Skocz do zawartości

Tygodniowy Speedpainting 88 - Polowanie na czarownice


Rekomendowane odpowiedzi

Tygodniowy Speedpainting 88 - Polowanie na Czarownice

 

Mozna to rozumiec na wiele sposobów, jako, że zwrot na przestrzeni wieków zyskał idiomatyczne znaczenie. Przypominam, że pochodzi on od kobiet mordowanych, torturowanych, i na różne inne malownicze sposoby prześladowanych przez bogobojny lud i specjalne instytucje za współpracę z diabłem. Współpraca z diabłem była interpretowana na różne sposoby, często zależne od humoru bogobojnego ludu i sytuacji socjopolitycznej.

 

Regulamin:

 

* Czas malowania: 1,5 h.

* Technika dowolna, cyfrowa bądź tradycyjna.

* Prace umieszczamy w tym wątku.

* Dłuższy bok umieszczonej pracy nie może przekroczyć 900 px. Pełna rozdzielczość w postaci linku.

* Jedna osoba może umieścić dowolną ilość prac ale tylko jedną z nich poddać głosowaniu. Pracę pod głosowanie należy wskazać maks. dzień przed zakończeniem, jeżeli tak się nie stanie zostanie wybrana pierwsza praca jaka została umieszczona.

* czas sondy 3 dni.

 

Nagrody:

 

* Wybór kolejnego tematu.

* Rekomendacja na stronie głównej serwisu.

* Umieszczenie pracy w galerii.

 

ZAKOŃCZENIE SESJI: 1.05.2010 (sobota) godz. 23:59.

SONDA: od 2.05 do 5.05 (3 dni)

Edytowane przez EthicallyChallenged
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jeżeli komuś temat kojarzy się bardziej z motorówkami i kałachami, albo z gwiezdnymi piratami łupiącymi na obrzeżach galaktyki to nie widzę przeszkód.

 

Mnie się kojarzy z makaronem :]

Ale żarty na bok, fajny temat :)

Edit: A co, temat nie może się powtarzać ? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, ale czy to, że już był TSP pod tytułem "Piraci" oznacza, że temat piratów i bezkresnych oceanów został wypłukany? :) Wydaje mi się, że przy takiej ilości pomysłów nie ma co się bać o powtarzalność, bo zawsze wyciśnie się coś nowego, martwić się należy o warsztat :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc zacznę od tego że speed mnie bardzo denerwuję, począwszy od tego że dzieło końcowe nigdy nie wygląda tak jak bym tego chciał, skończywszy natym że jak je kończę to zazwyczaj uświadamiam sobie że jest w nim wiele rzeczy zbędnych a które malowałem najdłużej w całej pracy. Poza tym wiem że jak spędzę nad pracą więcej godzinek niż 1,5 to będzie wyglądała lepiej, nie tylko odnośnie ogólnego wyglądu lecz również kompozycji, czy samej przestawianej historii. Więc teraz podszedłem do tematu inaczej, najpierw kilka oddzielnych spidów które miały mi pokazać to co chciałem narysować finalnie, plus masa znalezionych referencji, oraz inspirację w postaci teł Franka Frezatty, 1,5h i tak z małym poślizgiem i wyszło coś takiego.

 

 

attachment.php?attachmentid=71647&d=1272350594

Edytowane przez Uriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ice nieładnie każdy kiedyś zaczynał, i zamiast obgadywać innych pracujących wziął byś się sam za robotę.

Maciek_ z tą nadzieją to nie tak, dobrze mieć chęci tak czy inaczej im więcej prac stworzysz tym sprawniej będą ci szły następne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EC co jak co ale pomysly masz super ;] Pozwolisz ze motyw czarownicy i samolotu kiedys sam wykorzystam? :D

 

Taaa... Ucieszyłem się jak głupi z komplementu, a dopiero dzisiaj do mnie dotarło, co tak naprawdę miałeś na myśli. Chodzi o Twój obraz 'Dogfight', nieprawdaż?

 

Dogfight

 

To nie jest mój szczęśliwy wątek. Najpierw wyjeżdżam z jakże unikalny tematem 'piraci' na który już ktoś wcześniej wpadł, a potem wyskakuję z oryginalną kombinacją 'czarownica+samolot', na którą... już ktoś wcześniej wpadł :/

 

I Ty, Ortheza, też na to wpadłeś? Nieszczęśniku? Towarzyszu niedoli? Patrz, jaka ironia, jakie szczęście masz, że to ja pierwszy chwyciłem za pióro :D Stary, oszczędź sobie zgryzoty, w tej swojej wersji namaluj lepiej helikopter ;]

 

Czy pomysł zmylenia rakiety z czujnikami ciepła za pomocą zaklęcia kula_ognia mogę wciąż uważac za swój, czy w tym też ktoś mnie ubiegł? :/ Zaczynam kontemplaowac malowanie przez reszte życia butelek wina, sera i innych garnków, bo teraz przy własnych pomysłach będzie mnie prześladowac myśl, że ktoś już te pomysły namalował wcześniej i lepiej.

 

Omen tak na poważnie to masz do mnie jakiś żal za czarownicę z samolotem? Bo zapewniam że Twój pomysł w powstawaniu mojego obrazka nie grał żadnej roli, (widziałem Twój dawno temu, jakieś 3 lata i nie miałem go w głowie jak malowałem, dopiero dzisiaj mi się on przypomniał) chociaż widzę, że może treściowo jest niebezpiecznie blisko? Napisz co myślisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahahahahahahaha :D

EC, jak babcie w kapcie, w ogole zapomnialem o tym Dogfighcie swoim ;] Powaga mysalelm ze para F22 scigajaca czarownice na miotle byla by interesujaca scenka ktora mi przyszla do glowy po zerknieciu na twoj obrazek. Moze troche zerznieta z IronMana ale i tak by sie obronila.

A tu widze ze kolega sie niezle sam nakrecil :P

Idze weekend majowy - wez ze mnie przyklad, chwic ksiazke, zgrzewke piwa i nad jeziorko sie odstresowywac ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezłe pekaesy. Teraz się czuję jak paranoik :)

 

No to mamy to pole morfogenetyczne bo ja również odebrałem post OmeNa jako prztyk do dogfighta. Nawet rano zacząłem pisać posta, ale przestraszyłem się że ktoś mnie postraszy w kolejnym poście kapitanem oczywistym :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności