Skocz do zawartości

Efekt goracego powietrza lub "zagiecia" powietrza przez szybko przelatujacy obiekt


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zastanawialem sie jak mozna zrobic efekt goracego powietrza unoszacego sie nad ziemia (jak wiadomo powstaje wtedy charakterystyczne "zakrzywienie" obrazu/widoku/jak zwal tak zwal. Nie jestem ekspertem wiec nie krzyczcie na mnie za dobor slow :P Ewentualnie efekt a`la matrix, gdzie szybko przelatujacy obiekt zakrzywia lekko powietrze wokol siebie pozostawiajac za soba lekka smuge. Probowalem oprzec to na particlach, niestety jestem w tym raczej BARDZO poczatkujacy i po prostu sobie nie radze. W necie sa tutoriale do tego typu efektow, ale raczej dotycza statycznych obrazkow, a mi potrzebne jest to do animacji (cos jakby parodia Superman`a przelatujaca szybko przez miasto). Czy ktorys z bardziej zaawansowanych uzytkownikow moglby mi doradzic, co, jak i gdzie nalezy dodac/ustawic, aby osiagnac zamierzony efekt?

Co do softu to korzystam z 3ds maxa 2010. Jesli to pomoze, to chcialbym oprzec to tylko na 3ds maxie bez wykorzystywania after effects i innych zewnetrznych programow do post-produkcji.

Z gory dzieki za wszelkie konkretne odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

nigdy nie robiłem animacji tak też bedę strzelał w ciemno.

 

robiłbym to na animowanej mapie wave w slocie IOR refraction. Obiekt udający taką smugę po pocisku powinien być kompletnie niewidoczny dla odbić i światła , a posiadać jedynie refrakcję (100%) i zakrzywiać światło w swej istocie.

 

jakiego silnika chcesz używać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi Ci o render, to moze byc vray, moze byc mental. zalezy gdzie latwiej (to niekoniecznie) i przede wszystkim szybciej (w sensie renderowania kazdej klatki, animacja troche ich ma...). rowniez jesli sa do tego pluginy to tez chetnie wyprobuje (aktualnie posiadam fumefx`a, ale to chyba nie do tego, chociaz...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woyo-sensei zastanów się czy jest sens się upierać ;]

w normalnych produkcjach fejkuje się więcej niż myślisz, po co męczyć się w 3d skoro lepiej to wyjdzie w post, masz większą kontrole i szybsze rezultatu.

 

a w amxie to wsadziłbym jakieś gęste particle w kształcie sfer i na nie jakiś szkło-poodbny materiał bez odbić, same refraction

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności