Skocz do zawartości

Pomoc: dom nie dla rodziny


Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

Poszukuje ciekawych przykładów rozwiązań funkcjonalnych "współdzielonych mieszkań". Zasadniczo chodzi o otwartą przestrzeń, w której mogą egzystować różne osoby. Mieszkania studenckie, hostele, itp.

Coś w tym stylu na przykład:

http://www.archdaily.com/50725/snow-house-emilio-marin-nicolas-dorval-bory-juan-carlos-lopez/

 

Jeśli komuś przychodzą do głowy podobne projekty/realizacje to chętnie bym zobaczył :)

 

pozdrowienia,

maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

hmmm. Mi się takie przestrzenie kojarzą głównie z amerykańskimi kamienicami. Pracowałem w stanach przy przeprowadzkach i się naoglądałem takich mieszkań :P. Ogólnie schemat jest zawsze bardzo podobny. Najczęściej to były mieszkania w starszych budynkach. Wysokie pomieszczenia itd itd. Jeden duży wspólny pokój (30 do nawet 60 m2), kuchnia połączona z tym pokojem, często oddzielona częściowo. Za to jakoś nie kojarzę żeby były kiedykolwiek drzwi do niej :P. No i 2-3 spore sypialnie po 15-30 metrów kwadratowych wychodzące bezpośrednio na wspólny pokój albo jakiś mały korytarzyk łączący je z salonem. A no i jedna wspólna łazienka. Właśnie też jakoś rzadko były łazienki przy pokojach (chyba jedno mieszkanie tak miało). To dość zabawne, ale schemat taki bardzo często można zobaczyć w sitcomach :P Aha no i oczywiście we wspólnym pokoju bywały naprawde różne rzeczy, ale jedna była wspólna dla wszystkich: WIEEEELKI TELEWIZOR :P

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko właśnie to jest taki bardzo konwencjonalny układ (living + kuchnia + kibel + pokoje) - osobiście uważam że rozsądny i funkcjonalny. Ale jak to na studiach bywa, rozsądek i zdanie studenta wcale nie musi miec znaczenia ;)

Tak więc szukam jakichś dziwacznych konceptów, bo pan profesor ma dziwne wyobrażenie o potrzebach młodych ludzi i uważa że męczą się w prywatnych pokojach. A już na pewno będą szczęśliwsi, jeśli będą mogli integrować się w jednej dużej wspólnej przestrzeni do życia/spania/nauki/chlania.

W każdym razie dzięki za post:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to loft z antresolą :) dół wspólny z kuchnią salonem kiblem itd. góra: otwarta sypialnia :) chociaż to na chwile obecną też pomału jest konwencjonalne rozwiązanie :P

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności