Skocz do zawartości

Maxwell material


Turisma

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki ;)

Ty tez używasz Maxwella czy czegoś innego ?

 

Sam tak myślę i myślę, czy warto rzucać się na maxwella, skoro ludzie w mentalu robią rzeczy takie, że głowa mała, a ja i tak się dopiero uczę.... z tym, że boje się ze jak nauczę się jednego dobrze to potem przesiąść się na coś lepszego będzie gorzej... v-raya przynajmniej mam normalną wersję, a maxwell ma ten znak wodny na kazdym renderze ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda wersja trial płatnego silnika renderującego ma watermark.

 

Nie korzystam z Maxwella, czasem lubię się nim pobawić, ale na moim quadzie render wnętrza 1200x900px, który byłby znośnie bez szumu, leci jakieś 8-12h, więc dziękuję, zostanę przy vrayu.

 

Sz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emitter jest warstwą w Maxwell Material...

 

Sz.

 

"się mylicie" Hipolicie - albo nie to chciałeś napisać, bo wiem, że macałeś maxwella ;)

 

emiter odpala się normalnie w maxwell material, tylko trzeba pojechać do dołu suwaczkiem i tam już jest specjalna rameczka.

 

Turisma - zacznij od vraya po 25 latach studiów jak już dotrzesz do granic jego wszechświata poszukasz czegoś innego. Do maxwella trzeba mieć morze cierpliwości i TIRy procków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"się mylicie" Hipolicie - albo nie to chciałeś napisać, bo wiem, że macałeś maxwella ;)

 

emiter odpala się normalnie w maxwell material, tylko trzeba pojechać do dołu suwaczkiem i tam już jest specjalna rameczka.

 

Turisma - zacznij od vraya po 25 latach studiów jak już dotrzesz do granic jego wszechświata poszukasz czegoś innego. Do maxwella trzeba mieć morze cierpliwości i TIRy procków.

 

Się nie mylimy, bo się zaktualizowalismy wiedzę do V2. :D

 

Sz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli farmy tworzone na hamachi ? Widziałem temat - jestem ciekaw czy to działa ? Mam na myśli sprawność tej sieci... korzystacie z tego w ogóle ? pozdrawiam

 

a nie, chodzi mi o taką pierwszą z brzegu:

http://www.rebusfarm.com/

 

jestem ciekawy ile kosztuje kilka ujeć na potrzeby klasycznej wizualizacji, bo z tego co widzę, aż tak strasznie to nie wygląda... chociaż mogą być koszty ukryte ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ja Cie! nie wiedziałem Chrupek, że taki zminusowany jesteś ;) szczerze mówiąc to się dziwię, bo sprawiasz sympatyczne wrażenie. Może sam się minusujesz tak dla przyjemności ;) ?

 

a co do renderfarm to trzeba uważać na czas łączenia poszczególnych .mxi w jeden, bo może się okazać że render idzie 15 minut i jest cacy ale potem merguje wszystkie .mxi przez kolejne 15 minut i płacimy dwa razy tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdeno: 15 minut? Oni tam mają dość sporo tego hardłeru, wydawało mi się, że to w sekundy idzie :/

No nie wypowiem się, bo nigdy nie renderowałem farmą, ale skoro masz doświadczenie to podzieliłbyś się z upośledzonym kolegą :D Powiedzmy, robię takie wnętrze Hobbita... ile to by się liczyło tak na Twoje oko?

 

 

 

 

specjalnie dla Ciebie zademonstruję kilka przykładów mojej drogi cierniowej:

 

- za podkrecanie do wojny miedzy renderam

- bo cie jakoś nie lubie

- poziom postów gimnazjum

- nic nie wnoszący, bezsensowny post

- bez jaj moze Ciebie stac na mortion builder i maye. a blender to co.

- daruj se te recenzje

 

czyż oni nie są intelektualnie piękni... wprost urodzeni by rządzić, karać, miłować... szkoda mi czasu na nich Zdeno... naprawdę mi szkoda.

Edytowane przez Chrupek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...zacznij od vraya po 25 latach studiów jak już dotrzesz do granic jego wszechświata poszukasz czegoś innego. Do maxwella trzeba mieć morze cierpliwości i TIRy procków.

 

Nie no bez przesady, V-raya dosyć ogarniam, nie będę już szedł w tył ;) Co do roweru i ścigacza - słaby przykład ;P ale ok ;) hehe...

 

tak czy siak, dzięki za rady ;) zostanę przy V-rayu na razie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za prezentację Chrup

zaiste podpadłeś, a wszczynanie wojen silnikowych to sam bym chętnie pokarał :D

 

co do renderowania na renderfarmach to samo nie użytkowałem, ale czytałem na forum maxwellowym i tam głównie zwracaja uwagę, że łączenie wyników czasem trwa dłużej niż render ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie, chodzi mi o taką pierwszą z brzegu:

http://www.rebusfarm.com/

 

jestem ciekawy ile kosztuje kilka ujeć na potrzeby klasycznej wizualizacji, bo z tego co widzę, aż tak strasznie to nie wygląda... chociaż mogą być koszty ukryte ;)

ja korzystam z rebusa i jestem bardzo zadowolony. Koszty...hmm zalezy jak sie patrzy. Animacja 240klatek 320x480 kosztuje mnie ok 20 funtow przy SL15. Sa to pierscionki z brylantami (takze licze dyspersje). Poza tym maja swietny plugin do maxa, klikasz i leci :) Nie wiem czy jeszcze tak mozna ale pamietam, ze przy zakladania konta dostawalo sie 20punktow=20euro takze kazdy moze sam sprobowac i ocenic. Osobiscie, polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności