Skocz do zawartości

Porównanie rendererów!!


Yano

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio pojawiła sie cała masa nowych rendererow do maxa: Brazil, Final render, VRay, ...itp. Ja jednak zamierzam sie zagłębić w Mental Ray\'a

I pytania do forumowiczów:

Który jest najlepszy, który najszybszy, co w nich jest wyjątkowego, itp.

Prosze o porady!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hmm dziwnie postawione pytanie. Skoro jasno napisales ze \"jednak\" zamierzasz zostac przy Mentalu, to dlaczego mimo wszystko pytasz ktory renderer jest najlepszy ? - to przeciez znaczy ze \"jednak\" masz watpliwosci.

 

Znowu sie szykuje dyskusja o wyzszosci swiat... ?

 

pozdrawiam

(to moj pierwszy post po odrodzeniu max3d)

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem powiedziec, ze zamierzam sie zająć mentalem, ale nie jestem do końca przekonany czy to dobry wybór...

Więc mam nadzieje, ze dyskusja się troche rozwinie i forumowicze przedstawią swoje poglądy na ten temat.

 

Pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam MR i glowny problem to kolorowe szklo-co do reszty nie mam zazalen-wprowadzone w 4ce udogodnienia do mr(area light, i w preferencjach generacja kalstikow i gi) bardzo pomagaja. Niebawem jednak ma wyjsc mr31 pod 3ds i moze bedzie bardziej zintegrowany

pozdrawiam T.:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie ze trzeba sprobowac kazdego i wybrac ten ktory najlepiej nam pasuje.

Ja nie jestem zaawansowany w 3d(ba nawet sredniozaawansowany), ale sie ucze, testuje itp. Bawilem sie na poczatku FR, bylo OK, pewnego dnia uzruchomilem Brazila zrobilem pare testowych renderow i jakos dalem sobie z nim spokoj. Ostatnio znow uruchomilem Brazila zrobilem prosta scenke z pudlami, tekstury i posiedzialem chwile nad ustawieniami i od tamtej pory uzywam wlasnie jego.

Chodzi o to by metoda prob i bledow wybrac ten ktory spelnia nasze oczekiwania. Wlasnie sciagam VRaya i mam zamiar pobawic sie troche nim, a noz mi sie spodoba:D.

Tak jak mowil Keiichi ja tez mam zamiar wyprobowac w przyszlosci inne programy, jednak by wyprobowac mentala i rendermana bede musial troche poczekac(zbyt duze pliki jak na modem).

Jak juz mowilem trzeba probowac, testowac i dokonac wyboru, ktory nie jest taki prosty:).

 

Ufffff, ale sie rozpisalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Az przykro ze ten wontek sie tu tak konczy... jest to dosc wazne pytanie... ja od wielu lat rozkoszuje sie brazilem i z projektu na projekt jestem bardziej zadowolony... ale i tak wszystko zalezy od twardosci dolnej czesci plecow, czyli godzin spedzonych nad ustawieniami... wlasnie czytalem stronke:

 

http://www.deathfall.com/modules.php?op=modload&name=XForum&file=viewthread&tid=607

 

gdzie niby to jest porownanie Vraya z Brazilem... jak widac lepiej wypadl Vray ale juz na pierwszy rzut oka widac ze koles co robil renderow nie zna sie do konca na brazilu bo z tej scenki da sie wycisnac mnogo wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy wg specjalistow jest RENDERMAN:) Osobiscie nie probowalem bo mam Wina 98 a on dzial pod NT i 2000

 

Skoro już odkurzono wątek, to zadam pytanie: Na jakie platformy jest renderman, wiem że jest jest na maye, ale na stronie nic nie wspominaja dla jakiego softu jest to render.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności