Skocz do zawartości

Jak modelować?


Gość _BoNzo_

Rekomendowane odpowiedzi

Gość _BoNzo_

Witam wszystkich serdecznie!

Bawię się LW od jakiegoś czasu, poznaje jego możliwości i funkcje i powiem szczerze że największym problemem dla mnie jest modelowanie. Nie mowie tu a jakiś prostych obiektach które są pochodną box, ale o skomplikowanym modelowaniu np. części mechanicznych, czy wyposażenia wojskowego.

Moim podstawowym narzędziem jest extender, make polygon i make points.

Czy w LW jest możliwość szybkiego i bez bolesnego tworzenia czegoś takiego jak w tym dokumencie.?? http://www.knse.pl/publikacje/1.pdf

Owszem mam jakieś książki do LW ale tam nie ma tam tego czego potrzebuje. Wkurza mnie to ze w LW operacje mogę robić tylko na polygons i points.

Posiadam LW 9.5 64 bit.

Na sugestie o zmianę programu odpowiem NIE!:mad: Chcę się nauczyć w tym.

Pozdrawiam Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czesc

Mysle, ze bez zadnych problemow poradzisz sobie z takim zaawansowaniem przeczytawszy pierwsze trzy rozdzialy w "LW vademecum profesinalisty" helion.

 

W necie jest przepastne morze tutkow z modelowania.

Sprawdz ten:

 

http://www.pixelandpoly.com/video.html

i

http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=50348

 

:)

dlugich godzin zabawy, zyczę :) bez nich z modelowania bedzie - 0

na skroty sie nie da :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _BoNzo_

hehe nie wiem co myślałem zamieszczając tego posta, że dostane podpowiedz i klucz do wszystkiego. Nie ma tak łatwo, dzięki za podp. Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _BoNzo_

Widzisz, chodzi mi o uzyskanie, przybliżonej jakości, przy tworzeniu tego typu obiektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poznałeś już funkcje boolean i bevel,? ew. lathe do tłoczenia okrągłych kształtów. Większość tych rzeczy z pdf'a są stworzone właśnie z podstawowych brył (cylinder, box) i później tymi funkcjami. Nikt tu nie będzie Ci polecał innych programów bo akurat LW do takich rzeczy się elegancko nadaje (chociaż modo lepszy ;-). Tutoriale przerabiaj tak jak qbaqba powiedział i będziesz takie rzeczy z zamkniętymi oczami robił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, jak qbaqbaMAX3D napisał kup sobie ksiazke vademecum profesjonalisty, ja znalazłem takową na allegro za 25 zl. Bardzo dobra składnica wiedzy. Przerobiłem cała i oczywiście bardzo długie godziny ćwiczeń a od grudnia kiedy pierwszy raz na oczy zobaczyłem ten program, potrawie już wymodelować wiele ciekawych elementów. Klienci nie skarżą się na moje wizualizacje więc jest ok:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności