Skocz do zawartości

Texture Editor - Gradienty


kazka80

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

Mam osobisty CEL przestudiowac opcje zwiazane z gradientem.

pewne funkcje sa dla mnie czytelne ale wiele z nich niestety nie.

Pracujac na PC mam na bierząco podgląd zmian w materialach, a na Mac'u niestety nie.

I nie wiem jak i gdzie to zmienic.

A podobno bebechy na Mac'u mam wydajniejsze?????

 

Wracajac do opcji to trudno mi zaobserwowac zmiany przy:

previous leyer

bump

slope

surface thickness

 

A moze macie jakis sposob jak przyswoic sobie gradienty w LW.

Pozdrawiam

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wszystkie wymienione przez Ciebie tryby (poza Slope) wymagaja danych z innych layerow badz kanalow, wiec same w sobie nic nie zmienia.

-previous layer modyfikuje poprzednia warstwe za pomoca gradientu. Przykladowo, jesli twoja poprzednia warstwa jest turbulence w odcieniach szarosci, to za pomoca previous layer mozesz gradientem przypisac rozny kolor do roznych wartosci jasnosci turbulence.

-bump modyfikuje layer za pomoca tekstury w kanale bump. Przydatne jesli np. chcesz nadac inny kolor roznego rodzaju zaglebieniom.

-slope to bardzo prosty tryb ktory mapuje gradient wzgledem osi Y obiektu

-surface thickness modyfikuje Twoj gradient za pomoca grubosci obiektu. Kiedys, przydatny tryb do symulowania powierzchni SSS, teraz, z uwagi na obecnosc shaderow SSS rzadziej uzywany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc :)

Teraz rozumiem dlaczego nie bylo widać zmian.

 

Jeszcze tylko jedno pytanko, no... dwa :(

 

Pracując nad materiałami z którego podglądu korzystasz - korzystacie.

Wystarcza podgląd OpenGL, FPrime, czy Viper????

Z którego najczęściej.

 

I jeszcze te opcje...

 

[ATTACH]71243[/ATTACH]

 

jak je ustawić by podgląd możliwie jak najbardziej odzwierciedlał stan faktyczny.

 

DZiĘKi!!!

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najczesciej uzywam F9 z niskim ustawieniem Gi z AS bez AA. Ramka ustawiona na 640x480 daje natychmiastowy poglad na to co dzieje sie w scenie z pelnym swiatlocieniem! generalnie mnie sie nie sluchaj malo jeszcze wiem :( nadzieja, ze ktos napisze - jak fachowo i precyzyjniej :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wystarcza podgląd OpenGL, FPrime, czy Viper????

 

Kasia

 

w bardziej, skomplikowanych materiałach niezbędny jest render z GI i prawdą jest, że obecnie w LW niskie ustawienia GI daje b. szybki i dobry efekt

przy prostych materiach i nakładaniu np. tekstur Fprime daje radę i w tedy podgląd jest w realtime, ale jeśli jest coś b. złożone tylko standardowy renderer LW z GI, bo jeśli używasz np. Nodów to w tedy masz pewność, że jeśli coś jest nie tak to jest to wina ustawieni materiału a nie np. nie możności wyrenderowania tego przez FPrime co się często zdaża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wam

Jak zrobić taką konfiguracje gradientu?

 

Chcę aby gradient miał właściwości takie jak incidence angle ale z możliwoscia zmiany kąta (rzutownie) np. jakimś nullem.

Tak jak distance to objects tylko aby jego zakres odziaływania mieścił się na obiekcie, a nie pomiędzy nullem, a obiektem!!!.

 

[ATTACH]72748[/ATTACH]

?????????????????? ?

 

Pozdrawiam

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra zrobilem cos na szybko, jako tako dziala ale napewno trzeba bedzie uwzglednic poprawki poniewaz w niewielkim stopniu gradient przesuwa kolory przy zmianie odleglosci nulla obiekt. Node dziala wylacznie na sferach, na obiektach o nieregularnym ksztalcie chyba nie da sie zrobic czegos takiego w lw. Jedynie co trzeba jeszcze poprawic, to clampowanie zaniku gradienta zeby dzialal w obszarze sfery. Rozmiar sfery regulujesz wylacznie zmieniajac jej skale w layout a nie w modelerze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, skoro działa i tak tylko na sferach to imho lepiej zrobić to klasycznie gradientem z odległością od nulla. A w gradiencie tylko ustawić odległość startową i końcową, potem pilnować żeby null trzymał się w jednakowej odległości od obiektu przez cały czas. Całe zadanie oceniam na kilkanaście minut.

Edytowane przez narwik
Dorzucam screenshota.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ziper: Piękne drzewko :) ale da się to zrobić dużo prościej i do tego działające.

 

Moje drzewko w załączniku.

wersja która jest na zrzucie używa wektora kierunkowego liczonego od world spota, czyli punktu na powierzchni obiektu, do pozycji nulla. Skutek jest taki że gradient na obiekcie będzie się rozchodził "promieniście".

Jeżeli gradient ma przechodzić liniowo przez obiekt to jako InputA w Subtract wpinamy world position (albo position) naszego obiektu, żeby było łatwiej można użyć noda Denisa Pontonier (DPont'a) "ItemInfo" ustawionego na "Self".

Ewentualnie wrzucamy drugiego nulla do sceny i jego pozycję wpinamy w InputA Substract, wtedy Incidence jest liczony względem prostej łączącej dwa nulle (można animować etc.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę aby gradient miał właściwości takie jak incidence angle ale z możliwoscia zmiany kąta (rzutownie) np. jakimś nullem.

Tak jak distance to objects tylko aby jego zakres odziaływania mieścił się na obiekcie, a nie pomiędzy nullem, a obiektem!!!.

Ja mam dość prymitywną metodę na sterowanie gradientem :) podpinam go do światła (które nie świeci - jest wyłączone i działa jako null) - czyli ustawiasz Light Incidence i zaznaczasz to puste światło - działa jak trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności