Skocz do zawartości

[Współpraca] Grupa Catachan


Ambient

Rekomendowane odpowiedzi

staror.jpg

 

Witam, na samym początku chciałbym powiedzieć dwie rzeczy:

 

- Mam 16 lat

- Nie, nie planuję stworzyć MMORPG ;)

 

Jeśli uważasz że wiek we wszystkich przypadkach świadczy o dorosłości to polecam byś wyszedł z tego tematu już teraz ;)

 

Jeśli jednak zainteresował cię ten tekst i dotarłeś już tak daleko, można równie dobrze przeczytać me ogłoszenie do końca. No więc, jeśli masz już coś ciepłego do picia i słuchasz jakiegoś ciekawego kawałka to możemy zacząć…

 

Grupa Catachan rodzi się właśnie teraz. Jesteś jedną z pierwszych osób która czyta temat nowej grupy która:

 

- Albo dojdzie do chwały…

- Albo też polegnie i odejdzie w zapomnienie…

 

To co z grupą się stanie, jak dla mnie, nie jest aż takie ważne - a przynajmniej nie teraz. Grupę robię w kilku ważnych celach. Po pierwsze, do nauki. Zawsze przyjemniej uczyć się z kimś oraz łączyć swoje talenty w jedną, spójną i ciekawą całość. Po drugie, chciałbym poznać ludzi ciekawych, i o podobnych zainteresowaniach co ja. Po trzecie, w chęci wykorzystania mojego „talentu” który cały czas jest nieoszlifowany. No i oczywiście po czwarte, by dobrze się bawić, bo grafika to dla mnie hobby, a hobby to przede wszystkim zabawa.

 

Niektórzy z was myślą sobie teraz „No dobra, panie Ambiencie, ale co TY umiesz?”.

A pan Ambienty myśli i po chwili odpowiada:

„Panie pytający, no cóż, troszkę rzeczy się znajdzie ale wszystkie muszą zostać doszlifowane. Gram na gitarze od paru dobrych lat, ale to muzyka… no ale do filmu muzyka ważna co nie? Aaaaa… o grafikę się pan pyta. No dobra, no to ja ten, ja w maxie robie! No, co? Tak, w 3ds Maxie.”

 

A teraz na poważnie. W maxie zajmuję się modelowaniem. Jestem na poziomie… pomiędzy zaawansowany-początkujący i wchodzę w zaawansowanego ;)

Niestety nie mogę pokazać na razie prac ale w weekend coś sklecę bo właśnie dostałem nowego laptopa a stary komp poszedł ten no… śmieć niewierny.

 

To może teraz troszkę o tych którzy są zainteresowani. W grupie podejmiemy kilka ustalonych przez nas wszystkich projektów 3D. Chodzi mi tu o animacje, artworki i grafiki. Ogólnie wszystko oby się uczyć i przy tym kleić coś ciekawego. Kiedy przyjdzie na to pora, przyjmiemy zlecenia mniejszych grup które tworzą gry. Wykonamy modele i cutsceny jeśli będzie to potrzebne. Zajmiemy się tylko grafiką, skrypty i kody to już nie nasza działka. Jeśli znajdzie się robota komercyjna, zyski zostaną podzielone w taki sposób, jaki zarzyczy sobie team zawczasu by uniknąć sporów po wykonaniu roboty.

 

Szukamy ludzi niekonfliktowych którzy umieją się zgrać. Nie musisz być mistrzem, ważne byś miał chęć i miał w sobie to coś co czyni cię ciekawą i miłą dla otoczenia osobą. Forum powstanie niedługo na darmowej domenie, i powstanie wtedy, kiedy uzbiera się wystarczająco dużo chętnych ludzi. Mam nadzieję że kilku was będzie.

 

No więc tak, najbardziej potrzebujemy:

 

Modelarze:

- Architektura, Organika, Przedmioty

 

Animatorzy:

- Umiejętność zabawy z biped’ami i stworzenie ciekawych animacji.

 

Tekstury

- Tworzenie tekstur do projektów od zera lub używając już istniejących.

 

Pozycje specyficzne:

 

- Lighting designer

- Concept Artist

- Particie Editor

- Sculptor

 

 

Dziękuje wszystkim którzy dotrwali aż tu, jesteście odważni! ;)

Prosiłbym o komentarze/porady/KONSTRUKTYWNĄ krytykę 

 

 

Jeśli jesteście zainteresowani lub macie pytania, proszę pisać na:

 

[email protected]

 

Kontakt Gadu Gadu: 21766666

 

Forum: http://www.forumcatachan.cba.pl/index.php

Edytowane przez Ambient
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki za komentarz mara ;) Miło :)

 

Tak czy inaczej, pobawiłem się troszkę po szkole. Idea na pierwszy projekt już jest. Tutaj widzicie prototyp (ale wersja 0.0001 Alpha :P) sali tronowej bez głównego składnika - tronu ;)

 

Nasz grafik bawił się troszkę z Designem chorągwi królewskich. Zielona była tylko testem. Ale no dobrze, chorągwie:

 

readyredbannertemp.jpg

 

bannerblue.jpg

 

greenzl.jpg

 

No i ta sala tronowa która jest we wczesnej wersji alpha :P (ze światłami nigdy się przedtem nie bawiłem)

 

scene1v.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się ten pomysł. To dobry sposób na rozwijanie swoich umiejętności, i poznanie smaku pracy w grupie, nie zapominajcie tylko co jakiś czas dawać oznaki życia.

Jaki soft jest preferowany? Blender?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysl mi sie bardzo podoba! Z checia zajme sie tronem ;) Sale, jak moge zaproponowac, bym wydlozyl... Sale tronowe nie sa takie kwadratowe. One maja byc bogate i budzic zachwyt widza, maja pokazywac wladze i potege krola. Dlatego sugeruje wysokie sklepienie, troche jak w katedrze, i w oknach(gotyckich moze?) witraze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i dziękuję za odpowiedzi. "Oznaki życia" starać się będę dawać regularnie. Teraz dostępni jesteśmy także na GG pod numerem: 21766666 - swoją drogą, fajny numerek ;)

 

Jeśli chodzi o softa to niepogardzimy niczym. Blender także jest możliwością :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem Manver, kiedyś miałem konto na TM i przeczytałem ;) Wtedy nauczyłem się je robić, podobnie jak nasz grafik ;) . Mam nadzieję że nie masz zazłe że ciągle używam twojego template'u :P Strasznie mi się spodobał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że na blogu nie ma jak się zgrywać ;) Tutaj członkowie grupy mają prywatne forum na którym można się ze sobą dobrze organizować. Ale wezmę twoją poradę i kiedy prace ruszą nad czymś ciekawszym powstanie blog ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład takich blogów:

 

http://combathelo.blogspot.com/

 

Ten projekt robią dwie osoby, programista i grafik. Mają na celu zrobienie symulatora śmigłowca Apache Longbow.

 

http://outerra.blogspot.com/

 

Tu też są tylko dwie osoby o ile dobrze pamiętam. Oni z kolei pracują nad engine renderującym całą planetę i bliską przestrzeń kosmiczną.

 

Jeśli myślicie poważnie o swoim projekcie taki blog jest całkiem niezłym pomysłem, na pewno lepszym niż publiczne forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. o czym mówisz? Panel jest prosty, osobiście nie miałem problemu zarówno z bb3, smf, ipb, itd. Tym bardziej jak wgrasz sobie spolszczenie, to obsługa jest banalna. Mamy polskie supporty każdego z tych kombajnów. Instalacja też jest prosta, zagadaj do Kazza, może za kilka modeli odstąpi Ci parę mb serwera - bez reklam, itd. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem bez problemu, na obsłudze też się znam. Mam jedynie problem z pewną małą ale bardzo irytującą rzeczą. Chyba jak narazie obejdzie się bez pomocy ;) Dzisiaj wieczorem zrobie mały update i pokażę co dziś zrobiliśmy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności