Skocz do zawartości

BenQ E2220HD + test 48 monitorów


kubeczek77

Rekomendowane odpowiedzi

Witojcie.

Znalazłem taki o to test monitorów: http://pclab.pl/art41137.html

Z rekomendowanych wybrałem taki model: http://pclab.pl/art41137-18.html

Czy ktoś ewentualnie posiada ten monitor lub też mógłby potwierdzić jego jakość pod kątem użycia przez grafika.

 

Niektórzy narzekają na ramkę z połyskiem, czy jest to aż tak uciążliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Sam nie wiem. Jest też ten model 24 cale, gdzieś 200 zł droższy. Ale nie wiem czy to nie za dużo (cali)

Ten będzie i tańszy teraz a i w przyszłości tak myślałem, że dokupię sobie może drugi do tego taki sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musisz sam ocenić czy opłaca się więcej, najlepiej weź sobie kartkę i rozpisz wymiary obu monitorów i potem z pomocą miarki sobie przymierz.

 

2x24 chyba jest dość trudno ogarnąć wzrokiem, wbrew pozorom jest spora różnica do 2x22 (ale to w sumie kwestia osobista)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wolę ten mniejszy xD tak jak mówię dokupi się najwyżej kiedyś. Teraz mam 17 cali i żyje :)

 

Jeszcze słyszałem takie opinie, że wszystko jest strasznie małe w takiej dużej rozdzielczości? Prawda to to? Nie przeszkadza to np. w korzystaniu z internetu? Będzie aż tak duża różnica w wielkości liter pomiędzy takim BENQ a np. LCD 17 cali 1280x1024?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roznica spora. czytelne jest jak należy, ale masz wiecej miejsca po bokach na jakies przydatne rzeczy korzystajac z webu itp.

Ja teraz mam konfiguracje laptop + 24" i laptop + 22 Benek - ten drugi do ogladania IronMana w czasie pracy i jakichś tutoriali kątem oka jak rzezbie, ale glownie IronMan ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 22'' 1680x1050 jest chyba nawet większe niż na 17'' 1280x1024. Mój 22 ma wysokość matrycy 28,5 cm, zmierz sobie swój 17 to będziesz widział jaka jest różnica (bo w rozdzielczości to prawie to samo jest).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mógłby potwierdzić jego jakość pod kątem użycia przez grafika.

 

 

Ke? Matryca TN i cena 500zl? Nie testowalem tego monitora ale chyba nawet sredniej jakosci grafik takiego monitora by kijem nie dotknal.

 

Do pisania w wordzie i przegladania netu to on moze sie nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem w końcu tego Benq.

Mam tylko taki problem. Kupiłem sobie kabel HDMI-HDMI by połączyć go zamiast standardowego D-sub. Jednak gdy podłączam tym kablem hdmihdmi to pokazuje mi no-signal. Kabel sprawdzałem na innym sprzęcie i jest dobry. Wie ktoś może jaka jest tego przyczyna?

 

Chciałbym też podłączyć sobie 2 monitory. Stary z nowym. Można zrobić tak, że jeden przez D-sub (Stary) a nowy przez hdmi bym połączył? Chciałbym uzyskać taki efekt jak ten gość na filmiku ma: http://www.youtube.com/watch?v=f_rHzxHIh9o.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, to ja mam jeszcze do Ciebie takie pytanko, bo jak wiadomo nie samym chlebem człowiek żyje... ;) Na tym Benq da się też w coś pograć? W sensie czy nie ma zauważalnego smużenia? A z kolei w filmach czy ciemniejsze partie obrazu nie zlewają się w jedną, czarną plamę? Może mógłbyś też sprawdzić jak rozkłada się gradient od białego do czarnego na całym ekranie, czy kolory przechodzą w miarę równomiernie i czy nie ma na przykład żółtych przebarwień :)

 

Tak w ogóle to bardzo fajny test, nie sądziłem, że da się kupić dobry monitor za mniej niż 2 tysie, a tu jest jakaś nadzieja.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności