Skocz do zawartości

Duży benchmark procesorów marzec 2010


zdeno

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jak dla mnie to zupełnie coś innego powoduje wypieki na twarzy odnoszę wrażenie że jakby jesteście trochę do tyłu... i7-980X na czele i to nic dziwnego tyle tylko że to procesor bez sensu z ekonomicznego punktu widzenia. AMD zaczyna porządnie kopać tyłek Intelowi 8 i 12 rdzeniowymi Opteronami - mam na myśli zastosowania 3d oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypieki ? Nie wiem o co chodzi ja się ciesze bo jest to duży dobry test w zastosowaniach które nas interesują. Łatwo mi go wykorzystać w poradniku. Natomiast sam i7-980X to nic innego jak swego rodzaju pokaz siły Intela jak to USA zrzuciała atomówke. Zawsze chcą być technologicznie o krok przed konkurencją za wszelką cenę i wprowadzają produkty, które jeszcze nie powinny się pojawić, ledwo uzyskują sprawny procesor tego typu z kawałka krzemu stąd między innymi cena ale chodzi też o prestiż, że to najszybszy ich procesor. To, że go wręcz nie wolno kupować póki co to chyba jasne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dobry test ale tylko dla jednego procesora, a tym samym może być nieco mylący - dlatego iż można złożyć taniej wydajniejszy zestaw oparty na 2 procesorach więc i7-980X nie jest aż tak imponujący. Tu mamy forum 3d i oprogramowanie które zazwyczaj doskonale się skaluje więc analizy powinny zataczać nieco szersze horyzonty chyba że analizujemy procesor do takiej a nie innej kwoty i amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale tu nikomu nie chodzi o tego jednego proca... test dobrze obrazuje ogólny usytuowanie procków od wydajności w renderingu.

i7-980X nie jest imponujący za swoją cenę. Z czasem może taki się stać. Póki co mało kto zwraca na niego uwagę. Skaluje się jak każde dołożenie rdzeni w aplikacjach wielowątkowych czyli dobrze.Tylko dalej nie rozumiem czemu cały test sprowadzasz do tego proca, odradzasz go jakbys był z amd czy coś ;p Dobra koniec OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tabelki mowia za siebie :D

nowy i7 nie jest nawet 2x szybszy od Q9650 :P

a porownajcie ceny i technologie:

i7980x : 6 rdzeni, taktowanie 3,33GHz (max turbo 3,6GHz)

Q9650: 4 rdzenie, 3GHz

 

nawet naiwnie liczac: ~20Ghz contra 12Ghz

i tak niestety wyglada w testach, niecale 2x szybszy, wszystkie pierdu-pierdu

technologie typu 12 threads on 6 cores nic nie daja, nowe kolejkowanie w potokach,

predykcja etc.. z zegarow wychodzi tyle co i z testow

 

porownajmy ceny: 3960zl vs 1250zl

 

niecale 2x szybciej za ponad 3x drozej, jak sporo stanieje bedzie swietna alternatywa

do budowania renderfarmy, jak ktos ma jeszcze takie zaciecie jak Wallop to pewnie

i schlodzi zeby ten cud techniki chodzil na 4,5GHz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności