Skocz do zawartości

MB: ASUS P5AD2-E Premium czy Asrock 4CoreDual-SATA2


kpulka

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu jestem posiadaczem ASUS P5AD2-E prenium. Kilka dni temu dostałem Asrock 4CoreDual-SATA2 z prockiem, RAMami zasilaczem...

Mam następujący dylemat :)

Asus ma 4 sloty na ddr2 i obsługuje max 4gb (teraz mam 3,5), na nic lepszego nie mogę zmienić niż mój P4.

Natomiast Asrock jest z dualcorem lecz ma 2 sloty na ddr1 i 2 sloty na ddr2 przez co jestem ograniczony do 2 gb ram. w dodatku PCI-E niby działa jako 4x a nie 16 przez co moja karta graficzna (GeForce 7600gt) może się dławić (przynajmniej z tego co czytałem).

Kompa używam głównie do 3dsmaxa, autocada, photoshopa. Jednym zdaniem :) lepszy ram (i grafika) czy procek?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Kiedyś robiliśmy sobie testy P4 vs Pentium DualCore i powiem szczerze lepiej wypadały na korzyść P4, proponowałbym zostać przy ASUS'ie do Asrock'ów mam rzeczowy uraz, ze względu na ich dość dużą awaryjność. Tym bardziej że tracisz przy tej okazji 2GB RAM.

 

Poza tym P4 ładnie dają się kręcić ;). Wystarczy jedynie mocniejszy wentyl i można działać. Zastał bym przy ew. lepszych pamięciach i grafie. sam procek przy tych konfiguracjach za wiele nie da.

 

//Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze miriam - lepiej chyba zostać przy P4 i dodatkowych 2GB ramu, a na dokładkę ładnie sobie podkręcić (pamiętam, że swojego czasu udawały mi się zabiegi w stylu 3 GHz dociągnąć spokojnie na 3.5 GHz, lub też 2.4 GHz na 3 GHz - zależy od procka i pamięci). A i również się podpiszę pod awaryjnością Asrocków - moja płyta mniej więcej po 2 latach padła (zaraz po gwarancji;P ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności