Skocz do zawartości

Komputer dla studenki


Damnations

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć postanowiłam kupic komputer stacjonarmy, gdyz moj dotychczasowy lapotp zostal juz zajechamy. Po przegladnieciu paru tematow i rankingow mam zestaw do przeglądnięcia.

Moze jeszcze slowo czego komputer bedzie uzywany: Otoz glownie do wizualizacji wnetrz i budynkow w 3ds max wraz z v-ray, mental ray itp. no i do cada.

Budzet ok.4000zl

 

Procesor :

Intel Core i7-920 – 1008zl

 

Ram:

6144MB 1600MHz Reaper CL7 (3x2048) - 899.0

 

Płtya główna:

Gigabyte EX58-UD3R (X58 2XPCI-E DDR3 - 678.00

 

Karta graficzna:

GF GTX260 896MB 448bit Sonic – 737zł

 

Dysk twardy:

Seagate Barracuda 7200.12 500GB ST3500418AS 500 GB - 201.00

 

Nagrywarka:

DRW-24B1ST SATA czarny - 95.00

 

Chlodzenie:

Mugen 2 rev.B (478/775/1156/1366/754/939/AM2+/AM3) - 198.99

 

 

Razem: 3817zl

 

 

Problem mam z zasilaczem, bo chce zeby byl dobry i tani. I z monitorem, gdyz mam na niego 500zl a musi byc to 19', macie moze jakies propozycje w tej cenie?

Mam watpliwosci co do karty, nie wiem jaka mi wystarczy przy takim zestawie i takiej pracy jaka bede na nim wykonywac a jaka bedzie za slaba albo poprostu nie potrzebna, Ocencie sami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

jeszcze obudowa ;]

 

Przy okazji moich zakupów ja wyposażyłem się pod podobną platformę w taki zasilacz:

Zasilacz OCZ StealthXStream 600W SLI 120mm 274,00 morele.net raczej z zapasem mocy :D

 

a jak byś zdecydowała się na tą 860'tkę co Traitor poleca taniej płytę główną możesz znaleźć, jeżeli chodzi o koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym oszczędził na płycie głównej i karcie graficznej, na rzecz lepszego monitora.. i zasilacz to ważna rzecz, nie kupuj nie markowego, karta grafiki tak naprawde nie jest ci potrzebna do pracy, wystarczy spokojnie jakas do 300zł albo i tańsza, zasilacz 400-500W spokojnie wystarczy, ale musi byc firmowy np. chieftec, niefirmowe są niestabilne i oszukują z ilością mocy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte GA-P55-US3L pod I7 860 - 360zl Mniejszy koszt a plyta dobra. Uzywam takiej i wszystko dziala pieknie.

 

Co do karty to tez prawda. GF9800 GT w cenie 350zl spokojnie Ci wystarczy.

Z zasilaczy polecam 450-500W Corsair lub Be-Quiet.

 

Szukajac monitora wystrzegaj sie matryc TN. Zaoszczedzona kase zainwestuj w monitor. Np. 20" z rozdzielczoscia 1600x1200, matryca pva, s-pva.

Edytowane przez Traitor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z zasilaczy to polecam Enermaxa http://www.proline.pl/sklep.php?p=EMX+ECO80+500W polecono mi go w zenfist.pl i jestem bardzo zadowolony jego ciszą i wydaje sie ze ma bardzo dobre napiecia(wskazania pogramów). Dysk polecam http://www.proline.pl/sklep.php?p=SAM+50+16+HD502HJ bardzo szybki, cichy i tani. I7 920 vs. 860 to ci nie doradze, osobiście mam 920 gdyz licze na tansza rozbudowe ramu i procki 6 rdzeniowe, ale 860 faktycznie sa teraz ponoc wydajniejsze. Do tego mugena pomysl tez o obudowie, żeby nie okazalo sie ze sie nie miesci - i tu polecam anteca 300, troche chalasuje ale w srodku jest niezly przeciąg. Jedynie oszczędziłbym na pamieciach ram, wydaje mi sie ze nie potrzebujesz tak szybkich i spokojnie wystarcza jakies cl9 albo 1333 a to jest koszt ok 600zl

Edytowane przez KLIK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Mam zestaw z procesorem 860. Widze, ze jest bardziej opłacalny.

Co do monitora to nie kupie za wiecej jak w granicach 500zl. Zalezy mi zeby na komputerze za 2,5 roku zrobic dyplom a nie patrzec jak ladnie wyglada na monitorze to co wyrenderowalam :P Wiec wkładam w kompa a nie monitor.

 

Procesor :

Intel Core i7-860 – 1007zl

 

Ram:

Ocz 6144MB 1800MHz CL8 (3 x 2048) - 744.00

Moze jakas niewiele gorsza w tej samej cenie 8gb?

 

Płtya główna:

 

Gigabyte GA-P55-UD3R (P55 2xPCI-E DDR3) - 489zl

 

 

Karta graficzna:

GF GTX260 896MB 448bit Sonic – 737zł

Na rzecz tańszej płyty głównej do tego procka postanowiłam zostawic lepsza grafikę.

 

 

Dysk twardy:

Seagate Barracuda 7200.12 500GB ST3500418AS 500 GB – 201zl

 

Nagrywarka:

DRW-24B1ST SATA czarny – 95zl

 

Chlodzenie:

Mugen 2 rev.B (478/775/1156/1366/754/939/AM2+/AM3) – 199zl

 

Obudowa:

Antec Three Hundred 273zł

 

Zasilacz:

be quiet 530W Purepower L7 BOX - 269.zl

 

Razem: 4014zl

Edytowane przez Damnations
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, jeśli bym oszczędzał to oszczędzałbym na karcie graficznej bo się (narazie) mało przydaje w renderingu. W maxie 2011 będize już możliwość wykorzystania GPU, ale Kartę graficzną zawsze można dokupić i łatwo zamontować. No chyba, że grasz w gry.

Dorzuciłbym do ramu i skonstruował z taką płytą główną, która daje duże możliwości podkręcenia procesora i fajne chłodzenie. Mogę się mylić i nie pamiętam który z tych dwóch procesorów sie lepiej podkręca, ale do i7-920 będize Gigabyte GA-ex58-ud5-x58

a do i7 860 Gigabyte GA-P55-UD4-P55.

Przy dobrym chłodzeniu możesz przyspieszyć procesory tak o 30%. Komputer ci dłużej posłuży.

Co do ramu to z tego co wiem to nie potrzebujesz tam szybkości tylko pojemności, więc spokojnie możesz obniżać MHz do 1066 żeby było taniej, za to potrzebujesz go jak najwięcej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. To jaka konkretnie tańsza karte graficzną proponujecie?

I wtedy doloze wiecej ramu do 8gb.

 

Patrzylam juz na propozycje na stronie http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=65226 ale tych tanszych radeonow nie ma w tym sklepie w ktorych chce wszystko kupic tzn. nie ma z PowerColor. Jest z Palit np. Ale jak sie domyślam ma to decydujece znaczenie dlaczego to PowerColor a nie Palit.

 

A płyta GA-P55-UD4 kosztuje 613zl, tak wiec uwazacie, ze jest na tyle lepsza od tej ktora zaproponowałam ze oplaca sie za nia dac ponad 100zl wiecej? I czy taka zamiana jest tak naprawde potrzebna tutaj?

Edytowane przez Damnations
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam w i7 860 plyte gigabyte GA-P55-US3L i powiem szczeze, ze dziala idealnie i kosztuje jedyne 380zl. Szczeze polecam. Nie widze powodu by przeplacac. Poza tym 860 to dobry wybor. Karte graficzna mam za 350zl (gf 9800gt) i takze nie widze sensu wsadzac cos szybszego.

Edytowane przez Traitor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym pojechał dalej i kupił jakąś 128 ramu z allegro za 50/100 zł, a kartę graficzną dokupił po wyjściu maxa 2011.. Dobrał kompa do podkręcenia. Ramu więcej Czyli np. nie 8 a 16gb.

Płyta główna to bardziej stabilność niż szybkość, GA-P55-UD4 z tego co wiem jest przeznaczona do podkręcania więc musi być bardo stabilna i daje się łatwo manipulować w Biosie.

Tworzenie tego typu kompletów i kręcenie procesora to czasem oszczędność względem lepszych procesorów nawet o 2000 zł, za to pewnie będziesz musiała kogoś do tego wziąć, albo mocno poczytać, to najrozsądniejsza propozycja. Pytanie tylko czy chcesz to robić. Bo jeśli nie to rzeczywiście np. i7 860 działa szybciej, ale po podkręceniu obu i porównaniu 920 miażdży 860.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz racje kotisded . Ale niestety ani sie na tym nie znam, ani nie mam czasu sie zapoznawac. Semestr leci a ja potrzebuje komputer. Nawet jesli zlozylabym kompa ktorego moge podkrecic to napewno nie zrobilabym tego w ciagu nastepnych 3-4 lat bo nie bede miala na to pieniedzy. Wiec zostane przy i7 860. Zmienilam karte graf i ram, zestaw teraz porezentuje sie nastepujaco:

 

Procesor :

Intel Core i7-860 – 1007zl

 

Ram:

Ocz 4096MB 1600MHz Intel Extreme XMP CL7 (2x2048) - 595.99 x 2 = 1192zl

Lub

Ocz 4096MB 1333MHz Intel Extreme XMP CL7 (2x2048) - 462.00 x 2 = 924zl

Czytalam ze nie ma sensu kupowac szybszej pamieci niz 1600 ale czy 1333 nie bedzie juz za wolna?

 

Płtya główna:

Gigabyte GA-P55-UD3R (P55 2xPCI-E DDR3) - 489zl

 

Karta graficzna:

GF GTS250 512MB 256bit Green Edition - 424zl

 

Dysk twardy:

Seagate Barracuda 7200.12 500GB ST3500418AS 500 GB – 201zl

 

Nagrywarka:

DRW-24B1ST SATA czarny – 95zl

 

Chlodzenie:

Mugen 2 rev.B (478/775/1156/1366/754/939/AM2+/AM3) – 199zl

 

Obudowa:

Antec Three Hundred 273zł

 

Zasilacz:

530W Purepower L7 BOX - 269.zl

 

Razem: 4156zl/ 3878zl

 

Czy zestaw jest juz na tyle dobry, ze mozna biec do sklepu i kupowac? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasunęła mi sie taka myśl odnośnie tego, co napisałaś o wyborze monitora, że niewarto ładować kase. Ostatnio miałem taka sytuacje - składałem plansze na swoim laptopie, ogólnie idea projektu polegała na kontrascie dominującej bieli, szarości z pomarańczowym kolorem w pewnym mocnym akcencie. Na laptopie wszystko było ładnie, przy plotowaniu okazało sie, że ten kolor pomaranczowy wyszedł bardziej czerwony niz mial, wszystko było przesycone kolorami. Oczywiście wine zwaliłem na ploter. Ostatnio kupiłem sobie Della 2209WAf na matrycy e-ips(koszt 915zł). Pierwsze co zauważyłem to lekko bardziej nasycone kolory, ale prawdziwy szok przeżyłem ostatnio przegladajac projekty, kiedy to zobaczyłem te "zbeszczeszczone przez ploter" rendery. Na nowym monitorze wyglądały zupelnie tak jak na tym co wypluł ploter. Teraz ostro zmieniam kolory wszystkich renderów w photoshopie. Oczywiście zgadzam sie, że nie ma sensu ładowac kasy w monitor niepotrzebnie, jednak dobry monitor dużo ułatwia i oszczedziłby mi wiele stresu kiedys.

 

No i skoro nie chcesz podkrecać, to po co Ci mugen? Czytalem, że ludzie na boxowym chlodzeniu podkrecaja. Gdyby jeszcze zrezygnowac z nagrywary (czy poza instalacja systemu korzystasz z płyt? - ja np mam w razie czego w laptopie) to juz masz 300zł ktore mozesz wpakowac w monitor.

Edytowane przez KLIK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o ramy to robilem testy praktyczne na 1333 oraz 1600 i predkosc renderingu wyszla IDENTYCZNIE. Mysle, ze w twoim przypadku nie ma to i tak znaczenia jakie ramy zalozysz.

 

Nie, krecisz procka? Zostaw boxowy cooler. Ja mam podkrecony 860 na boxowym do 3100mhz i dziala bardzo stabilnie. Nie mialem wlasciwie zadnej wywałki.

 

Jedyne co wazne w tym zestawie to jak podkreslali poprzednicy Monitor. Napewno nie kupuj najtanszego shitu bo sie zawiedziesz.

Edytowane przez Traitor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie chcesz go kręcić, co jest w sumie mało rozsądne., to wystarczy ci cooler boxowy jak Traitor mówił (kosztuje chyba z 30zł z tego co pamiętam) i nie potrzebujesz takiego zasilacza. Tak droga obudowa też nie jest ci do niczego potrzebna w takim razie... no chyba, że ma ładnie wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obudowę bym zmienil

zobacz ta:

SilentiumPC Gladius 600

wizualnie niewiele sie różni od w/w a jest tańsza ma filtr przeciw kurzowy zasilacz montowany na dole, nóżki antywibracyjne, jest tez za dodatkowe +30zl wersja z "oknem"

 

dysk na : Samsung 500 GB, Spin Point F3

 

ceny masz trochę zawyżone widzę, polecam ceneo.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności