Skocz do zawartości

problem z filletem


RAK

Rekomendowane odpowiedzi

mam drobny problem z narzędziem power fillet. Mianowicie chce zaokrąglic krawedz i nie moge. rhino wypluwa ze albo nie moze utworzyć polysurface albo żenym zmniejszył promień filletowania. promień zmniejszałem i nic nie daje.

 

Ozesz ty zapomniałem zaznaczyć gdzie ma byc to zaogrąglenie. więc ma byc tam gdzie sa blisko siebie 3 linie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

to tam sa 3 surfacy czy mi sie zdaje no ale chyba są to filletsrf no powinien dzialac bo czemu by nie hym moze sprobuj pipe i koncowki extendem potraktowac i przy jej pomocy splitowac dwa surfacy i pomiedzy nimi 2rail lub blend jak wolisz.

 

akdns wiesz sprawdz sobie ale fillet dziala na oddalonych od siebie surfacach oczywiscie wtedy wartosc musi byc troszke inaczej ustalana ale dziala :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FILET: dziala na zasadzie intersection ...czyli przeciecia sie plaszczyzn ... zaznaczasz mu 2 surface\'y on znajduje intersection curve... obcina wybrane plaszczyzny o ustalona przez ciebie odleglosc od przeciecia (radius) i pomiedzy plaszczyznami tworzy cos na ksztalt zblendowanej powierzchni.

 

Trudno powiedziec po tym screenie ktorego tu wrzuciees ...jakiego efektu oczekujesz .... ale jesli ta plaszczyzna pomiedzy ... nie jest ci potrzebna ... to ja usun ... i poprostu zrob blenda pomiedzy tymi dwoma ktore masz ... dobrze by je bylo wczesniej obciac po isocurve tak zeby ich rogi u gory nie konczyly sie w jednym punkcie ... zeby zmiescil sie miedzy nimi chociaz malusienki blend ... zaoszczedzisz sobie w ten sposob pozniejszch ew. klopotow z ta powierzchnia. :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności