Skocz do zawartości

Czy mój komputer da rade z 3D ?


fkz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Kiedyś już mialem epizod z grafiką 3d ale to było daaawno. Teraz mam wiecej czasu i postanowiłem się tym zająć (zobaczymy jak wyjdzie :cool:). Moje pytanie odnośnie mojego sprzętu, czy wyrobi ,ewentualnie co dokupić. Chciał bym coś tam zdziałać w May'i.

Z góry dzięki za odpowiedzi:

Mój setup:

- AMD Athlon 64 X2 Dual Core 42000+ 2.20 GHz

- 1GB Goodram 667

- Galaxy GeForce 8600GT GDDR3 256MB, bus 128 Bit ,Clock: 600MHz ,Memory: 800MHz, Shader:1320MHz

 

Z tego co sam wiem to bez ramu sie nie obejdzie, GB to chyba za malo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

moge zapytac ile zejeło wykonanie obrazka wynikowego ?

 

jakies 2-3 miesiace wieczorami. A zeby nie bylo, ten komp zdecydowanie umieral pod koniec tej pracy :)

 

no taki mam w orginale ,a jak taki mi dali to co ja poradze

 

czyli kupiles tego kompa w ciagu paru ostatnich miesiecy? No nic, nie wnikam, tak czy siak ram ci sie przyda, zwlaszcza ze DDR2 teraz tanie sa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli kupiles tego kompa w ciagu paru ostatnich miesiecy? No nic, nie wnikam, tak czy siak ram ci sie przyda, zwlaszcza ze DDR2 teraz tanie sa.

nie komputer 3lata temu a windowsa mam za darmo wiec korzystam ...

 

Co do ramu to tak .tylko czy dokupic ddr2 w kosci 2gb ,czy sprzedac to w ... (za 20zł ;)) i zainwestowac w jakies 800Mhz ? I Ile 2GB ? czy juz te 4 pakowac ?

Edytowane przez fkz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mirach, jasne ze sie da. Kiedyś nie było i się dało, zażartowałem bo 1gb to malo. Mi się kiedys na 1gb ramu nie chciala odpalić Vista Aero Glass :)

 

Na początki na pewno sie nada, od razu strasznych scen i wielkich tekstur robić nie będziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mirach, jasne ze sie da. Kiedyś nie było i się dało, zażartowałem bo 1gb to malo. Mi się kiedys na 1gb ramu nie chciala odpalić Vista Aero Glass :)

 

Na początki na pewno sie nada, od razu strasznych scen i wielkich tekstur robić nie będziesz.

 

No tak . Wlasciwie chciałbym zabrać sie za modelowanie aut. Powiedzmy ze podstawy-podstaw mam za sobą. A teraz z wszechobecnym internetem pomocy jest duzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu kupiłbym od razu 4 gb do nauki oraz jak już zaczniesz skubać coś większego wystarczy ponieważ bez sensu będzie później załatwiania dodatkowych kości jak od razu możesz mieć to z głowy na dłuższy czas i bez obawy że ci komp wybuchnie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki za rady. A jeszcze powiedzcie mi jak sie ma karta graficzna do grafiki 3d ?

 

Zasadniczo ani procek ani ram ani najlepsza karta graczna nie sprawi że twoje 3d będzie nagle lepsze.

 

Jak posiedzisz tak rok w 3d, wejdziesz na wyższy poziom wtejemnicznia. Sam będziesz wiedział co ci ptrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności