Skocz do zawartości

i7 920 vs i7 930


KLIK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Kupuje kompa i przy okazji zakupu monitora okazalo sie ze moge wyrwac z rabatem i7 930 ktory jest dostepny w niewielu sklepach. I teraz pytanie, czy ktos ma pojecie, jakas informacje czy oplaca sie go kupowac, czy pozostac przy zakupie sprawdzonego 920 d0. Na zagranicznym forum czytalem ze moga byc problemy z podkrecaniem w zwiazku z mnoznikiem 22x, prawde mowiac to pojecia jeszcze nie mam o co chodzi. Kupujac procek planuje w niedalekiej przyszlosci go podkrecic, wiec sie zastanawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ponoc cena ma byc ta sama, intel chce zastapic 920 wlasnie nowym 930 - tak czytalem. W proline i7 920 kosztuje 1039 a w x-komie 930 kosztuje 1057.00 ale mozliwe ze dostane jakis rabat, tak ustalilem ze sprzedawca, jeszcze nawet nie wiem ile. Problem wlasnie w tym, ze 920 ma opinie swietnie podkrecajacego sie do nawet 4,7 a ten 930 nie wiadomo. Czytalem nawet komentarz, ze intelowi to bardzo nie na reke ze podkrecamy procki zamiast kupowac drozsze. No i mam dylemat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo sie wstrzymaj do recenzji procka, chociaż ten i7930 wygląda jak i7920 podkręcony do 2,8Mhz (mam dziwne wrażenie ze to znowu jakiś chłyt marketingowy ;) ) moim zdaniem 920 masz pewniaka, i podkręcisz jak chcesz, chociaż i bez tego procek bardzo daje rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowy Ci nie dam ale to będzie ten sam procesor tylko z taktowaniem 2,8, nowa rewizja, być może mniejszy pobór prądu, odrobinie , jeśli nowa rewizja to nie wiadomo jak z oc ale do 4Ghz powinieneś dobić, większy mnożnik tylko może pomóc no ale 920 D0 to swego rodzaju pewniak, sam musisz zdecydować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 920, i powiem ci że kupuj śmiało, od razu tylko kup sobie jakiś ładny, duży wentylator/radiator i obudowę z wentylami i hulaj dusza, ja jadę tak na 4ghz i śmiga aż miło.

W 920 po samym włączeniu trybu turbo masz 2,8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz od kilku dni ciesze sie i7 920 i tak jak mówisz od razu założyłem mugena 2(nie wiem czy ładny ale spelnia swoja role) na paście zalman + antec 300 + dodatkowy wentylator z przodu i smiga, jeszcze nie krecony ale aż sie prosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a weź :P

on nie prosi on błaga o podkręcanie, ja mojego bez bólu na 4 wykręciłem, tylko chwila strachu za pierwszym razem. tylko mam mniejsze chłodzenie bo na mugena obudowa okazała się za wąska delikatnie :/ skazałem się na frezer extream, w sumie nie jest taki zły tylko potrzebny był szlif podstawki... jak się boisz to wykręć na początek tak do 3,6GHz będzie na bank stabilny i obczaisz sobie temperatury. Jak zobaczysz jak to śmigo po prostu zechcesz więcej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności