Skocz do zawartości

Czym wypalic obraz CD z rozszezeniem *.bin?


Graffu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zazwyczaj pliki *.bin są \"rozpowszechniane\" razem z plikami *.cue. Te drugie to takie malutkie pliczki w których przechowywane są informacje w jaki sposób nagrywarka ma wypalić pierwszy z nich. Proponuję poszukać tego mniejszego pliku gdyż po nagraniu obrazu po konwertacji mogą się pojawić błędy lub płytka może w ogóle nie ruszyć. Sam ostatnio się tym bawiłem i trochę płytek poszło się ...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!!

 

ja sobie poradzilem w inny sposob :) otwieram image programem daemontools przegrywam zawartosc na hdd i wypalam ale to dotyczy tylko wtedy gdy na cd jest crack gdy jest to identyczne odwzorowanie cd ktora ma dzialac bez cracka musisz pokonwertowac lub jakims programem ktorego nie mam :] dlatego czekalem az ktos sie wypowie na ten temat i poda jakis programik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ciekawe , ze podstawowy soft (nero, clone CD itp) nie radza sobie z tym formatem? Do tej pory nie moge sobie z tym poradzic .No nic , trzeba szukac dalej...Aha probowalem takze Win on CD i kupa! Ja nie wiem, albo ja jestem jakis lewy ;) albo pasuje zostac kretem i kopac do skutku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ściągnij sobie BIN2ISO (czy inny podobny program) i przekonwertuj na ISO, albo tak jak mówi Klicek rozpakuj na dysk, jak masz tego BINa ściągniętego z netu to na 99% nie ma tam zabezpieczenia które mogło by powodować ewentalne problemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To jest ciekawe , ze podstawowy soft (nero, clone CD itp) nie radza sobie z tym formatem

 

Nie radzą sobie bez dołączonych plików *.cue (pisałem o tym wyżej). Tak już ktoś to wymyślił że jedno bez drugiego nie będzie działać. A wypakowywanie obrazu (np. za pomocą IsoBuster) na hdd, a następnie nagrywanie tego na płytę, jeśli chodzi o dokładne obrazy wersji instalacyjnych programów nie ma sensu gdyż po nagraniu i przy próbe instalacji pojawiają się błędy. Obraz tym się różni od np. tego samego spakowanego rarem, że posiada dane niewidoczne dla nas ale ważne dla działania płytki. Przy rozpakowywaniu obrazu na hdd te dane nie są uwzględniane i przenoszone.

 

Mam nadzieję że wypowiedziałem się w miarę zrozumiale :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jak masz tego BINa ściągniętego z netu to na 99% nie ma tam zabezpieczenia które mogło by powodować ewentalne problemy

 

Jeżeli obraz *.bin jest kopią oryginalnej płyty to ma wszystkie zabezpieczenia, niczym się nie różni od oryginału. A wydaje mi się, że właśnie o to w tym chodzi (tzn. żeby obraz był z oryginału). Sprawę zabezpieczeń rozwiązują cracki, seriale, key-geny itp.

 

Pozdrawiam

 

A tak na marginesie to polecam stronkę

www.sharereactor.com - tam praktycznie wszystkie *.bin są od razu z *.cue

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

róóżnie chyba z tym bywa, ja zawsze wszystkie BIN przekonwertowywałem do ISO i wypalałem i nigdy nie miałem problemów, prawie zawsze to nie są obrazy orginalnych płyt tylko pełne wersje spatchowane lub z dołączonym katalogiem Crack itp. (a skoro w obrazie jest katalog Crack to nie może być to obraz orginalnej płyty :)

 

nie wiem czy to prawda, ale podobno jeśli chodzi o plik CUE to można go sobie chyba samemu dorobić, on określa podział pliku BIN na ścieżki, a w przypadku płyt CD z softem wszystko jest nagrane jako jedna śćieżka, szczegółow dorabiania CUE niestety nie znam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności