcie modelowania wpadlem na pomysł, aby przedstawić to jako coś ochydnego...coś co robimy (ja nie) paląc papieosy...takjakby jemy te papieosy...więc zrodzila się myśl na zrobienie łyżki. Wsadzilem ją do popielniczki i wyszlo to co jest...

Do tego teraz jeszcze napisy...pomyślałem ie (żarując), SMACZNEGO...i spodobało mi się...

Ale to jest mało...jeszcze czegoś mi brakuje...i o to teraz was proszę, powiedzcie mi co tu jeszcze dodać ( pomijając modeling/textuing)

Modelu i tekstur już nie mam czasu poprawiać bo juto oddaję pracę...(idzie do druku)

 

A więc:

 

PLAKAT_6.jpg

I wesja ALPHa finału:

 

PLAKAT_FINISH.jpg

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Dla mnie spoko :) Najbardziej mi sie podoba sterylne podejscie do popielniczki. Taka analogia do pieknych reklam papierosow. A rownolegle zawartosc, ktora z tymi czerwonymi zawijasami wyglada naprawde ochydnie :)

 

Ja bym to troche w Photosopie podrasowal jeszcze, kolory, podmalowac ciut i byloby naprawde fajnie.

 

Zastanawialem sie czy nie lepiej byloby dac napis SMACZNEGO pod spodem. Ale w sumie w obie strony efekt jest osiagalny a tak sie lepiej komponuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Predator- Trochę czysto, ale to po to, aby był kostrast...i trochę eklamowy klimat

Peter-Z popiołem to ciężko było...ale niech już zostanie taki jaki jest

Chvieti- Filtry są dobe...zobacz na papierosa w oddali ( tego calego)...robiłem według refeencji...:P

Leander- Wielkie dzienx...widzę, ze załapałeś pomysł i klimat, jaki stworzylem...Postaram się jeszcze troche pozmieniac w PS\'ie

Myszek- Już tłumaczyłem...to kontrast...

 

Sorki, ze nie wszystkie obrazki pokazują się naraz...interia coś siada, a ja nie mam czasu tworzyć nowe konta...zostaje lycos...:|

 

Pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popiół na blacie jest zbyt równomiernie rozłożony:/ Poza tym jest zbyt duży (pojedyncze drobiny). Spróbuj dodac ręcznie troche więcej popiołu w okolicach niedopałków. Powinno byc lepiej IMO. Poza tym mi się podoba. I pomysł też bardzo udany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kozioo - chętnie bym to poprawil, ale czasu już mi brak...do szkoly mam na 8:00 i koniecznie w tym dniu musze oddać...

O samym konkursie dowiedzialem się dopieo w piątek, do tego jeszcze wczoraj polowę dnia zajeły mi imieniny...(sami wiecie:D )

 

Rano jeszcze pobawię się PS\'em i to będzie koniec...no może jeszcze po za konkusem coś zmienię, dla was :P

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pobawiłem się trochę...

Na więcej już czasu nie mam ( jeśli chodzi o konkurs ). Idę drukować i oddaję...

 

PLAKATFINISFORFORUM.jpg

 

Jak znajdę tochę wolnego czasu to postaam się jeszcze conieco pozmieniać aby było co wrzucić do galerii...:P

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca poszła już na konkurs...

Hehe...nie mogi uwierzyć, że to moje...:P Ale jakoś ich przekonalem...i jest :) Ciekawe dlaczego takie jest podejście do sprawy....Jest wiele dobrych ( nawet bardzo dobrych) grafików, młodszych odemnie...:|

 

Wtorek i środa są dla mnie dniami wolnymi ( matury piszą...) więc postaram się jeszcze dopracować scenę i umieszczę ją w galerii...

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysl bardzo prosty i pewnie pierwszy (jeden z pierwszych), jaki przyszedl Ci do glowy. Takie pomysly z zasady sie odrzuca;>

 

Kompozycyjnie kiszka, liternictwo fatalne.

 

Co wlasciwie chcesz przekazac, bo jest to dla mnie niezrozumiale.

U palacza taki plakat moze wywolac najwyzej ironiczny usmiech.

 

Przyrownujesz palenie papierosow z jedzeniem petow? IMHO bez sensu.

 

P.S. pokazywanie jakiejkolwiek marki, nawet zmyslonej, jest zabiegiem niepotrzebnym, zeby nie powiedziec niewlasciwym. Chociaz to akurat moze byc kwestia dyskusyjna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe...Drug, tutaj mnie rozśmieszyłeś...:D

Pokazywanie marki owszem jest zabronione...ale czy mamy prawo pokazywać na forum np. Forda Focusa (oczywiście wymodelowanego przez nas) zrobionego na nielegalnym oprogramowaniu i publicznie pokazywanie jego (to też reklama) wraz z logo jakie widnieje na tych samochodach ?? Mam prawnika w rodzinie i już takie sprawy obgadałem...Gdyby wszyscy stosowali się do przepisów to na tym forum zostałaby garstka naszych prac...

 

Co do przesłania; chodziło mi o fakt umyślnego zatruwania się...wdychania ( tutaj przedstawione jako jedzenie) trucizny ( tutaj jako pety i robactwo itp.)...

Nie każdy zrozumie mój zamysł, a to, ze może wywołać ironiczny uśmiech to jaknajbardziej dobrze, bo to jest ironia i w pewnym sensie abstrakcja...

 

Co do pomysłu to miałem inne, ale na nie potrzebowałem więcej czasu ( dowiedziałem się w piątek...:|)Jury napewno nie będzie takie \"ostre\" jak ty...wygrywały bardziej banalne pomysły...:P

 

PS. Tobie to trudno dogodzić...:P Jesteśmy w końcu artystami no nie ??

 

Pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do legalnosci naszych prac, to sie niemozna przyczepic dopuki nie czerpiemy z tego materialnych korzysci. Zanim zaczalem modelowac Astona pisalem do roznych dystrybutorow tej marki w UK, z jednym wywiazala sie dluzsza dyskusja pytal sie po co mi to itp. Napisal nawet ze jezeli chcialbym \"wydrukowac\" model w drukarce 3d to nie ma sprawy jezeli go wczesniej o tym zawiadomie i jezelu ten model powstanei w 1 egzeplarzu.

 

BTW

Pomysl mi sie podoba, ale na palaczach to nie zrobi zadnego wrazenia, zaden plakat na nich nie robi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

\"Hehe...Drug, tutaj mnie rozśmieszyłeś...:D \"

 

Tutaj mnie rozsmieszyles bardziej;) Nie mowilem o zadnych prawach autorskich, czy innych tego typu rzeczach. Mowilem o znikomym sensie wprowadzania marki do plakatu, skoro nic nie wnosi, a jedynie moze namieszac.

 

\"Co do przesłania; chodziło mi o fakt umyślnego zatruwania się...wdychania ( tutaj przedstawione jako jedzenie) trucizny ( tutaj jako pety i robactwo itp.)... \"

 

Tam sa robale?! A rzeczywiscie.

 

Nadal uwazam, ze to bez sensu. Rownie dobrze mozesz pokazac szkodliwosc wodki pokazujac czlowieka, ktory wlewa sobie alkohol pod powieke i podpisac \"milego szczypania\".

 

Bzdura, prawda? Przeciez alkohol nie sluzy do tego i pokazujac jego szkodliwosc dla organizmu wlewaniem pod powieke jest glupie.

 

Przypomina mi sie parodia reklamy, ktora ostatnio widzialem. Przedstawiala 3 ryby z fajkami w pyszczkach, lezace na jakims blacie. Napis glosil: \"3 ryby wyszly na brzeg, zeby zapalic i zmarly! Palenie szkodzi zdrowiu!\".

 

\"PS. Tobie to trudno dogodzić...:P Jesteśmy w końcu artystami no nie ?? \"

 

Wcale nie trudno, po prostu nie zachwycam sie nad czyms, co nie zasluguje na zachwyty. Nie wspominajac juz o tym, ze mam jakies tam pojecie o projektowaniu tego typu rzeczy. (nie, nie pokaze)

No ale coz - moje slowo przeciw ogolnemu zachwytowi moze byc jedynie oznaka zlosliwosci i czepialstwa.

 

Mowilem juz, ze kompozycja i liternictwo zasysa? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marka jest, bo była na pudełku mojej starszej...zeskanowałem i jest...Co by dało gdyby nie było marki ?? Lepiej ?? No nie wiem...:|

Robale są...może nie jakieś tam wypasione, ale są...:P

Szanuję twoje zdanie (jak każdego) i nie liczę na ciągłe zachwyty...to nie o to chodzi...

Co do sensu; racja to jest banalne, tak jak palenie. Jeśli masz jakieś ciekawe pomysły to je wypisz...zobaczymy co twoja wyobraźna stworzy, albo pokaż te swoje tajemnicze prace...(ciekawe dlaczego się z nimi kryjesz...moze są równie beznadziejne jak moja ?? albo boisz się krytyki ??)

Liternictwo ?? Możesz jaśniej ??

 

PS. Czuję lekką złości...jeśli chcesz mi coś powiedzieć to pisz na GG...

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlosc? Nie ma we mnie zadnej zlosci, bo i z jakiej racji?

 

Prac nie pokaze, bo nie czuje takiej potrzeby. Mam zasade, ze komerchy i prac z uczelni nie wrzucam i tyle.

 

Powtorze sie - nie chodzi o to, ze praca jest banalna, nie! Wydumanie czegos oryginalnego i dobrego to nielada sztuka. Chodzi mi jedynie o to, ze Twoja praca jest nieprzemyslana, pomysl niedopracowany.

Mozna z niego wycisnac o wiele wiecej, a nawet najwiekszy banal mozna przelknac, jezeli widac w nim sens, komunikat i dobre wykonanie.

 

Ja oceniam efekt i srednio mnie interesuje, ile miales na to czasu. Jezeli do konca terminu nie splodze nic dobrego, to po prostu nie biore udzialu w imprezie, bo wysylajac knota moge sobie tylko zaszkodzic, prawda?

 

Jeszcze raz podkresle - nie ma we mnie ani promila zlosci. Po prostu zal mi d*** sciska, gdy widze niewykorzystany potencjal ;)

 

Wiem, ze to tylko praca do szkoly i moglbym nasciemniac, jak super to wymysliles. Pewnie poczulbys sie lepiej i nic poza tym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz...Baggins sam powiedział, że \"Katedra\" ma wiele niedoróbek...I jakoś nikt tak niepanikował...

Ograniczenie czasowe nie dało mi do końca przemyśleć pomysłu, fakt i z tym się zgodzę...Jednak praca jest w dziale WiP i wszystko moze się zmienić ( niestety nowej wersji jury juz niedostanie...:| )

Jeśli już oceniasz i mówisz, ze \"praca jest nieprzemyslana, pomysl niedopracowany\" to powiedz gdzie !!

To nie sztuka powiedzieć \" do bani\"...trzeba mieć też argumenty i na to czekam...

 

EDIT:

 

Już mówiłem, ze nie o to mi chodzi...:P Podaj konkrety...

 

Pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez napsalem Ci dlaczego nieprzemyslane i dlaczego \"do bani\"!

Napij sie meliski, a pozniej przeczytaj to jeszcze raz.

 

Aluzja? Mamo...

 

Ide stad, bo gadam do siebie.

 

EDIT: swoja droga - dlaczego od ludzi, ktorzy sie zachwycaja Twoja praca nie wymagasz dowodow ich zdolnosci i wiedzy w temacie projektowania? Oczywiscie to pytanie retoryczne ;)

 

\"Wiesz...Baggins sam powiedział, że \"Katedra\" ma wiele niedoróbek...I jakoś nikt tak niepanikował... \"

 

Noo gratuluje porownania...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hyhy DruG ma racje no ale oczywiscie kazdy kiedys musi przejsc przez etap pierwszych sztampowych prac. np na poczatku liceum plastycznego kazdy robi taka pracke, rozwiazanie problematyki tego przekazu nie jest ani poprawne, ani tym bardziej odkrywcze a wszyscy rok w rok to samo robia myslac ze sa odkrywczy.

 

w projektowaniu graficznym taki plakacik jest rownie odkrywczy jak czajnik z kaustyka w 3d.

 

no ale na koncepty to sie pracuje latami. trzeba duzo ogladac i wiedziec co sie dzieje w branzy.

 

ps. moze w mojej wypowiedzi brakowac skaldu ale jest godzina 15:30 wlasnie wstalem i na sniadanie wypalam 4 fajke z kawka :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Falcrum- cie ugryzlo:> a po prawdzie to niepotrzebnie robisz to w 3d - zdjecie jest zdecydowanie lepciejsze, wystarczylo by dokoptowac lyzeczke. Idac tym tropem - po co robaki? robisz z plakatu przegadana opowiastke - lyzka jest wystarczajaco sugestywna. Marka papierosow jednak jest zbedna - w plakan\\cie trzeba sie skupic na tych najistotniejszych elementach - wszystko inne moze rozpraszac i dodawac niepotrzebne, czesto sprzeczne znaczenia - w tym przypadku sugerujesz ze to w popiolu tej konkretnej marki papierosos sie glizdy jakies rodza ( sznurowadla?) a to nie to chyba ma byc puenta? i btw. fajnie ze bronisz swojego dziecka, ale wiecej dobrego wyciagniesz jak zamiast spontanicznego stukania w klawisze usiadziesz i zastanowisz sie chwile nad tym co napisano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Falcrum. Zadnych zlosci nie czuje w wypowiedziach DruG\'a.

 

Podkresliles ,ze jest to plakat - wiec DruG wymienil wady Twojej pracy patrzac tez na to pod katem plakatu.

 

Po prostu skomentował Twoją pracę i miał rację w kilku kwestiach - np. wlasnie to liternictwo.

 

Sam pomysl choc prosty nie jest zly. Praca nie jest zla. Zrozumialem ironiczne smacznego ktore ma budzic pewien wstet. Udalo Ci sie chyba ... choc moglo byc faktycznie lepiej ,bo zawsze moze byc lepiej ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe…ale jazdę bez trzymanki mi zrobiliście;:P

Przeczytałem wszystkie posty jeszcze raz. I stwierdziłem, że macie rację przesadziłem. Widząc post DruG;a od razu wiedziałem, że będzie burza Gdzie piszę(gdzie DruG też się wypowiada), rozpoczyna się zażarta walka na słowa i stąd wynika moje podejrzenie o złośliwość DruG\'a do mnie(wynika to z mojej natury, zawsze walczę o swojeP)I teraz widzę, że to nie ma sensu. Nie jestem jeszcze tak doświadczony ja DruG, więc raczej nie mam podstaw. Moja paca, tak jak DrugG napisał jest nieprzemyślana, a pomysł niedopracowanyZgodziłem się z tym i niepotrzebnie drążyłem, aby wytykał mi szczegóły Zrobił się z tego niezły bigos

Porównanie do Katedry nie miało takiego znaczenia chodziło mi o słowa. Takie działa jak praca Bagginsa to dzieło kilku lat przemyślanej pacy i nie ma podstaw by porównywac ja do mojej manej scenki chodziło mi tylko o słowa Bagginsa.

 

Akdsn - masz rację, jestem teraz w liceum pofilowanym, a nie plastycznym, więc takich rzeczy jak kompozycja i wyczucie smaku tam mnie nie uczą. Jestem samoukiem i przez wszystko trzeba przebrnąć samemu i na takich właśnie pracach trzeba się uczyć. Niepotrzebnie ciągnąłem za język DruGa trzeba było spytać o zdanie kogoś innego (DruG nie zrozum mnie źle, ja po postu nie mam z tobą języka :P)

 

Biglebowsky Mam dzisiaj chyba zły dzień i próbuję się jakoś wyszaleć :P Nie, żartuję. Już to tłumaczyłem. Co do marki to też już mówiłem nie miałem na myśli konkretnych papierosów. Jest, bo na teksturze ( zrobionej poprzez skan) była i już.

Wlaśnie się zastanowiłem macie rację, przesadziłem

Czy te zdanie: \"nie tak jak niektorzy nauczy sie frajer wlaczac funkcje scale i mysli ze jest najlepszy powaznie zalosne to jest jest o mnie ?? Jeśli tak to a dam sobie już spokój

 

Adek - złość, czy tez nie to już napisałem, czego tak czułem.

Racja zawsze można przedstawić dany problem lepiej, a daną scenę wykonać jeszcze lepsiej

 

Kłubuc I za to kocham DruGa, za niepochamowaną kytykę tego co trzeba. Ma rację

 

Drug - sorry za te jazdy masz rację... Szkoda, ze wcześniej tego nierozumiałem Siedzisz w tym temacie już dość długo więc wiesz co mowisz i za to Cię szanuję :P

 

Teraz już nie wiem co obić dalej coś jeszcze zmieniać ?? dać sobie spokój ?? a może usunąć temat ??

Umieszczę jeszcze siateczkę i chyba dam sobie spokój Wezmę się za salę komputerową lepiej :P

 

PS. Moja wypowiedź wygląda jak spowiedź...:P

 

 

Pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze raz - co daje Ci ta paczka w tej pracy? wnosi cokolwiek czy tylko jest dodatkowym ozdobnikiem? chyba to drugie wiec poprostu pozbadz sie jej, po co utrudniac sobie zycie. Co do przytoczonego zdanie to jak pewnie zauwazyles jest to cytat, jest w sygnaturce i nie jest mojego autorstwa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności