Skocz do zawartości

Laczenie??


nielot007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!! mam pytanko troche dzisiaj posiedzialem na rhino i zrobilem sobie \"telewizorek\" ale mam probelm bo nie wiem jak mozna polaczyc plaszczyzny zaznaczylem na rysunku

powiem jak robilem :

zrobilem linie ksztalt tele pozniej jechalem loftem ale nie robilem wszysko na raz ylko po kilka lini (rozumiecie??) ok jak juz mialem ksztalt (kanciasty) zaznaczylem edge i dalem nie wiem jak to sie nazywa ale chyba fillter edge (do wygladzenia) i wyszly mi takie dziury (chyba prze to ze jest to nie polaczone) jak ktos mnie zrozumial (watpie):):) to moze mi pomoc

dzieki

narka

aha zdjecie:

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

sweep1 z dwoma profilami to kolejne rozwiazanie ... da ci lepsza ciaglosc ... :)

 

no jeszcze co do twojego pytania ... prawie identyczny efekt osiagniesz wczesniej joinujac te plaszczyzny a pozniej robiac \"filet edge\" zamiast \"filet srf\" tylko ty trzeba wiedzec ktore edge zaznaczyc :) i ktore joinac ... ale z tym to mozna poeksperymentowac.

 

pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obawiam sie ze te wszystkie dobre rady nie pomoga gdy wyjsciowe plaszczyzny maja bledna topologie co widac po sciance bocznej i bugu w zakreslonym bugu na dole po prawej ;)

jak sie domyslam zrobiles ta scianke z jednego surfa a w tym wypadku lepszy bylby surf + fillety na dole i na gorze ktore laczyly by sie z przednia czescia spodobem podanym przez loozacka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trimem lub splite

przypadek I

krzywą a dokladniej prostą kreslisz od naroznika w pionie lub poziomie z odpowiedniego rzutu dajesz trim i obiekt ktory ma przecinac enter i podajesz obiekt ktory ma byc przeciety

 

przypadek II.

tą krzywą lub prostą projektujesz na obiek \"Project to Surface\" i naciskasz \"split\" podajesz obiekt ktory ma przecinac enter i podajesz obiekt ktory ma byc przeciety i enter i koniec moojego opowiadania.

 

oczywiscie mozna robic to na wiele roznych sposobow a tym bardziej wyznaczenie krzywej ktora ma przecinac przedzieli mozna extrudowac ja i potem split

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przypadku tego obiektu ... sadzac po siatce ... wystarczyloby \"split at isocurve\" wtedy oszczedzisz sobie zabawy z projectowaniem czy tworzeniem curvesow ... przy split\'cie albo ustawiania plaszczyzn w przypadku trima...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności