Skocz do zawartości

Animacja - zaciśnięcie węzła


agatfx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od niedawna zajmuje sie Lightvawe i nie do końca wiem jak zrobić pewne rzeczy. Prośba do Was o poradę.

Chcę z animowac zaciskajacy sie węzęł docelowo bedzie to lina, pasek, obiekt posiadający jakąś tam grubość.

Pytanie, prośba do Was o podpowiedz jakim narzędziem to zrobić.

 

[ATTACH]70619[/ATTACH]

 

Zależy mi aby lina nie rozciagala się ( guma ) tylko podążała w konkretnym kierunku, zaciskając się. Żółta kropka oznacza centrum które ma być zaciśnięte.

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wstępnie przetestowalam :) ale tylko wstępnie.

 

Mam znikome pojecie o animacji do tej pory zajmowałam się jedynie modelowaniem + wizualizacją.

 

Prośba więc do Was o toleracje w odbiorze mych pytań :)))

 

Więc, czy spliny którymi edytuje węzły w RopeEdytor są kontrolowane w Loyout z tego co mi się wydaje to nie.

 

Czyli jaką technika wykonać animację efekt zaciskania - Morph'em, a później MorphMixer w Layout?????

Drugie pytanie to - chcę zrobić wstęgę czyli mam przekrój nie okrągły jak lina tylko prostokąt, czy w Rope mozna pracowac na innym przekroju niż koło :(

 

Podoba mi się edycja obiektu w SplineTransform i sposób działania ( podpinanie dowolnego obiektu ) w Layout.

Jest tylko jeden mankament z ktorym sobie nie radzę,

chodzi mi o "martwe handler'y " chce nimi poruszyc jak np. w illustratorze I NIC :(

 

[ATTACH]70809[/ATTACH]

 

Edycja promienia i skrętu odbywa się standardowa metodą ( space, space, space )

Z tego co pisał mi Kuba też jest na etapie testów z tym plugiem, więc pytanie do reszty czy jest jakaś opcja która je ożywi ( handler'y ).

 

dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności