Skocz do zawartości

OPACITY MAP


rly

Rekomendowane odpowiedzi

Czy moze mi ktos powiedziec gdzie w vrayu jest opcja odpowiadajaca funkcji opacity map tzn Mam czarno bialo teksture ktora mialaby odpowiadac ze przezroczystosc i nieprzezroczystosc gdy wrzucam ja do kanalu refract jako bitmapa nic sie nie dzieje.Czy ma byc tak jak w scanline gdzie dla tej mapy czarny to przezroczystossc a bialy to nieprzezroczystosc czy tak jak z refraction w VRAY.Ostatnie pytanie chodzi o rysowanie mapy opacity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

zmniejsz parametry dla refract: IOR=1.0 i Subdivs=wartosc ktora bedzie kompromisem predkosc/jakosc.

 

wywal mape z reflect jesli masz ja w environment i daj kolor ciemno szary, prawie czarny, natezeniem czerni regulujesz sile odbicia ale to pewnie wiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

subdiv `na chlopski rozum` (czyli moj) odpowiada z jakosc materialu. czyli ma tez ogromny wplyw na czas renderingu.

optymalnie jest wtedy jak nie wyzywam kompa od najgorszych podczas renderingu :D

nie ma niestety idealnych uniwersalnych ustawien. musisz eksperymentalnie dojsc do tego. ustaw spobie jeden obiekt z danym materialem i sprawdzaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności