Skocz do zawartości

chłodzenie Q6600 - jakie do 100zł


Loki

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z faktem że dziś odkryłem iż złamała się (i odpadła) jedna z łopatek boxowego chłodzenia mojego Q6600 (po prawie 3 latach używania :D ) trzeba by coś z tym zrobić - czyt. wymienić chłodzenie.

 

Na razie chodzi bez tej jednej łopatki, ale wolę nie zostawiać go w takim stanie dłużej (zwłaszcza że nie wiem jak dawno temu ta łopatka odpadła).

 

Ponieważ nie orientuję się w ogóle na rynku w tej kwestii - stąd pytanie do forumowiczów - co byście polecili w takiej cenie 50-100zł.

 

priorytety:

 

- do 100 zł

- cichy

- wydajny

- montaż bez zdejmowania płyty głównej ( nie chce mi się rozkręcać połowy komputera).

Edytowane przez Loki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Pentagram Alcu 120-HP Karakorum

 

lub

 

Arctic Freezer 64 pro

 

Jest w FAQ chociaż przyznam, że jeszcze nie rozbudowałem tego działu. Ostatnio pojawiło się jeszcze fajne chłodzenie od SilentiumPC (polska firma) ale tak jak w przypadku Karakorum musiałbyś odkręcać płytę główną.

 

myślę że to spełni twoje oczekiwania http://www.komputronik.pl/index.php/product/83331/Ch_odzenie/Wentylatory_do_procesor_w/Arctic_Cooling_Freezer_7_Pro_REV_2.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arctic Freezer 64 pro

Opłacalność zakupu tego chłodzenia przemilczę.

 

Nie napisałeś, czy sprzęt używany wchodzi w grę. Ten będzie naturalnie wydajniejszy i sporo tańszy. Chłodzenie procesora nie wymaga gwrancji, jedyne co z czasem może nawalić to sam coller'ek, ale o to bym się na dzień dzisiejszy nie martwił.

 

Z używanych chłodzeń procesora szukaj wydajnego Xigmatek'a Balder'a lub Pentagram'a Karakorum (tutaj raczej przy wyższych obrotach z ciszą może być różnie, subiektywne odczucie). Pokusić możesz się także o Scythe NINJA'ę.

 

Z nowego sprzętu w przedział cenowy do 100zł najlepiej wpasuje się moim zdaniem tylko Scythe KATANA 3.

montaż bez zdejmowania płyty głównej ( nie chce mi się rozkręcać połowy komputera)

Z tym gorzej, ponieważ większość przywołanych przeze mnie modeli raczej będzie wymagała ściągnięcia płyty głównej. Z nów po co pakować się w coś tańszego, skoro masz do zagospodarowania 100zł. Jeżeli na prawdę stawiasz sobie to za priorytet to zdecyduj się na zakup jakiegoś CoolMaster'a Hyper TX2 (siedzi na moim Phenomie [email protected]) lub TX3. Myślę, że bez demontażu poradzisz sobie także z Xigmatek'iem Balder'em.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego chcesz przemilczeć opłacalność tego produktu. Cena z komputronika jak zwykle dużo za wysoka, spokojnie za 50-60zł to chłodzenie się wyrwie a w tej cenie ciężko o coś lepszego.

 

Natomiast ninja ma bardzo nie adekwatne możliwości do ceny i jest odradzana na wielu forach. Jedyne naprawdę udane chłodzenie spod stajni Scythe to Mugen (w każdej rewizji) Generalnie ta marka jest przereklamowana.

Sythe Katana 3 ma wydajność Arctic Freezer 64 pro i jest 2x droższa.

 

CoolMaster TX3 to lepsza wersja Arctic Freezer 64 pro również warty uwagi schładzacz.

 

Oczywiście przy tym budżecie można pokusić się o coś droższego, byle by było lepsze a nie tylko droższe.

 

Polecić mogę jeszcze ten -> http://www.agito.pl/chlodzenie/aerocool-dcc-c1200.82.342725.html Wydajność lepsza od Karakorum i zbliżona do Mugena rev2.

 

z Xigmateków to tylko HDT-S1284.

Edytowane przez NV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakup tylko na fakturę - zapomniałem uściślić.

To wiele wyjaśnia:cool:

Nie wiem dlaczego chcesz przemilczeć opłacalność tego produktu. Cena z komputronika jak zwykle dużo za wysoka, spokojnie za 50-60zł to chłodzenie się wyrwie a w tej cenie ciężko o coś lepszego.

Ponieważ w tej cenie można mieć lepsze chłodzenie za te same pieniądze. Chcociażby Cooler Master Hyper TX2 (dziś praktycznie niedostępny) i TX3. Nie wiem, dlaczego Freezer 64 pro cieszy się nadal tak dużą popularnością.

CoolMaster TX3 to lepsza wersja Arctic Freezer 64 pro również warty uwagi schładzacz.

W pełni podpisuje się pod tym co napisałeś. Zdecydowanie tak.

Natomiast ninja ma bardzo nie adekwatne możliwości do ceny i jest odradzana na wielu forach. Jedyne naprawdę udane chłodzenie spod stajni Scythe to Mugen (w każdej rewizji) Generalnie ta marka jest przereklamowana.

Sythe Katana 3 ma wydajność Arctic Freezer 64 pro i jest 2x droższa.

O NINJA'i tylko napomknąłem, że można się za nią rozejrzeć. Używana (bo o takiej wspominałem) to koszt 65-70zł, a za te pieniądze jest uważam dobrą alternatywą do większości chłodzeń. Mugen był zawsze wiodącym produktem Scythe i pewnie jeszcze przez długi czas tak pozostanie, jednak nie można zapomnieć o kilku na prawdę dobrych modelach np. Scythe Kama Angle (chodź drogi jak na swoje osiągi, ale bardzo cichy) i Zipang 2. Firma przereklamowana? Chyba nie do końca, mają bardzo dobre jakościowo produkty, chodź nie zawsze na każdą kieszeń overclockera.

Sythe Katana 3 ma wydajność Arctic Freezer 64 pro i jest 2x droższa.

Prawda, jeśli przyjrzeć się wynikom na stock'owych wentylatorach, to tak. W pamięci miałem test z zagranicznego Forum o OC, ale tam latała jakaś Noctua na nim. Faktycznie, przyznaję, że Katana 3 wyciągnięta prosto z pudełka jest niewiele lepsza, jeśli w ogóle, od wspomnianego AC F 64 pro.

To praktycznie te same konstrukcje ale stawiałbym na młodego spartanina

Testów nie widziałem, ale jak wspomina Nvidia Spartan HE923 prawdopodobniej będzie wydajniejszy. Przepływy powietrza przy obrotach maksymalnych mają podobne, chociaż Tagan emituje trochę mniej hałasu. Takie wysuwają się wnioski z analizy specyfikacji technicznych podanych przez producentów. Nigdzie nie widziałem testów obu chłodzeń. Warto dodać, że za Tagan'em dobrze nie przemawiają 2 HP, konkurencja posiada 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy ktoś wcześniej to zrobił bo nie czytałem wszystkich postów.

 

Jak miałem w biurze +30 stopni i duży coop render w maxwellu na 12 godzin to do renderów kupiłem w biedronce wentylatory łazienkowe po 19zł sztuka i postawiłem aby dmuchały w rozkręcone obudowy.

 

Na procku temperatura spadała o około 10 stopni (miał też swój wiatraczek). Dodatkowy plus, że te potwory chłodziły też pamięci i mostek północny. dwa Q6600 kręcone na 3,3Ghz dały radę koncertowo. Wiem, że to śmiesznie wygląda, ale za tą cenę naprawdę najlepszy efekt.

 

Minusem oczywiście był hałas, ale ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności