Skocz do zawartości

SoftQuadro i Max


marcoos

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktoś z szanownych użytkowników forum próbował może przerobić swojego Geforca na profesjonalną kartę Quadro za pomocą SoftQuadro i mógłby podzielić się swoimi doświadczeniami lub refleksjami na ten temat ??? przeczytałem sobie artykuł co poniżej i nabrałem strasznej ochoty na przeróbke, tylko czy to rzeczywiście działa z każdym GeForce/GeForce2,3,4 i 3ds max?

 

O soft quadro można poczytać

TUTAJ a pobrać sam program TUTAJ

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Z góry mowie, ze ja tego jeszcze nie probowalem ...ale mam taki zamiar!

Mam GeForca MX 400, 62 MB RAM i do takiej włąśnie karty (ale podobno na innych tez to działa) znalazłem instrukcje jak to zrobić. Jest to na stronie KLICKA w dziale uploads/od szelixa - tam jest dokument worda na ten temat, ale linki do programow któte tam są potrzebne nie działają :( ...więc nie wiem.

Jeśliby Ci sie udało to jakoś zrobić to pochwal sie potem!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie próbowałem bo nie mam pod ręką żadnego GF, Pytam bo mam zamiar kupić niedługo nowego kompa i nie wiem jaką karte do niego kupić żeby potem ją przerobić , najchętniej kupiłbym taki model który już ktoś sprawdził z SoftQuadro :) można też przerabiać hardwarowo na Quadro ale to już jest niebezpieczne bo mozna znisczyć karte

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeczytałem ten artykuł o SoftQuadro i też sie strasznie napaliłem.

Mam jednak jedno pytanko:

Jakie powinienem mieć detonatory to dej karty? wiem, ze jest ich dużo i coraz to nowsze wersje. Ja pracuje na stanardowych steronikach bo miałem już przykre przeżycia z tymi detonatorami. Więc prosze o wskazanie najlepiej jakiegoś linka do dobrego detonatora, ...aha mam system win2000 (wiec to muszą być stery pod ten system)

Z góry dziekuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przerobionego GeForce\'a 2 GTS 32 MB na softQuadro. Ale musze powiedzieć że nie zauważyłem drastycznego wzrostu wydajności przy pracy w wievportach. Owszem po zainstalowaniu sterowników MAXtreme wystepuja dodatkowe efekty na. mgła we wievporcie. A co do detonatorów to najnowsze jakie można użyć prze SoftQuadro to 23.11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem SoftQuadro na Leadtec GeForce 2 MX 32MB i działało, na PNY Geforce4 Ti 4600 i tez działało (ten drugi juz za pomoca rivatuner i specjalnym skryptem). Ogólnie Maxtreme chodzi szybciej od standardowego OpenGl, jednak stery do 3Dmax5 maja jakie bugi (problemz wyswietlaniem poprawnego gizma modyfikatorów, podobno w nowym to poprawili za to co innego zwalili), a pod czwórka chodzi poprawnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jej macroos nareszcie szukalem tego dlugo. pzrerabialem mojego grofsa i no nie powiem opcji o wiele wiecej, a praca też jakby szybsza(ladniejsza to na pewno). polecam to . tylko jak ktoś ma gfoprsa tak do 3, bo potem to juz sie nie oplaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi udalo sie uruchomic maxtreme4.cos na GeMX400 64MB SDR. doszlo pare efektow, viewporty wygladaja o niebo lepiej. w max5 nie dzialaja strzalki [od transformacji]. chyba ze jakas nowsza wersja... max4 ciagnie bez problemu. na GeMX440 64MB DDR juz nie chce mi ruszyc. jak komus sie uda na 440 uruchomic to dajcie znac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wreszcie przerobiłem swojego GF3 na Quadro DCC ale w sumie bez rewelacji :(

 

- jest antaliasing lini ale pracuje jakoś dziwnie, linie bez aa wyglądaja chyba lepiej

- prędkość bycmoże minimalnie większa, ale ciężko powiedzieć

-teksturki trochę ładniej są filtrowane

- gizma,vertexy itp. działaja bez problemu

-słynny efekt mgły nie chce mi działać ( nie mam pojęcia czemu ) ????

 

link dla tych co mają problemy z quadro pod maxem5 (maxtreme pod maxa5) :

 

http://210.198.3.44/download/CVdownload.htm#maxt

 

[Edited on 4-3-2003 by marcoos]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności