Skocz do zawartości

Zestaw montowaniu filmów, efekty specjalne, animacja 3d.


Gość szkyrp

Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie o takim zestawie do montowaniu filmów, tworzeniu efektów specjalnych oraz tworzenia i renderowania animacji w 3ds max. Taki właśnie zamówiłem i nie wiem na ile taki zestaw mi starczy? I czy dobrze i szybko bedzie mi renderował?

 

PROCESOR: Intel Core i7 980x Extreme Edition 3,33 GHz BOX

PŁYTA GŁÓWNA: EVGA X58 4waySLI Classified

PAMIĘĆ RAM: Corsair DDR3 6x 2GB 1600MHz CL9 Core i7 Dominator with DHX

KATRA GRAFICZNA: 4x GeForce with CUDA GTX 480 EVGA 1536MB 2xDVI&mHDMI (PCI-E) SuperClocked

DYSK TWARDY: 2x WD Caviar Black 2TB WD2001FASS 64MB cache SATA-II

ZASILACZ: Modecom VOLCANO ULTRA 1500W ATX PFC

Edytowane przez szkyrp
poprawiłem dodałem procesor bo nie napisałem jaki zakówiłem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Niestety nie starczy, za mało kart graficznych kupiłeś i za słabe ;)

Ciekawe jaki procek zamówiłeś bo biorąc pod uwagę że wydałeś ładnych parę tysiaków na karty graficzne, procesor powinien być co najmniej i7 980x(sześć rdzeni).

 

Powiedz nam jeszcze w czym chcesz renderować bo jak w mentalu, v-rayu czy innym normalnym silniku to te wszystkie karty możesz sobie w .... wsadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No 3d chce renderować w v-rayu. 4 karty graficzne biorę ze względu na efter effect. I one są za słabe ? To najnowsze nvidie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega żartował z kartami oczywiście, ale mnie zaciekawiło bardziej użycie ich do after effecta, wydawało mi się, że ten program korzysta głównie z ramu i procka, ale może są jakieś pluginy, albo można ustawić aby korzystał z kart i jest to opłacalne, sprawdź to, bo jeśli miałbyś nie korzystać z mocy kart, to szkoda takiej dużej gotówki na nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche nie lapie o co biega. Bierzesz najdrozsze elementy dostepne i pytasz czy bedzie szybko. Jakiej odpowiedzi sie spodziewasz?

SLI nic nie daje w Maxie, sprawdz czy bedzie ci to cokolwiek dawac w After Effects - w dodatku pamietaj ze jak narazie tylko niektore efekty w AE maja wspomaganie GPU, wiec kupowanie 4 graf to takie wywalanie pieniedzy w bloto, no chyba ze chcesz kumplom szpanowac.

Jak chcesz do obrobki obrazow, to jeszcze sobie dokup dyski SSD, o wiele szybsze wczytywanie klatek, no i przedewszystkim o wiele drozsze ;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się mylę ale jest taka częsta praktyka wśród dzieci lub ludzi, którzy muszą się jakoś dowartościować , że wrzucają najdroższe produkty jak swój zestaw komputerowy, właśnie piszą, że zamówili i zadają banalne pytanie typu "Czy to będzie wydajne " oczekując odpowiedzi w stylu "wow zajebisty sprzęt" / "O koleś ale mega, pokaż potem screeny z gier" itd.

 

Mam nadzieję, że tak nie jest bo te forum nie jest typowo o sprzęcie jednak imo ten zestaw jest pozbawiony logiki troszkę , albo są programy czy też pluginy o których nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez tak mysle Nvidia, w takim razie moj poprzedni post byl troche nie odpowiedni, musze sie poprawic.

 

O jej, ale wypasiony mega sprzet bedziesz mial, z pewnoscia super grafik z ciebie i w ogole extra rzeczy bedziesz na tym robil, pokaz screeny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie po to żeby się chwalić :) tylko jak wrzucam render z czasem to od razu ma się odniesienie czy ten czas jest udany czy nie, znośny czy nie. Bo ktoś może wrzucić mega render z czasem 10min a okazuje się, że w domu ma renderfarme 5 x Xeon etc ;) Wyłącznie w tym celu mam tą stopke tutaj, ew jakby ktoś chciał się zapytać jaki mam sprzęt to ma odp. na talerzu ale to raczej rzadkość choć się zdarzało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności