Skocz do zawartości

Tygodniowy Speedpainting 83: Hypernature


norden

Rekomendowane odpowiedzi

Tygodniowy Speedpainting 83:

HYPERNATURE

 

Zapomnijcie o rzeczywistości i stwórzcie alternatywne krajobrazy bazujące na zupełnie innych prawach fizyki. Porzucić termodynamikę i wzrost entropii w czasie... Dowolna ilość wymiarów ; ). Światy mogą być zamieszkiwane przez przedziwne stworzenia...

 

Mozna łączyć ogień z wodą, tworzyć niespotykane latające struktury z żółtego sera z powyginanymi diamentowymi drzewami... co wam przyjdzie do głowy powodzenia...!!! ; D

Regulamin:

 

* Czas malowania: 1,5 h.

* Technika dowolna, cyfrowa bądź tradycyjna.

* Prace umieszczamy w tym wątku.

* Dłuższy bok umieszczonej pracy nie może przekroczyć 900 px. Pełna rozdzielczość w postaci linku.

* Jedna osoba może umieścić dowolną ilość prac ale tylko jedną z nich poddać głosowaniu. Pracę pod głosowanie należy wskazać maks. dzień przed zakończeniem, jeżeli tak się nie stanie zostanie wybrana pierwsza praca jaka została umieszczona.

* czas sondy 3 dni.

 

Nagrody:

 

* Wybór kolejnego tematu.

* Rekomendacja na stronie głównej serwisu.

* Umieszczenie pracy w galerii.

 

ZAKOŃCZENIE SESJI: 27.02.2010 (sobota) godz. 23:59.

SONDA: od 28.02 do 2.03 (3 dni)

Edytowane przez norden
  • Like 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

icecold>//

Ostatnio jak mialem okazje zarzucac tematem.. mocno ograniczylem.. wrecz do jednego rodzaju struktury...(Mózg Matrioszka) tym razem ...zapodałem coś nad czym mysle od dłuzszego czasu. Chciałem właśnie również by ten temat był mocno dowolny w kontrascie do mojej poprzedniej propozycji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam propozycję. Wydaje mi się że temat jest dość ciężki na speedpainting, więc może ten jeden raz niech ogranicza nas tylko wyobraźnia. Wiem że to speedpainting - ale może przyjmiemy ten jeden raz że warsztatowo wszystkie tricki dozwolone ? Wstawki foto, brusze nie brusze, wycinanki z kolorowego papieru, nawet ludziki z plasteliny - niech liczy się wyłącznie efekt.

Co wy na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SB się obraaaził SB się obraaaził! Ne nenen nee neee!

Ale na poważnie to wrzuć proszę jeszcze raz gdyż przed po za i ponieważ zżera mnie ciekawość co tam naskrobałeś :P

 

Nie obraziłem się :)

hyh.... Czasem jest tak że nowo poznana dziewczyna na dyskotece wydaje się bardzo atrakcyjna, ale poranek weryfikuje tę tezę... :)

Z ilustracjami bywa podobnie. Po prostu jak spojżałem na to chłodnym okiem to wydało mi się dość straszne i postanowiłem to schować pod poduchę. Ale skoro zżera cię ciekawość to pro forma wrzucę do swojej teczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy czepiam, moze i sie czepiam. Ale dosc niedawno byla calkiem spora dyskusja na ten temat. Poza tym, co to za speed painting jak posklejasz pare fotek do kupy? Speed moze i jest, ale paintingu to ja tutaj nie widze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy czepiam, moze i sie czepiam. Ale dosc niedawno byla calkiem spora dyskusja na ten temat.

 

Ano była, nawet mi się nega od Ciebie zebrało, o ile pamiętam za czepialstwo - a czego się czepiałem ? Właśnie używania zdjęć w pracy. I wiesz - przyjąłem wasze argumenty, okazało się że nie miałem racji, pokajałem się.

Tymczasem widzę że problem znowu wypada jak trup z szafy i - o cudzie - tym razem szanowny Drakulo jesteś przeciwnikiem takiego postępowania.

Ze mną jak z dzieckiem, foty to nie problem - ale może ustalmy pewne rzeczy wprost i raz na zawsze, bo ja zaczynam szczerze mówiąc powoli dostawać kręćka.

Zagubiłem się.

To wolno czy nie ? A może jest tak że jednym wolno a innym nie, to też jakiś wariant który jestem w stanie zaakceptować - tylko prosiłbym o zrobienie listy tych równiejszych, żeby była jasność :)

 

Poza tym, co to za speed painting jak posklejasz pare fotek do kupy? Speed moze i jest, ale paintingu to ja tutaj nie widze.

 

Ja ostatnimi laty widzę coraz mniej paintingu ogólnie w tych komputerowych maziajach, więc witaj w klubie sceptyków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To malujmy w tradycjonalu zwyklymi pedzlami. Bedzie sprawiedliwie.

 

Zrobię fotę, skalkuję ją za pomocą siatki, albo folii kreślarskiej i rysownicy i też nie będzie sprawiedliwie.

Niech każdy maluje jak uważa za stosowne, liczy się efekt i ocena widza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, skoro regnar twierdzi ze nie uzyl fotek, to koniec dyskusji. Mea culpa. Jednak te palmy wygladaja jak wklejone i temu chyba nikt nie zaprzeczy ;]

 

 

SBT - nie mialem na celu wszczynania kolejnej dyskusji. Nie wiem czy tego repa dalem Ci za czepialstwo ogolne czy za cos innego (zacytuj mi to na PM, to moze mi sie odswiezy pamiec ;-)). Niemniej jednak nie sadze zebym dal Ci minusa za to, ze jestes przeciwny pakowaniu zdjec do 'paintingu'. Owszem, w ogolnym rozumieniu CG 2D uwazam ze foty i tekstury sa jak najbardziej na miejscu i wiele mozna dzieki temu osiagnac. Jednak zastosowanie ich w SP jest co najmniej nie fair.

 

No, ale nie ma sie co rozwodzic. Moj blad, wybaczcie. Pewnie bede sie za to w piekle smazyl :}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, do Drakuli bardziej to bylo skierowane.

 

[EDIT] Palmy nie sa wklejane to brush jeden z wielu ktore posiadam. Co do uzywania tekstur w SP obejrzyj sobie speedy na youtube gosci ktorzy zarabiaja na zycie malujac oni uzywaja tekstu perfektycjnie w celu pokazania faktury pewnych elementow (skal, metali czy roslin). Jak dla mnie poruszanie po raz enty problemu z tekstura czy bez to jak zastanawianie sie jak sie kochac z guma czy bez.... - JAK KTO LUBI...

Edytowane przez regnar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

regnar napisal ze to byl brush, juz chcialem wspomniec ze pewnie tak bylo :)), pierwszy raz sie udzielam w tsp, bardzo przypadkowo, czytam sobie forum, sciagnalem brushe ktore zapodal Icecold i namazalem pracke w 20 minut niecale (wiecej chyba bawilem sie suwakami niz rysowalem ale i tak stwierdzilem ze nie ruszane ma klimacik)

 

tsp1.jpg?t=1266756632

pozdrawiam, nie ma podpisu na pracy bo myszką to robilem i srednio by to wyszlo :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, nom .. ale takich przykladow pewnie wiecej kurcza bylo a ludzie sie kluca... Tez jak zobaczylem to respect.. ale jak sobie uswiadomi kazdy ze to pedzle, to tez innym okiem na to patrzy wiec sie wszystko wyrownuje ;P...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle, ze inni startujący powinni się wypowiedziec, czy nie czują się urażeni walcząc swoim półtorej godzinnym malarstwem z przygotwywanymi wczesniej i uzytymi do pracy pędzlami. Dla mnie to brak szacunku do innych biorących udział, co by nie mówić i jak nie argumentować, zdania nie zmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale gdy sie widzi taka prace, czy nie bierze sie poprawki na to jak jest wykonywana? Czy widzac cala prace robiona na bazie tekstur, bedziesz porownywal tak samo jak do pracy wykonywanej od podszewki samemu? Wydaje mi sie ze jesli ktos uzywa tekstur czy brushy przyznaje sie do tego, bo nie ma co ukrywac.. a wtedy jak wyzej. ocena nalezy do odbiorcy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle, ze inni startujący powinni się wypowiedziec, czy nie czują się urażeni walcząc swoim półtorej godzinnym malarstwem z przygotwywanymi wczesniej i uzytymi do pracy pędzlami. Dla mnie to brak szacunku do innych biorących udział, co by nie mówić i jak nie argumentować, zdania nie zmienie.

 

Nie czuję się, ponieważ szacuję że jakieś 90% prac które oglądam w galerii zwycięzców TSP zostało stworzonych "przygotwywanymi wczesniej i uzytymi do pracy pędzlami", w tym pewna część bazując z grubsza na fotce referencyjnej - nieważne czy na zasadzie wzorowania się czy podkładu. Współczesną komercyjną produkcję ilustracji cechuje pewna cecha o której wspominał wielokrotnie Thx - mianowicie kuglarstwo. To wcale nie jest obraźliwe, jedynie obrazuje pewien fakt przez porównanie. Kuglarz zabawia publiczność trickami, których publika nie zna i się nimi zachwyca. Podobnie współczesny ilustrator skupia się na rozrywce, a używane metody nie zawsze mają cokolwiek wspólnego z akademickimi kanonami sztuki. Widzę silną analogię i nie widzę powodu żeby się obrażać.

To jakby ganić iluzjonistę, że tak naprawdę nie ma kilkuset metrów kolorowej chusty w kapeluszu, a w środku wcale nie ma królika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale gdy sie widzi taka prace, czy nie bierze sie poprawki na to jak jest wykonywana? Czy widzac cala prace robiona na bazie tekstur, bedziesz porownywal tak samo jak do pracy wykonywanej od podszewki samemu?

Czyli workflow jako kryterium oceny wartości danej pracy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łaaaaa ^^ Klocjusz juz masz moj glos! fajnnoo, Uriel troche kolory wydaja sie razace. aspenboy - jesli dobrze mysle to raczej tak i jak ortheza, dajmy juz spokoj, zawsze byly w tym wątku tekstury i brushe roznej masci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności