Skocz do zawartości

Pojazd 3D: \'BeTTeR\' - ConcepT


Rekomendowane odpowiedzi

WiTam wszystkich - ponieważ znalazłem trochę czasu ( brak komentarzy na forum - heh nawet dobry sposób :P) to wyszło mi coś takiego co zamieszczam poniżej. Liczę na Wasze komentarze - myślę że zrobicie mi tę przyjemność i wytkniecie błędy, ach i proszę KONIECZNIE o komentarz do siatki - starałem się jak mogłem aby jakoś to w miarę wyglądało

Komentarze na temat słupka przy drzwiach możecie sobie darować - wiem że jest do bani. . .

>>>>>>>> Rozumiem że nie będziecie mnie oszczędzać w tych komentarzach - i bardzo dobrze

WIELKIE DZIĘKI za wszystkie Wasze uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Siatka jest ładna.

Ale krztał auta do mnie nie przemawia. Mi wogóle nie podoba się większość współczesnych conceptów.

 

Pracuj dalej.

 

 

Spróbuj edytować, jest wtedy możliwość usunięcia posta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to byl zart of kors, taka konkurencja miedzy conceptami, a szczerze to robisz calkowicie z glowy czy moze zaczales jakis samochod na blueprintach i nie wychodzil?? (bo ja to drugie, ale nie powiem jaki samochod to mial byc)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, nie korzystałem z blueprintów - wszystko z bańki, akurat to mi nie sprawia większej trudności - na przód zawsze mam tysiące pomysłów - gorzej z tyłeczkiem, tych jest z 10 razy mniej, ale ujdzie, coś wymyślę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie siedze i sie zastanawiam ze on troszczke jest do wajpera podobny, mam nadzieje ze nie obrazam...

moj kuzyn okreslil jako dziwny F.Fusion...

a zaczynalem od wogole innego samocodu, i drzwi nie moge zrobic...

 

no i czekam na kanty :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PuSSiK: dzięki za obrazek :P

ChVeti: samochodzik robię całkowicie z pamięci - szkoda że nie mam skanera mógłbym naszkicować zarys mojego konceptu i umieścić je tutaj, no szkoda :/

ale z jednej strony to dobrze może będzie przynajmniej tutaj ktoś zaglądać :)

(mam taką nadzieję),

no dobra a teraz mały apdtejdt i prośba o pomoc - mam drobny problem ze słupkiem drzwiowym - jakoś brzydko się zaokrągla, w planie chcę go zrobić w tym miejscu \'na ostro\' - czy jeśli zrobię obok dodatkowe edgy na szybę i schamferuje je z wartością np. 1 to pozbędę się tego buga?? a może macie jakieś inne pomysły - chętnie ich wysłucham (tak w ogóle jeśli macie jakieś ciekawe pomysły na tyłek samochodu to bardzo chętnie ich wysłucham i kto wie czy nie zastosuję?? - póki co pomysł do tyłka jest taki, aby zrobić go dosyć wysokim coś takiego jak dawny FSO OgaR który sttał (makieta) u nas na wydziale SiMRze a jakiś dupek go zabrał)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie sie nie znam, ale podobne bugi mialem i to było przez takie vertexy... Poza tym zawsze możesz sprawdzić :P, bo ja tu innego błędu nie widze ;)...

 

PoZdRo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malefatal: wielkie dzięki na pewno sprawdzę, ale to już nie dzisiaj, raczej nie jutro może w PN

tak mi się przypomniało, że kiedyś wymodelowałem felgę - mój pierwszy obiekt w 3ds\'ie napiszcie co o niej sądzicie, może się przyda w tym modelu (chociaż chyba pokusze się o zrobienie nowej ta mi się juz średnio podoba)

oto ona:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malefatal: tak jak myślałem, weldować nie można bo tam nie ma co weldować

 

PROSZĘ O POMOC ( 3x bardziej niż inni - ważne to dla mnie) - oto co robiłem:

1. zdjęcie pokazuje co się stało z karoserią - weight vertex

2. taki sam błąd - inna metoda

szczerze mówiąc i tak zamierzam wyciągnać edgy tak jak na 2 zdjęciu, ale to też nie pomaga

 

MA KTOŚ JAKIŚ POMYSŁ - PLZ POMÓŻCIE !!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beeper -> zgadzam sie z Toba , choc moze takim conceptem Saczek zatriumfuje na forum :) hehehe kto wie jak finalnie bedzie wygladal. :) Ale gdybys tak modelowal jak bledy ludziom wytykal bylbys geniuszem :) tot ak na boku dobra chlkopie bierz sie do roboty i widzimy tu cos wiecej jak kawal blachy krzywej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PREDATOR,BEEPER: będę wszystko robił żeby tak samo modelować jak i krytykować, ale muszę Wam powiedzieć, że modelowanie konceptów - przynajmniej na kartce, dosyć łatwo mi przychodziło - właśnie dlatego zdecydowałem się na modelowanie conceptu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felga jest do niczego i mam wrażenie że ją zrobiłeś tak żeby była.

Co do modelu to jak narazie krzywo i krzywo i goło.

Zobaczyby co nam czas przyniesie.

Życze powodzenia w pracy.

 

PS: czy ty wiesz jak ma wyglądać ten concept czy tylko robisz to co ci nagle wpadnie do głowy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory ale czerwoną nie mogłem bo wykożystałem jednego rendera gdzie już jest czerowny :]

1: coś w tym miejscu mi nie pasuje może to że nie ma tam chmfera tak samo jak pod nr 2.

3: to mnie strasznie gnębi. Co z tym chcesz zrobić ?? Jak narazie wygląda jak krzywe drzwi :]

Miejscami proponuje zapodać chamfera bo modelik jest troche okrągły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wedlug mnie nie powinno chodzic o ladny model bo forum jest chyba zeby pomagac a zeby robic fajne modele trzeba sie uczyc a wy mu (nam??) pomagacie wiec wedlug mnie powinno byc wiecej osob na tych \"gorszych\" pracach bo co to za frajda ogladac ciagle odpowiedzi typu: wow, ale supr praka, zaje*****....

narka:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi powiedzieć czy rozmiar rowka jest ok??(chodzi mi o jego szerokość)

KRYHAS: kanty będą, a co do konceptu to tył już dawno wymodelowałem, ale póki co mocno \"falisty\" - jak poprawię to na pewno pokażę ( o ile zdążę jeszcze przed wakacjami :P bo z czasem kiepsko)

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choaciaż nie zamierzałem zamieszczać zarysu conceptu przed gruntownymi poprawkami karoserii, to jednak przed chwilką NIECHCĄCY udało mi się uzyskać super exTra zaje**** efekt (przynajmniej jak dla mnie :P) który chciałem Wam pokazać

 

Heh i od razu mam pytanie - próbowałem oswietlić swój obiekt a wyszło to co wyszło - model zawsze się mocno zaciemnia i nie wiem dlaczego??!!$%^&*( )

tutaj to akurat wiem że światło pada do \"wewnątrz\" samochodu, no ale nawet jeśli je podniosę do góry to i tak scena jest ciemna DLACZEGO!!!!!

zrozpaczony :P sysiek :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obadaj opcje flip, w menu editable poly.

 

Ps: Ja tworząc rowki przeciągam edges, a nie extruduje poly. :-) Spróbuj.

 

Edit:

 

Użyj kilku świateł i ustaw wiekszą ich intenstywnosc.

 

 

Gdzie ten super fajny efekt?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności