Skocz do zawartości

Core i7 860 vs AMD Phenom II X6 1090T


radi0n

Rekomendowane odpowiedzi

Planuje zakup nowego komputera i mam dylemat jaki procesor wybrac.

Waham sie pomiedzy:

 

Intel Core i7 860 4x2.80 GHz BOX (LGA1156, 8MB)

 

a

 

AMD Phenom II X6 1090T BOX (3.2GHz, Six Core, 6MB, 125W, AM3) Black Edition

 

Ktory z nich nada sie najbardziej do 3D (modelowanie, rendering Maya/Modo 64bit). I jak wyglada podkrecanie w/w procesorow?

Jak sie ma 6 rdzeniu w AMD do 4 rdzeni + technologia HT w intelu w szybkosci renderingu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

AMD na stocku w renderingu doganie i7 920 ale raczej go nie wyprzedza. i7 ma większy zysk z podkręcania i raczej mocniej sie podkręci. Generalnie Intel ma lepszy uzysk z 1 rdzenia i amd potrzebuje aż 6 w swojej już starej architekturze aby dogonić 4 intela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał Phenoma zdecydowanie. Chyba że porównanie by było z i7 920 to wtedy i7 się bardziej opłaca bo ma więcej slotów pamięci... A tak to od tego i7 na LGA1156 to PII x6 jest zdecydowanie lepsze. Ano jeśli chodzi o podkręcanie to i7 robi spokojnie 4 GHz a Phenom jakieś 4,2 przy czym wymaga mocnego chłodzenia, bo mimo wszystko jest to 150% starego Phenoma w którym poprawiono trochę oszczędzanie energii i zmniejszono napięcia dzięki czemu nie skoczył pobór mocy. Jeśli ruszymy napięcie to momentalnie robi nam się 1,5 raza większy pobór od phenoma x4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Tak ten test juz znam. Teraz waham sie pomedzy:

 

Core i7 860 / 2.80 GHz

http://www.gral.pl/preview/Intel_Core_i7/Intel_Core_i7_860_4x2_80_GHz_BOX_LGA1156_8MB_67.html

1189zl

 

a

 

Intel Xeon X3440 /2.53GHz, 8MB, LGA1156, BOX/

http://www.gral.pl/preview/Intel/Intel_Xeon_X3440_4x2_53_GHz_BOX_LGA1156_8MB_69.html

916zl

 

Roznica w cenach jest znaczna. Kazdy z nich da sie podkrecic na moim przyszlym nowym sprzecie do 4ghz a prawie 300zl zostaje w kieszeni. Z tego co wyszytalem na sieci to wiekszosc poleca Xeona.

Edytowane przez radi0n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch lepszy będzie Xeon - jest sporo tańszy a uzyskasz praktycznie identyczne OC jak i7 860 - stabilne 3,8GHz-4GHz - sprawdzałem około 10 egzemplarzy i wyniki były bardzo powtarzalne.

 

Wg mnie obecnie jeśli ktoś szuka najlepszego sprzętu najniższym kosztem to PII X6 1055T albo Xeon X3440 ;)

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RafalPL

Złożyłem zestaw tylko ze mieszkam w USA i różnica cenowa miedzy Xeonem a i7 860 była znikoma.

 

Kupiłem i7 860 jestem zadowolony bo i tak w czasie renderowania sceny pracuje na mnożniku 22x133 czyli jak 870 podoba mi się to automatyczne oc a gdy mam obciążone 2 rdzenie to mnożnik idzie na 26.

 

trochę się zastanawiałem co brać czy amd czy intel lecz w przeszłości miałem za dużo odczynienia z amd wiem ze teraz tak nie jest ale dla mnie do gorące i wolniejsze procesory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności