Skocz do zawartości

Ile za inwentaryzację?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Czy macie może przyjęte stawki za wykonanie inwentaryzacji? Jakaś kwota za 1m2?

 

Mamy do zinwentaryzowania piwnice ok 1500-2000 m2 z wklepaniem do cada (dużo pomieszczeń, ogólny syf). Nie mam pojęcia jak to wycenić. Pomóżcie proszę.

 

Pozdrawiam / kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

oceń czasowo ile Ci to zajmie.

 

jeden dzień pracy (about 8 godzin) mierniczego 200 zł lub z fakturą 300 zł ;)

 

jak szczególnie trudne warunki np. zimno to można podbić stawkę.

 

wyposaż się w dalmierz laserowy i hajda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie się przyjmuje że inwentaryzacja to 10% wartości całego projektu, ale Ty pewnie nic nie będziesz robił tylko spółdzielnia chce znać stan swoich piwnic.

 

Ciężko ocenić, kiedyś mój znajomy wycenił inwentaryzację kilkudziesięciu mieszkań na 10-15 zł za m2, ale.... no właśnie. Nie każdy mieszkaniec chciał go wpuścić do mieszkania, inni mieli syf i śmierdziało, a inni byli bardzo pomocni.

 

Ciężko ocenić, powinieneś wiedzieć co powinna zawierać Twoja inwentaryzacja, tzn.

- tylko ściany i drzwi - ok. 10-12 zł/m2

- dyspozycje elektryczny, wod-kan, wentylacja - 12-13zł/m2

 

- czy jesteś uzależniony od właścicieli piwnic, bo to zależy czy zawalisz terminy, bo ludzie nie będą chcieli Cie wpuścić do swoich własności - mają gdzieś co Ty musisz zrobić - to jest bardzo ważne, bo klient może Ci jakieś mega kary dowalić, bo nie dotrzymałeś terminów

- na Boga to są piwnice - rupieciarnie... czy są puste, a może zawalone gratami z całego życia mieszkańców, że możesz nawet ściany nie zobaczyć

- i licz się z tym, że każdy mieszkaniec będzie szedł z Tobą do piwnicy i Cię będzie pilnował byś mu wiertarki nie ukradł

 

Albo jestem w błędzie i masz super zlecenie, nad którym nie trzeba myśleć.

 

Powodzenia w inwentarce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

peter_muler widzę, że jesteś ekspertem od inwentaryzacji i masz szybkość światła w jej sporządzaniu. ale zapewniam Cię, domku jednorodzinnego nie zinwentaryzujesz w 1 dzień, a tym bardziej w kolejny nie wrzucisz tego do cada.

 

http://www.architekci.pl/twojafirma/?id_dzialu=136 tu masz coś, na czym będziesz mógł się oprzeć. oczywiście to nie jest cennik ogólnopolski, którym należy się posługiwać, lecz raczej dokument, który da Ci kubacku pewien pogląd i nie będziesz rzucał cen na oślep.

Edytowane przez drakul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drakul, to jakieś duże domki musisz robić.

Dwie osoby z dalmierzem, jedna mierzy, druga notuje mogą przerobić średnio 100m2 na godzinę wnętrz mieszkań, lub domów. Opracowanie dokumentacji dla takich 100m2 to w zależności od skomplikowania 3-8 godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt mówie o swoich wnętrzarskich doświadczeniach. Przez prawie 10 lat pracy kilka ich zrobiłem. Ja 100m2 rysunku inwentaryzacji w rzucie robie średnio w godzinę. Reszta to wymiarowanie, opisy i wstawianie w ramki. Przekrojów nie robię bo większość przypadków tego nie wymaga. Myślę że jeśli masz już na tyle skomplikowany obiekt którego inwentaryzacja wymaga pokazanie przekrojów to sprawa jest na tyle indywidualna że i tak nie ma co uśredniać czasu wykonania.

 

A wracając do tematu, kolega ma zinwentaryzować piwnice więc powinien, przemyśleć ile w tym będzie mierzenia a ile odgarniania śmieci i ścigania włascicieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w kwestii sprostowania.

 

Do zinwentaryzowania mamy piwnice pod marketem. Budynek z roku ok 1950. Masa pomieszczeń, również z gratami po byłych najemcach. Dwie klatki schodowe, smród, stęchlizna, w niektórych pomieszczeniech woda na posadzce (coś przeciekało). Jak tworzyli sklep to poodcinali wszystkie piony wentylacyjne z piwnicy. Ponoć w niektórych pomieszczeniach była masarnia (płytki na ścianach). Oświetlenie jest. Różnice poziomów posadzki do 3-4 stopni.

 

Inwestorowi nie zależy na inwentaryzowaniu instalacji, jedynie ściany z uwzględnieniem ich nośności - grubości (które ewentualnie nadają się do wyburzenia). Dalmierz w posiadaniu jest, jedynie kwestia, czy są urządzenia do pomiaru grubuści muru?? Nie spotkałem się z czymś takim, ale ułatwiłoby sprawe. Bo tak to musimy mega dokładnie mierzyć wszystkie otwory drzwiowe uwzględniając ościerznice, aby posprawdzać grubości ścian pomiędzy pomieszczeniami. W przewiercanie chyba bawić się nie będziemy.

 

PS. Bardzo dziękuję za wszystkie Wasze posty i zaangażowanie w dyskusji. Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sans na drugie ma "Jakość" :)

wracając do tematu:

coś takiego znalazłem:

http://www.2metry.pl/karty%20lokali.html

 

wychodzi ok. 1,5-2 zł za m2 samej architektury.

 

Co do tej wyceny to wydaje mi się troche mało. Powiedzmy 1500m2 x 2zł to jakieś 3000zł netto. Z pewnością 1-3 dni pomiarów, 2-3 dni rysowania przez stażyste, ewentualny dzień na pomiary dodatkowe.

Tak sensownie wygląda wycena > 3,5 zł za 1m2. Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, żeby nie zakładać nowego tematu podepnę się pod ten. Mam złożyć ofertę na wykonanie modelu w archicadzie 13 hal produkcyjnych dużej firmy z mojego miasta. Chodzi im o to żeby można było sobie pochodzić po halach. Z dokumentacji mają rzuty przekroje i elewacje ile można wziąć za coś takiego?

 

Hale różnej wielkości od 30x60 do 100x60m, model ma posiadac całą konstrukcje i elementy dachu ścian.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idz do archiwum , lub popros inwestora o archiwalny projekt ( nie czytalem czy to bylo poruszone teraz w waszej dyskusji ) , jesli bedizesz mial archiwum to nanosisz sobie osie kontrukcyjne i cala reszte piwnicy , idziesz i inwentaryzujesz .. jak masz swiatlo i dalmierz to łatwizna jesli masz podklady , grubosci scian tez wtedy mozesz "zmierzyc" jesli umiesz dodawac i odejmowac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności