Skocz do zawartości

Cactus V4 - Modyfikacja radiowych wyzwalaczy lamp blyskowych


MOTHMAN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Do wyzwalania lamp blyskowych obecnie uzywam tanich chinskich zabawek - Cactus V4

 

Jakis czas temu na tym forum narzekalem na ich marne dzialanie.

 

Dodam jeszcze dla rozjasnienia sprawy - ze posiadam serie wyprodukowana i sprzedawana jako pierwsza w wersji V4 kupionej w dniu rozpoczecia oficjalnej dystrybucji. Wersja ta delikatnie rozni sie miejscem podlaczenia anteny nadajnika (w kelejnej serii produkcji antena jest lutowana w inny punkt ale zastosowano identycznie zle rozwiazanie jej montazu do korpusu)

 

W wersji oryginalnej w warunkach studyjnych dzialaja calkiem przyzwoicie (jak na tanie zabawki) dajac nietrafione wyzwolenia lamp z czestotliwoscia 1/30 (ale czaasem otrzymuje 5 nietrofionych z rzedu...)

 

Co innego na lokacji - zasieg 10m to szczyt osiagu (a i tak nietrafien jest duzo) dalej niz 10m - "praca" z moim modelem cactusow jest praktycznie niemozliwa.

 

---

Pocket Wizzard (abstrahujac od ich wysokiej ceny!) - "Canonierzy" moga (nie bez klopotow) pracowac z nowym modelem Flex i Mini ale na Nikona (ktorego uzywam) nowych wersji jeszcze nie ma...

 

Dwa tygodnei temu pojawila sie oficjalna wiadomosc ze Nikon nowej wersji nie otrzyma przez kolejnie miesiace...

http://www.pocketwizard.com/news_events/news/wallace_nikon_update/

 

---

 

W takim ukladzie uznalem ze sprobuje zmodyfikowac swoje marne Cactusy i jezeli sie uda - to rewelacja - jezeli nie - no to trzeba bedzie kupowac uzywane stare Pocket Wizardy od Canonierow...

 

Zaden ze mnie elektronik - wykorzystalem wiedze i doswiadczenie innych ktorzy probowali i dzielili sie efektami w sieci...

 

Oto moja tymczasowa modyfikacja:

.

.

dsc7721finalweb.jpg

.

.

Szybki test - dzisiaj na lunch'u:

.

dsc7705finalweb.jpg

.

.

No i sprawdzenie jaki efekt:

.

rangefinalweb.jpg

.

.

Wniosek jest taki ze do 30m mialem 100% wyzwolen - powyzej nie jestem pewien bo przejezdzaly samochody co utrudnialo cala akcje ... powyzej 86 metrow juz nam sie nie chcialo sprawdzac bo przecierz nie mialo to wiekszego sensu.

 

Teraz musze przytwierdzic nowa antene w jakis schludny i permamanentny sposob.

 

Nie musze chyba dodawac ze jestem bardziej niz zadowolony ;-D

 

Pozdrawiam

Moth

Edytowane przez MOTHMAN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

@ PICsell

Problem w tym ze Cactusy sa wersjami 433MHz a antena z Twojego zdjecia (wyglada jak GSM) - znalazlem podobna w sklepie i dzialala na 2,4GHz... pewnie robia tez wersje na nizsze czestotliwosci ale szybko obok biura znalazlem w sklepie z drobiazgami do komputerow, telefonow taka za £4 obslugujaca 410-512MHz .

 

Po za tym bede jeszcze dodawal mocowanie - ostatecznie bedzie tylko antena bez tej duzej bazy z tworzywa sztucznego. Dodam zdjecie jak skoncze.

 

@tweety

 

Widzialem podobna w Maplin za £7.99

http://www.maplin.co.uk/Module.aspx?ModuleNo=217745

 

W Polsce natknalem sie na wersje tej anteny z USB

http://www.proline.pl/?p=MT4152HD

Edytowane przez MOTHMAN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak to możliwe :)

 

czekamy na kolejne zdjęcia z postępu prac, mam nadzieję że takie wyniki wyzwoleń utrzymają się na długo :)

 

dzięki za info, fajnie że się podzieliłeś informacjami!

 

serdeczności,

 

Pionier

Edytowane przez Pionier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj stalem sie szczesliwym posiadaczem moich pierwszych wyzwalaczy radiowych. Ze wzgledu na komentarze i recenzje zdecydowalem sie na Youngnuo RF-602. Poki co w warunkach domowych mam 100% prawidlowych odpalen, choc wiadomo bedzie sie je dalo ocenic dopiero kiedy wyprowadze je na spacer.

Jedynym mankamentem ktory poki co znalazlem jest synchronizacja przy 1/160sek (moj D90 normalnie sync przy 1/200sek). Jednak pozytywnie mnie zaskoczyla mozliwosc synchronizacji na druga lamelke, czego sie nie spodziewalem po tanich chinskich pudeleczkach.

 

Jak jest z tym Twoimi triggerami - przy jakim czasie synchronizuja? dasz rade ustawic synchronizacje na druga lamelke(rear)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Kiedy kupowalem swoje wyzwalacze - nie bylo jeszcze Youngnuo w jakiejs sensownej wersji ;-)

teraz juz jest duzo ciekawsza propozycja.

 

Mam pelna synchronizacje do 1/250sek [przed i po modyfkacji],

po modyfikacji 100% wyzwolen we wnetrzu i na lokacji - przynajmniej w zasiegu pracy przy 200mm obiektywu i fotografowaniu pelnej sylwetki

 

Jak na razie to mi wystarczy - okazjonalnie wynajmuje Pocket Wizardy vII - sprzet niezawodny!! ... ale moim zdaniem transmiter/reciever vII jest ogromny i niewygodny przy jakims "aktywnejszym" fotografowaniu...

Przyznaje ze czekam az zrobia flex i mini na Nikona - jak bedzie, to wynajme i sprawdze czy rzeczywiscie dziala to cale VooDoo HiSpeed Sync - nie musialbym kupowac ND filtrow :-)

 

P.S.Szczerze, to nie probowalem Rear Sync - nie mialem potrzeby - ale zrobie kilka testow w przerwie swiatecznej .

 

Moth

Edytowane przez MOTHMAN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności