Skocz do zawartości

Symetria działa słabiej z jednej strony- Zbrush


koton

Rekomendowane odpowiedzi

Heloł :)

W zbrushu stawiam pierwsze kroki, parę godzin bawiłem się jakiś czas temu 3.1, teraz odpaliłem wersję 3.5 R3 i napotkałem się w niej na następujący problem: symetria działa... niesymetrycznie :) A konretnie to jak rysuję z jednej strony kreskę to po drugiej stronie symetrii rysuje się ona słabiej( jeżeli chodzi o kolor) lub np od połowy. Dzieje się tak nie zawsze, ale najczęściej gdy delikatnie naciskam piórkiem( pracuję na tablecie). I gdy rysuję po lewej stronie, gdy rsyuje po prawej, na lewej odbija się zazwyczaj dobrze. Gdy dociskam mocno i walę grube krechy to wychodzą dobrze,problem jest z delikatynymi pociągnięciami.Przykład na zdjęciubukw.jpghttp://img706.imageshack.us/i/bukw.jpg/

bukw.jpg

Wątpię zeby to była wina programu, pewnie ja coś źle ustawiłem, macie pojęcie co to może być?

Mam na górze ustawione focal shift na -56, nie mam pojęcie do czego to służy, i nie przypominam sobie zebym tego dotykał kiedykolwiek, ale może przypadkiem to to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Hej:)

Tak się robi zazwyczaj jak obiekt zgubi symetrie.Focal shift to miękkość krawędzi pędzla,nie ma nic wspólnego z symetrią.

Sprubuj zaznaczyć maską mniej więcej połowe obiektu i kliknij w Tool/Deformation -smart resymmetry powinno przywrócić symetrie.

 

Pozdro:)

  • Confused 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności