Skocz do zawartości

Nie widać świateł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pierwszy raz proszę was o pomoc, mam problem, ustawiam wnętrze w 3d max. renderuje w mental ray'u ustawiłam photographic exposure control, indoor daylight, sky portale itd, światło słoneczne pięknie wpada do wewnątrz, aczkolwiek chciałam dodać jakieś sztuczne światła omi, spot, mr area omni itd... nic nie działa, światełka nie świecą, w ogóle ich nie widać w renderze, na scenie przed renderowaniem owszem, ale po już nie mimo, że ustawiam nawet gigantyczną moc. Nie wiem zupełnie w czym jest problem, proszę poradźcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jeszcze raz baaaaaaardzo proszę o pomoc w temacie, wiem, że może dla większości z was pytanie wydaje się być tendencyjne, ale ja zupełnie sobie nie mogę poradzić z tymi światłami, a czas mnie goni. Proszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgaś słońce i daylight wyłącz exposure control, wstaw omni i zobacz co się stanie...

co rozumiesz przez gigantyczna moc ?

przy exposure control właśnie może być taka potrzebna żeby było widać cokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam identyczny problem w Mentalu przy wizualizacji kuchni ze światłami sztucznymi. Nie chodzi przecież o to, by wyłączyć Daylight... On daje piękny efekt i musi zostać bo oświetla przez okno pomieszczenie naturalnym światłem. Chodzi by dodać jeszcze światła dodatkowe wentąrz kuchni... Nie są one jednak widoczne na renderze. Wygląda to tak jakby Daylight lub SkyPortale blokowały widzialność sztucznych świateł na renderze.

Co z tym robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe o to chodzi. Słońce nie oświetla miejsc, w których próbuję dodać sztuczne. Tam gdzie one mają być jest półcień, wnęka - oddalone miejsce w tym pomieszczeniu. Zwiększenie multipliera radykalnie nic nie daje.

To dokładnie miała na myśli rewelka111 pisząc "ustawiam nawet gigantyczną moc" tego światła i nic to nie daje.

Może to kwestia odchaczenia jakiegoś "praszka"w opcjach renderera?

Ustawione mam "mr Photographic Exposure Control" i tam Psyhical... IndorDaylight

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto dodać, że w Viporcie widać to światło - gdy zwiększam jego moc 100 razy (jak mirach poradziłeś) aż wychodzi daleko oknami ze środka poza budynek :)

Problem jest zatem wyłącznie z renderingiem - tam jakby ono tam nie istniało. widać tylko Daylight i skyportal.

Moje doświadczenie jest małe, być może gdzieś trzeba odchaczyć widoczność świateł sztucznych w renderze... tylko gdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem.

Do oświetlenia naturalnego używam Daylight System + IES Sun i IES Sky + SkyPortale w oknach + Photographic exposure control + Indoor Daylight pod "8" i wszystko wygląda pięknie.

Do oświetlenia sztucznego używam Photometric Lights + IES i też efekt jest zadowalający.

Nie jestem jednak w stanie połączyć oświetlenia naturalnego i sztucznego. Światła wpadającego przez okno + delikatnego sztucznego oświetlenia w formie np. halogenów pod szafkami na blatem kuchennym.

Co bym nie ustawiał w opcjach oświetlenia sztucznego, to go nie widać ani ani. Światło dzienne wygrywa.

Dołączam się więc do grupy osób z tym problemem, liczymy na pomoc kogoś bardziej doświadczonego.

 

I jeszcze jeden problem dotyczący świateł: gdy używam oświetlenia sztucznego - Photometric Lights, światło ładnie rozświetla mi scenę, nie widać jednak źródła tego światła. Wygląda to tak, jakby żarówka dawała światło, ale sama nie świeciła. To normalne? Jak uzyskać efekt rozświetlenia samej lampy, żarówki?

Edytowane przez baddog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności