Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Nissan 350 Z


Pilot

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 138
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie znam wystarczająco dobrze krztałtu przedniego światła, ale to co zaznaczyłam na rysunku powinno się zgadzać:

 

Czerwonymi liniami ppodkreśliłam zbyt ostre kanty, wynikające z kiepskiego umieszczenia vertexów.

 

Niebieskimi liniami zaznaczyłam edge, które bym usunęła. Mają one wpływ na tworzenie się ostrych kantów itp. (niektóre z nich chyba nie powinny mieć miejsca...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Pilot. Musze powiedzieć, że już mi modeling Twój nie pasi i powiem Ci dlaczego...:)

 

Otóż chyba nie przemyśalłeś do końca jak się w aucie ma siatka układać - płaskim powierzchniom dodajesz tylko niepotrzebnie polygonów, jak choćby na masce oraz w tym wlocie powietrza w zderzaku. Jeśli robi się auto z wielu częsci można na tym skorzystać przez różne prowadzenie siatki (chyba nie za jasno się wyrażam), a ty mając odzdzielony zderzak od reszty maski starasz się \"dociągać\" linie od zderzaka poprzez maske. Zupelnie bez sensu utrudniasz sobie życie, bo gęstszą siatkę trudniej jest okiełznać. Podobno geniusz tkwi w prostocie, więc staraj się rozwiązac problem jak najprościej......

 

Na obrazku zaznaczyłem, które linie są niepotrzebne (tzn. ja bym je usunął). Oczywiście jakbyś je usunął, to także musiałbyś poprzesuwać pozostałem linie, bo ważne jest, aby odległości między liniami były jak najbardziej równe - to ma wpływ na gładkość modelu.

 

I tak poza tym wyciąłbym już w zderzaku otwór na światło, bo jak takie rzeczy zostawia się na koniec, może okazać się, że trzeba całą siatkę pzrebudować:(

 

P.S. ten kant na masce też radze zrobić od razu;)

 

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za taki obszerny koemntarz. Nareszcie ktos wysłucahł mojej prośby. Tylko mam pytanei o jaki kant na zdezraku Ci chdozilo?? Tak a propo to ty masz napradew ponad 80 lat? Chcialbym jeszcze dodać że jest to mój pierwszy samchó który zamiezram skończyc i do którego sięprzyłożyłem. Wcześnij próbowalem robić opróc Forda Street Ka , Ferrari Enzo :]

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kan nie na zderzaku tylko na masce powiedziałem (przynajmniej tak mi się zdaje, że powiedziałem....)

 

:O Dwa autka robiłeś i żadnego nie skończyłeś...... bardziej się przyłóż.

 

P.S. No oczywiście nie mam 80 lat....jestem troszkę starszy 160, ale forum pada jak ustawiam date urodzin prawidłowo, więc postanowiłem podzielić swój wiek na 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim sie zabierzesz za prace dales popraw to co zaznaczylem wczesniej i jeszcze to nadkole, i jeszcze te n kant z boku samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilot, tak se myśle nad tymi kropkami.

 

Weź wrzuć widok vertex i poszukaj pod światłem swobodnych vertexów, które niepotrzebnie leżą na linii. Możesz też sprawdzić czy vertexy są tam zweldowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

1 - to jest ta wklęsła krecha

2 - o tym też pisałem i chodziło mi o krzywe zgrywanie się 2 linii

3 - wydaje ni się że bok jest ciutke wklęsły ale może to przez takie ustawienie bryki. :]

Narazie widze że ładnie idzie i myśle że tak będzie do końca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawięł te bład co mysłąmeze go tam nei ma - może nei zrozumale pisze - chodzi mi o te drzwi i te krawedzei. Zameiszcam render z dodatkwoym oswietleniem który mam na dzieje ulatwi wam prace :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładnie Ci idzie Pilot :P

spójrz tylko że na błotniku zrobiła się fałda, heh mam ten sam prblem przy chamferowaniu - może ktoś coś doradzi, to i ja poprawię u siebie :P

 

niżej zaznaczyłem Ci te kropki o których pisałeś, a o których mówiła dobrze Pussik - te zaznaczone vertexy nie są chyba zweldowane, zobacz że dziwnie układa się tam siatka po dodaniu meshsmootha -> to raczej normalne przy niezweldowanych wierzchołkach

Może być tak, że jak zweldujesz te zaznaczone, to ta dziwna siatka zacznie się przemieszczać w innym kierunku -> nie martw się tym, po porstu zaznaczaj kolejne \'brzydkości\' i welduj - to powinno pomóc

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności