Skocz do zawartości

Paladyn


Vaphell

Rekomendowane odpowiedzi

Wprawdzie nie lubie pokazywac dalekich od ukonczenia ludzikow, ale forum cos ostatnio zamiera, wiec dla dobra ludzkosci wrzuce cos na pastwe krytyki :)

 

To ma byc paladyn, mocno inspirowany rysunkiem masta Lockwooda do D&D3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ewentualny postep przy tej pracce nie bedzie jakis powalajaco szybki - uzytkuje 2 rozne terminale, jeden w domu na \'wsi\', drugi w Warszawie. Brak inetu mocno utrudnia wymiane danych miedzy tymi kompami (life is brutal :( ). Kadencja warszawska na razie dobiega konca wiec paladyn sie przez jakis czas nie polepszy :) W domu za to czesze sobie krasnoludka, tez inspirowanego ilustracja Lockwooda do d&d. Kiedys na dyskietkach zwioze i sie pochwale :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się przyczepie do modelu :D. Kciuk jest za krótki w stosunku do reszty palców nadgarstek jest za chudy. Teraz stopy, jeśli jest na bosaka to stopy są źle wymodelowane, jeśli w butach nad kostkę to przy niej jest za mała średnica nogi (nie byłby w stanie wprowadzić stopy do buta). Pozdrawiam i czekam na txt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamietam, to ludek pokrywa sie mniej wiecej konturem z rysunkiem przedstawiciela humanow w d&d, wiec ciezko mi ocenic czy lepek jest za maly (ale sprawdze co i jak), a szyja wystepuje tylko jest (a przynajmniej w zalozeniu powinna byc) schowana w takiej drucianej czesci garderoby, czego faktycznie na razie troche nie widac :).

Jako ze ludek sklada sie odddzielnych obiektow to nie chcialo mi sie sprawdzac ile ma poly (moj myk do liczenia facow z optimizem dziala na jednym obiekcie :) ). Podejrzewam ze jakies 1200 tri sobie kolo liczy. Staram sie robic malo zlozone bryly, bardziej imponuje mi jak teksturka jest kluczowym elementem, a nie obiekt z zapodanym msmoothem :) BTW wiem ze bede sie okrutnie biedzil z zeskinowaniem ciecia - najbardziej nie lubie rak z powodu duzego zakresu ruchow we wszystkie strony :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem z tym liczeniem poli a właściwie face. w zakładce utilities jest narzędzie \"poligon counter\" do ich zliczania. Oprucz tego w menu file jest summary info gdzie można znaleść informacje o ilości poligonów poszczególnych obiektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem... poly counter mowi ze cala scena ma 676 poly (bulszit) , wiec albo nie liczy tri tylko poly, albo liczy tri, ale olewa modyfikator symmetry. Tak czy inaczej ftopa. Myk z optimize wybralem dlatego ze dokladnie wiem co widze, a przy counterze musze w glowe zachodzic czemu wynik jest o ok polowe mniejszy niz w rzeczywistosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jazda :) Znowu zrobilem test i jakas sciema: optimize tylko na tym bladofioletowym kawalku (korpus) mowi ze jest 734 tri a poly count pieprzy gupoty ze cala scena ma 676poly. Wiec obstaje przy swoim :D

 

Na boxie czy innych scollapsowanych objektach to moze sie pokryje, ale mi cos sie zdaje ze np Symmetry robi z Poly Counta wala :)

 

Niedlugo bedziemy sie skrinszotami przerzucac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :)...modelik palladyna podoba mi się...ale nie tak bardzo jak textura :) chociash motyw smoczka jest oklepany :P ale jakoś poprostu mi nie pasuje...bardziej widziałbym na tarczy logo takie jakie posiadasz w avatarze...jedna sama textura wydaje się za nowa...dorzuciłem małą propozycję...tarczy...:)

 

pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzialem ze 4 dni nad teksturami, juz mnie krew zalewala od dlubania myszka. Kombinowalem jak kon pod gore zeby metal zasymulowac i skonczylo sie tym ze zaczalem potem olewac :) Tarcza byla ostatnia rzecza ktora odmalowywalem, popatrzylem sobie na nia i pomyslalem ze dupowato nijaka jest, ale i tak nie zmotywowalo mnie to do dzialania, zostawilem ja plaska i bez detali. A smoka zywcem zapodalem z concepta na ktorym sie wzorowalem, co sie bede wysilal :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i odnoszac sie do tego ze tu tyle dziel ukazuje.... coz mam robic, czlowiek bezrobotny, jeszcze zludzen sie nie pozbyl ze kiedys moze przy giercach popracuje, to siedzi na dupsku przy maxie i poprawia skilla poszerzajac przy okazji tzw portfolio :) Ale kto by chcial takiego palanta? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..jezeli nie wychodzi Ci \"symulacja\" metalu z pod pędzla to spróbuj wspomóc się fotografią albo renderingiem ...nie wszystko opłaca sie rzezać recznie - szczególnie myszą ...w branży gier liczy sie tylko czas i finalna jakośc produktu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzienks MP :>

 

A metal i tak wspomoglem wypiekiem chromu do tekstury :) Wygladal oblesnie idealnie wiec potraktowalem go smudgem i innymi takimi. Niestety ciezko mi bylo przeskoczyc moj poziom akceptacji, wiec dlubalem i dlubalem :)

 

LAMERSKIE PYTANIE:

Przy czarnym alfonsiku (tzw pimpie) chce pyknac alphe i zrobic polprzezroczyste pingle oraz futrzasty postrzepiony kolnierz. Czy w tym celu trzeba walic oddzielna mape dla Opacity czy mozna alfe jakos skombowac z tekstura? W opcjach mapy jest cos takiego jak alpha source - z czym to sie je? No i czy ta alfe da sie zobaczyc w viewportach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz robic alfy na caly obiekt. Jest co stakiego jak map channel. Na numerze 1 dajesz mapowanie koloru. Mapujesz siatke jeszcze raz pod map channel 2 tak aby maxymalny obszar zajmowaly poligony gdzie wystepuje alfa i masz zaoszczedzone troche miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zarlo ale zdechlo :/ Dlubie sobie czornego alfonsika, ktorego kiedys w tym watku bylo widac, az tu nagle 3dsmax mi zaczyna brzydkie numery wykrecac. Co chwila \'Application will now close. Do you want to save bla bla bla\". Nie wiem co jest grane ale cos sie wali z geometria i to wiesza soft. W ogole sa niezle jaja, bo doszlo do tego. ze nie ma reguly czy scenka sie wczyta czy od razu zwisa zaliczy. Ma to chyba cos wspolnego z symetria, nie umie zweldowac vertow czy cos. Wiesza sie nawet jak robie recznie mirrora i welduje parami. Brakuje mi juz koncepcji jak obejsc problem :/ A alfonso pociesznie wyglada nawet przepolowiony, tylko ze takiego murtanta to wstyd pokazac :( Spotkal sie ktos z takimi burakami? Tak mnie to zdolowalo ze postanowilem wziac na jakis czas rozwod z ludkami LP i pozwiedzac obszary architektury, pojazdow albo czegos podobnego. Ehhhhh.

 

Peace 2 all da LP mastaz! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vaphell - z takim problemem się nie spotkałem, ale miałem inny - kiedyś robiłem magleva, no i po wycięciu booleanem okien (tak, wiem w lp booleanów nie powinno się używac :P) zaczął mi się max wywalać. pomógł export siatki do .3ds i import z powrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio też zdarzyło mi się coś dziwnego. W modelu miałem dwie krawędzie łączące te same dwa wierzchołki, a poruszenie każdej z nich powodowało zmiany w geometrii.

Usunięcie jednej powodowało kaszanienie się modelu - powstawały jakieś nowe krawędzie do losowych wierzchołków, no i od czasu do czasu Max się wywalał. Na szczęście jakoś udało mi się to naprawić.

 

Może u Ciebie też jest jakiś dziwny błąd w geometrii. Spróbuj wciągnąć model do nowego pliku przez Merge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności