Skocz do zawartości

aniol: rusalka


Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich, pomyslalem sobie ze zdebiutuje w bitwie 3d, zostalo niewiele czasu, ale mam kilka starszych modeli ,scen i pomysłow, jakos to poskladam i powinno byc ok, puki co plan jest taki zeby zrezygnowac z mieczy, mrocznych klimatow, walki itp:- mysle raczej oczyms w rodzaju ladniutkiej nimfy w lesnych plenerach - pierwsze screeny powinny ukazac sie jeszcze dzisiaj ... ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

wiec tak ma wygladac moja scena \"poprawie texturki bo jest masa bledow, oswietlenie (jest troszke za ciemno jak na bajkowy klimat) ale zarys raczej pozostanie, moze puscic jakies promyki przechodzace miedzy galeziami ?, no zobaczymy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec tak ma wygladac moja scena \"poprawie texturki bo jest masa bledow, oswietlenie (jest troszke za ciemno jak na bajkowy klimat) ale zarys raczej pozostanie, moze puscic jakies promyki przechodzace miedzy galeziami ?, no zobaczymy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nice ... very nice... Ale nad tym zagajnikiem to powinieneś jeszcze popracować. Za bardzo widać że te drzewka to treemaker. Postać: twarz COOL , reszta nie-za-fajnie, ale dobrze się zapowiada, jeśli to materiał wyjściowy.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo kobitka very very fajna :) ale coś mi się zdaje, że może coś z brzuszkiem jest nie tak, może to cień tak pada ze skrzydeł, tzn jakbym widzial lekkie zarysowanie jakies miesnia na brzuchu pod rekami, a wyzej to cialko jest przesuniete w prawo moze to taka poza nie wiem:P Poza tym z daleka ładnie to wygląda ale ta twarz ma troche według mnie za ostre rysy i podchodzi lekko pod faceta...elfa czy coś:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ogóle fajnie ci to wychodzi :dpoprawisz jeszce przedramie i kolana - bo cos niedobrego sie tam dzieje - no chyba że to winakompresji obrazka :]

reszta gicior:d - jeśli chodzi o postać:d

możesz nam zdradzic jak długo to robiłeś ?

 

pozdr

giorgione

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczynam wprowadzac poprawki...

co do modelu rusałki, to jak ktos ma sprawne oko to juz zauwarzyl podobienstwo do posera - rendery robie w poserze a modeluje w max, z tej przyczyny ze o dobre foto (darmowe) jest ciezko a morfing w poser to dobra zabawa. I bez problemu mam krztalt mimike idt. jakie sobie zaplanowalem.

Ale nie ide na calkowita latwizne i nie kopiuje gotowebo modelu do maxa, zreszta poprawianie bledow 3ds zajelo by wiecej czasu niz budowanie samego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde chyba jej sie coś z brzuchem dzieje albo znow zaczynam swirowac ;] a ogolnie ladn ladna, chociaz ten lasek jakos z tym swiatlem stracil glebie, poza tym wlosy dziwne na zblizonym renderze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pracka jest cool ale ma kilka rzeczy ktore mi sie nie podobaja

skrzydla (a raczej ich kolor) \"bija po oczach\" i zbytnio odciagaja uwage od reszty pracki - sprobuj z deikatniejszymi kolorkami

z lewej strony pracka jest oswietlona od gory z tylu - przynajmniej takie wrazenie sprawia z kolei z prawej strony swiatlo pada z gornej prawej strony -> postaraj sie ustalic jeden glowny (dominujacy) kierunek

rowniez uwazam ze trawa zbyt duza (nie dluga tylko zbyt gruba)

dodaj moze jeszcze jakies kwiatki, zwierzatka (np ptaszka) or nawet stumyk - zeby troche urozmaicic...

ta galaz ktora dochodzi az do jej uda sztucznie wyglada

dla mnie brzuch jest OK przy takim ulozeniu ciala... ogolnie ladny model... pracuj tak dalej a mozesz ostro namieszac ;-D

pozdro i powodzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja prosze o jednoznaczna odpowiedz. Czy model jest wzorowany na Poserze czy pochodzi z niego. Czy byl modelowany od poczatku w 3ds max.

 

W tej bitwie najwazniejsza rzecza jest postac - zatem byloby to krzywdzace dla innych osob gdybysmy dopuscili do dalszej czesci konkursu prace w ktorej najwazniejszy element byl zrobiony z uzyciem gotowca.

 

Prosze o odpowiedz. W przypadku gdy model pochodzi z Posera nie usuniemy watku, bedziesz mogl go dalej kontynuowac ,ale w dziale WIP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, -w celach pogladowych zamieszczam kilka screenow

,chyba niemusze nikomu na tym forum wyjasniac jak sie to wszystko robi, jedyna roznica moze polegac na tym ze moim obiektem poczatkowym jest zazwyczaj box \"troche udoskonalilem tutorial z ksiazki 3dmax 2,5 fx (o ile dobze pamietam) tam jest pokazane jak ladnie wymodelowac reke\" odziwo mozna to odniesc do calej postaci.

potem model wkladam do uv mappera rozklada siatke na plasko i mozna nalozyc wyremderowane foto\"latwo podkolorowac usta, oczy itd.\"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz pozwulcie ze wruce do pierwotnej pracy ktorej poswiecilem znacznie wiecej czasu, jest coraz gorzej wszystkie kolejne rendery daja coraz to bardziej fatalny efekt.

zmienilem swiatla, poprawilem trawe, dodalem lekka mgielke, poprawilem texturki drzewek i skrzydelek.

strumyk i ptaszki nijak nichce sie wkomponowac w scene, ale moze znajdzie sie miejsce dla jakiegos konia ,jednorozca albo sarenke, mysle tez o jakims zwiewnym ubranku dla rusalki lub cos w rodzaju plam na skurze ... taki jak maja tropikalne zaby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wielką prośbę... Możesz mi objaśnić metodę rigowania, morphowania i renderowania modeli z Maxa w Poserze? :) Proszę o parę screenków na tą rewelacyjną metodę jeśli możesz :], realizuję taki projekt teraz i przydała by mi się taka wiedza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do bitwy to mam problem podobny do kogoś na tym forum \"padł mi twardy\" jak go nie odratuje to chyba poprostu będe sie musiał poddać, a co do pytania \"Gotham\" to puściłem ci maila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow co ty mas zjakiegos Chinsko japonskiego maxa ??

 

Dobre to jest hehehehe

 

Pozatym ze wszytko wporzadku z modelingiem za duzo sie odkrywa i znika czesc tajemniczosci , a rusalki nie sa tkaie wielkie jak u ciebie ..... no i hmm ciezko mi tu powiedziec czy to wogóle ma cos z tematem zwiazanego ale nie mi to oceniach , ja powiem jedno modeling jest super :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności