Skocz do zawartości

Sprzedam karty do renderingu PURE ARTVPS


olaf3de

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedam dwie karty PURE do renderingu w programach 3DSMax i Maya.

Karty to rozwiazanie hardware'owe do renderingu wizualizacji lub calych animacji. Dzieki nim mozna duzo szybciej generowac renderingi z uzyciem raytracingu niz za pomoca szybkich procesorow Intela czy AMD.

.Karty sa w idealnym stanie technicznym. Producentem jest firma ART VPS z angli. www.artvps.com

 

Karty moga pracowac w dowolnym komputerze typu PC lub Mac.

Potrzebne jest zlacze PCI lub PCIX (dzialaja i w takim i takim).

W zestawie sa potrzebne wszelkie driver'y i dodatkowe sceny, ksiazki.

 

Cena za obie karty to 2000zl.

Odbior najlepiej osobisty w warszawie. Jezeli ktos jest zainteresowany

wysylka prosze o kontakt [email protected]

lub numer gg. 2194111

 

Opis z strony firmy Quedex (sprzedawcy na polske produktu)

 

PURE PCi-X 16

 

PCi-X 16 jest najnowszą kartą renderującą z serii PURE, dwukrotnie szybszą niż PCi-X 8. Jest to atrakcyjne cenowo, innowacyjne rozwiązanie, zapewniające bardzo dużą wydajność (dwukrotny wzrost) i doskonałą jakość renderingu 3D. Z kartą PURE nie ma potrzeby korzystania z drogich farm renderujących, aby przeliczyć skomplikowane animacje. Karta PURE, wyposażona w 16 dedykowanych procesorów do raytracingu, wystarczy, aby renderować dane szybciej i lepiej, bez konieczności ponoszenia olbrzymich nakładów.

 

Karta PCi-X współpracuje z 64-bitowym oprogramowaniem do renderingu i jest idealna dla osób chcących tworzyć realistyczne obrazy i animacje najwyższej jakości. Karta posiada unikalną możliwość renderowania obrazów przekraczających rozdzielczość ekranu, a uzyskane efekty nie różnią się niczym od wysokiej jakości fotografii, z tą różnicą, że można w nich wykorzystać pełną gamę realistycznych efektów i animacji 3D. Technologia raytracingu ART VPS pozwala na 35-krotnie szybszą pracę niż w przypadku konwencjonalnego oprogramowania renderującego.

 

Wykorzystane procesory AR350 zostały specjalnie zaprojektowane po to, aby uzyskać maksymalne przyspieszenie procesów raytracingu. Wydajność została zwiększona poprzez ocenę każdej klatki i dopasowanie do niej wymagań głębokości promienia dla poszczególnych fragmentów obrazu. Jeden rdzeń każdego z dwurdzeniowych procesorów AR350 potrafi przetworzyć 66 milionów przecięć trójkątów w ciągu sekundy.

 

http://www.quedex.com/img/products/screens/200512070940webPURE_470.jpg

 

http://features.cgsociety.org/challenge/spectacular/images/prizes/art_vps.jpg

 

http://features.cgsociety.org/challenge/masterandservant/images/prizes/art_vps.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Vray'a nie obsłuży przynajmniej w Mayi. W maxie pojecia niemam ale chyba raczej nie. Z tego co pamietam to tak jak w Mayi po zainstalowaniu tych kart w maxie pojawia sie dodatkowy renderer pt. ArtRenderer który wykorzystuje właśnie te karty, działa z default'owymi shader'ami i światłami z maxa, ale głównie właśnie super szybko liczy dużo różnych swoich shaderów i świateł które są natywne dla renderera tych kart. Jak ktoś zna się na Rendermanie i umie

sobie pisać skrypty itp. to te karty są idealne dla takiego magika gdyż karty tak naprawde przy renderingu zamieniają sobie całą geometrię i całą scene na plik RIB czyli Rendermanowy właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, wiem... Dlatego między innymi ( że nie działa to cudo z Vray'em) sprzedaje to już za tylko 1000zł. Kiedyś kosztowało to krocie kroci miliony tryliony itd. Ja za obie karty razem plus support żeby mieć drivery do maya 2008,2009 i maxów itd. musiałem zapłacić jakieś ponad 14000zł.

 

Dziś wydaje mi się że rozwiązanie może być bardzo dobre jeżeli nie stać kogoś na rozbudowę kompa tak żeby kopować nowego i7, płyte pod i7 i 12 GB ramu bo ma

ktoś procesor 4korowy np. i na takim chce pozostać narazie. Tutaj też jest ten ich renderer który ma sporo fajnych rzeczy. No nic jak ktos będzie chętny to sprzedam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj jooojjjj jooojjj jooojjj ...

 

To ja też przepraszam i niech się nikt nie obrazi ale niestety chyba nie zabardzo większość z Was wie do czego są i jak pracują te karty. W jaki sposób można je w dalszym ciągu wykorzystać i to całkiem nieźle.

Zwłaszcza jak ktoś liczy na renderman'ie, wszelkie RIB'y np.

(takie pliki karty biorą natywnie do liczenia właśnie).

Poza tym GPU jest grejt ale:

 

A) jakość renderingu z wszelkich super szybkich rendererów GPU jeszcze nie jest taka finalna jak by się mogło wydawać wszem i wobec. (Właśnie siedze i testuje mocno Vray RT dla Maya i jeszcze jednak sporo jest do zrobienia).

 

B) Tu niema ograniczeń że karta np. ma za mało pamięci...

 

C) teraz już tylko chce 600 zł. U mnie leżą te karty w szufladzie. Mamy renderfarmę co raz większą i dwa renderery, które nie współpracują z tymi kartami. Jeszcze raz powiem za 600zł dziś to rozwiązanie jest genialne dla kogoś kto wie jak te karty wykorzystać.

 

PS.Dopłacać komuś żeby je zabrał nie będę :)

Może jak niebawem wróci temat Renderman'a u mnie w firmie to włoże je do komputera i nie będą zbierać kurzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te karty sa super, tak dlugo jak nie renderujesz GI.

Wiec coraz trudniej jest znalezc dla nich zastosowanie we wspolczesnym swiecie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności