Skocz do zawartości

Nowy potworek laptop 17"


Lucas

Rekomendowane odpowiedzi

Kupno nowego laptopa chyba jednak nastąpi szybciej niż planowałem:).

 

Zdaję sobie sprawę, że laptop niekoniecznie jest najlepszym wyborem do grafiki ale będę go używał do wielu innych rzeczy, z pewnych powodów kupno lapa jest dla mnie korzystniejsze niż stacjonarnego, poza tym - od prawie 2 lat używam lapa 17", jestem w miarę zadowolony (oprócz grafiki;) ) i zdaję sobie sprawę ze wszelkich niedogodności.

 

Najchętniej bym chyba kupił znowu składaka ze względu na cenę ale trochę się przejechałem na kupnie niesprawdzonego producenta a u np. Compala nie mogłem się doszukać czegoś lepszego z matrycą 17".

 

Wstępnie znalazłem sobie 2 modele, oba z Intel i7

 

1. Dell Studio 1747 http://www.ceneo.pl/4588588s

 

2. MSI GT740 http://www.ceneo.pl/4523687s

 

Konfiguracja bardzo podobna, główna różnica to chyba grafika - w Dellu Radeon HD 4650, w MSI Geforce GTS 250M. Z tego co znalazłem, są całkiem niezłe jak na laptopowe układy, tylko właśnie nie wiem, który faktycznie lepszy (w moim obecnym składaku GF8400 się raz spaliła więc teraz ostrożnie patrzę na produkty nVidii;) ). Różnica też jest w cenie - MSI droższy o 1000zł, nie wiem czy to właśnie przez kartę czy np. przez 4 głośniki i nagrywarkę Blu-ray.

 

Co sądzicie o tych notebookach? Który z nich byłby faktycznie lepszy? A może macie jakieś lepsze propozycje (tylko tak właśnie z przedziału do 5000 ew 5500 zł).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

jak na 17'' ten dell ma dość kiepską matrycę - 1600x900 - chyba że kupisz osobno monitor a laptop bedzie robił jako "stacja robocza" (kilkoro moich znajomych, często podróżujących z komputerami tak właśnie robi) - tak czy inaczej już kilka lat temu w dell'ach były matryce 1920xilestam. Polecał bym Ci rzucić okiem na ofertę Dell'a w UK - mieli kiedyś dużo lepszy sprzęt za porównywalne pieniądze. Przy cenach biletów lotniczych rzędu 30zł, może się opłacać polecieć do Londynu, kupić laptopa i wrócić do Polski z nim już.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, jakoś nie zwróciłem na to uwagi. Faktycznie jest taka różnica duża? Wszak typowe 1680x1050 to niewielka różnica. Dzięki za uwagę.

 

Coraz bardziej skłaniam się ku temu MSI - może i droższy ale chyba warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie zdecydowałem się na MSI GT740 (http://www.vttsystem.pl/product_info.php?products_id=2274205).

 

Mam tylko jedną wątpliwość - właściwie we wszystkich ofertach tego laptopa sprzedają z systemem 32bitowym, trochę mnie to dziwi skoro laptop posiada 4gb ram i procesor i7. Chętnie bym kupił z systemem 64bitowym, jednak sprzedawca stwierdził, że producent nie dostarcza tego sprzętu z 64bitowym systemem, głównie z obawy o kompatybilność aplikacji.

No i właśnie się zastanawiam czy nie warto jednak naciskać ich, żeby mi dali Win 7 64bit. Czy ktoś używa takiego albo podobnego laptopa? Interesują mnie właśnie opinie co do tego, jak sprawują się na takiej konfiguracji systemy 32 i 64 bitowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bedziesz chcial miec wiecej ramu (takie lapki przewaznie obsługują max 8GB) to w 32bit nie bedzie Ci widzial takiej ilosci.

 

moim zdaniem warto powalczyć o 64, jak sie nie uda zadzwoń na infolinie Microsoftu i zapytaj o upgrade z 32 do 64 nie powinno to duzo kosztować.

Edytowane przez lorence
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze, Asusy właśnie sprawdziłem ale niestety albo matryca trochę słabsza (tak jak te Delle podane wyżej) albo trochę za wysoka cena jak dla mnie;) - trzeba przyznać, że ten nowy Asus G73JH przedstawia się obiecująco.

 

Chyba w efekcie zrobię tak jak napisał lorence - spróbuję kupić z 64bit, jak się nie uda to najwyżej później, jeśli uznam, że faktycznie jest mi potrzebny to poszukam możliwości upgrade'u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mustang

Lucas, ja też dostałem chrapkę na ten GT740-030PL, ale mimo że ceny mocno spadły do poziomu 3.800pln:) to jest kilka wątpliwości:

-nie jestem pewien, ale ten lapek obsługuje max. 4GB Ram więc rozszerzenie do 8GB może być niemożliwe (ale to do weryfikacji)

-przy okazji którejś z recenzji GT740 były glosy aktualnych posiadaczy poprzedników tego modelu, którzy skarżą się na to, że część laptopa, po której najczęściej urzędują dłonie, po kilku miesiącach po prostu się ściera i widać wewn. warstwę (plastiku chyba?) w każdym razie jakość materiału obudowy może budzić ostre zastrzeżenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności