Skocz do zawartości

Płytka pod i7 860


Tomala

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, spaliłem ostatnio zasilacz i po zakupie nowego i podłączeniu go okazało się że komp nie działa. Trza więc nowego poskładać.

Zdecydowałem się na core i7 860(lga 1156) i chciałbym się Was poradzić jaką płytę wybrać pod ten procek. Zależy mi żeby było stabilnie i wydajnie, bez zbędnych bajerów typu 2x PCI express x16 bo dwóch kart na pewno podłączać nie będę. Na super mega podkręcaniu też mi nie zależy.

Po krótkich co prawda poszukiwaniach znalazłem cosik takiego:

http://www.komputronik.pl/index.php/product/93130/Podzespo_y_PC/P_yty_g_wne/Asus_P7P55D_E_LX.html

Kartę graficzną też bym jakąś potrzebował, nie musi być super bo w gry praktycznie nie gram nie licząc counter strike'a 1.6. Wolał bym kartę nvidia coś do 600zł max i dobrze by było żeby była możliwie jak najcichsza.

No i dysk twardy, tu nie mam pojęcia co wybrać żeby nie było żadnych problemów. Myślę że 750 a nawet 500 gb wystarczy.

 

Wszelkie sugestie mile widziane,

 

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Hej, dzięki za odpowiedzi.

 

Nvidia, dzięki, no i taki dysk chyba kupię tylko 640gb i kartę też tą tylko nie wiem czy nie wezmę gaiwarda. A co do pamięci kart to jest jakaś różnica między 1024 a 512mb? Zauważyłem też że karty z gddr5 mają często szynę 128bit a te z gddr3 256bit, hmm.

 

Quadysz dzięki, to jest chyba dosyć nowa płyta bo i sata2 i usb3 jest więc może i ten motyw z pamięciami poprawili. A w razie czego to gdzie to najlepiej sprawdzić bo nie wiem czy uda mi się znaleźć :D

 

Zamawiał będę dopiero w przyszłym tygodniu bo teraz święta to i tak bym czekał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między 1024 a 512mb jest różnica gdy się gra w wys rozdzielczościach albo gdy w maxie w widoku jest masa otexturowanych obiektów. Ale w przypadku aplikacji 3d te 1gb pamięci nie da Ci nic nadzwyczajnego. Jeśli cena nie różni się więcej jak 100zł to można dopłacić do 1gb.

 

Pamięci GDDR5 zazwyczaj nie potrzebują szyny 256bit, starcza im 128, to wynika z samej struktury GDDR5 jak i układu graficznego. Czasem można spotkać GDDR5 256bit czy 384 w topowych modelach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności