Skocz do zawartości

Reuse FG map


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie odnośnie zapisywania mapy fg. Robię animację w której przemieszczać będzie się tylko kamera. Jak zapisać taką mapkę mam maxa 2010 i w sekcji reuse fg map mam do wyboru takie opcje. incrementally add points to fg map file oraz read fg points only from existing map file. Którą wybrać i co dalej? Z góry dzieki za pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

ja to robię w ten sposób:

biorę "Incrementaly.." i renderuje to najpierw w jakosci FG -Draft i małej rozdzielczosci np 200px , zaznaczając opcję "calculate only fg and skip final render" (czy jakoś tak), potem renderuję jeszcze raz na jakości FG High.

Na koniec zmieniam na "read only" i wybieram rozdzielczość do końcowego renderu. jak jest to animacja to biorę żeby nie renderował każdej klatki, tylko np co 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to daje że pierwsze w jakości draft i małej rozdzielczości potem high?? A co z resztą klatek?? Ja teraz dałem od razu rozdzielczość wysoką i wyskokie ustawienia fg i strasznie długo się liczy 1 klatka i nie wiem ile 2 potrwa.

 

Mój numer gg, jak się znacie to piszcie:)

2898394

Edytowane przez Piotreq91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FG jest obliczane tylko dla tego co widzi kamera. np to co jest za czajnikiem, kulą itp nie jest obliczane. Jakosc FG zalezy wylacznie od ciebie i wyniku jaki chcesz uzyskac. Najlepiej wyposrodkowac ustawienia bo każdy głupi potrafi wszystko na High ustawic. Ale oczywiscie increment moze pomoc. Mapa jest 3d wiec dodajac tworzysz cos jakby scene 3ds z punktow FG Nowy 3ds max 2010 ma w mentalu duzo fajnych nowych opcji do renderu FG. Jest specjalnie pod animacjie przygotowany ktory nie robi fg dla kazdej klatki tylko z niektorych i to interpoluje co przyspiesza render.

 

Tu jest plik mojego kumpla o FG.

http://arkadiusz.leszko.internetdsl.pl/trivialart/aleszko_mentalray.pdf

Polecam tez poczytanie HELP'a na jest zwiezle i na temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności