Skocz do zawartości

odwodnienie stropodachu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z odwodnieniem stropodachu. Mam taki sobie domek w którym chciałem zastosować system podciśnieniowego odwodnienia Geberit Pluvia, niestety tylko 1 cześć dachu (B) nadaje się. Zastanawiam się jak to zrobili KWK w aatrialnym, nie ma rur spustowych na zewnątrz, na przekroju widać że spadek jest do jednej ze ścian

(http://www.archicad.pl/documents/352.html), ale teoretycznie tak nie powinno się projektować. Już sam nie wiem jak to rozwiązać. Wszędzie piszą że rura spustowa odwodnienia grawitacyjnego musi być oddalona o 50 cm od ściany attyki, ale to dziwne żeby taka rura sobie szła przez pokój. Pomóżcie :)

 

http://img195.imageshack.us/img195/2865/polacdachu.jpg

 

P.S Strzałkami zaznaczona jest wentylacja

Edytowane przez Krzychu_Mac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Na przekroju widać, że dach posiada spadki w kierunku ścian wewnętrznych budynku a nie jak napisałeś do jednej ze ścian. Takie coś można uzyskać za pomocją płyt styropianowych które posiadają już odpowiednie spadki. Ponad to styropian taki ma już zabezpieczenie przeciw wodzie opadowej z zakładem. Potem papa termozgrzewalna.

Co do rur spustowych. 50 cm od attyki powinien z pewnością znajdować się wpust dachowy a nie koniecznie rura spustowa. W tej odległości 50 cm wykonujesz kontre o większym spadku aby woda ściekała do wpustów poprzez utworzone koryta zlewowe. Przechodzisz przez strop, odginasz w przestrzeni międzysufitowej do ściany i przechodzisz przez budynek do deszczówki. Jeśli nie posiadasz takiej przestrzeni gdzie możesz odgiąć RS to tak rozmieszczasz wpusty aby odgięcie wykonać w jakimś pomieszczeniu technicznym. Przykładowy system Dachrock-SPS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papy termozgrzewalnej na styropian raczej się nie kładzie, są inne rodzaje izolacji. Rury spustowej w ścianie konstrukcyjnej też bym nie dawał z wielu względów, np. przemarzanie. Potem w tym miejscu na ścianie we wnętrzu mogą pojawić się przebarwienia na tynku. Konstruktorzy też pewnie niechętnie to będą widzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papy termozgrzewalnej na styropian raczej się nie kładzie, są inne rodzaje izolacji.

 

Na płyty styropianowe które mają laiminowaną papę podkładową (o takich mówiłem) układa się papę termozgrzewalną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności