Skocz do zawartości

Jak pozbyc sie FR ze sceny???


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, czy ktos moze mi powiedziec jak pozbyc sie definitywnie FR ze sceny. WYwalilem textury, swiatla, dll, calego plugina i wszystko co oficjalnie zwiazane z FR i zawsze gdy otwieram projekt mowi mi ze nuie ma FR. Pracuje nad tym projetem od 11 miesiecy wiec nie ma mowy o rozpoczeciu od nowa. Bede wdzieczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zapewne takie informacje sa zapisywane w samym pliku sceny, wiec max za kazdym razem monituje o potrzebne pliki. No chyba ze juz podczas otwierania \"golego\" maxa masz monit o braku ?? Jesli tak to chyba tylko reinstall.

Sprawdz czy nie masz jeszcze jakich materialow FR w tej scenie, lub zrodla swiatla, cienia czy inne pierdoly... Jesli NIE masz, to sprobuj wczytac calosc do nowej (pustej) sceny przez Merge - moze wtedy bedzie dobrze.

Wiecej nic nie przychodzi mi na mysl.

 

pozdr

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprobuj tak:

 

nowiutka(gola )scena pozniej file/x ref object

(przypadkiem nie xref scene - bo to ci wpakuje cala stara scenke)

 

tam wybierz sobie scene z ktorej chcesz sie pozbyc komunikatow z fr ze scenki wyciagnij wszystkie obiekty(oczywiscie jezlei zeczywicie nie maja zadnych map fr) pozniej zaznacz wszystkie \"marge\" zapisz gotowa scenke i sprubuj ja wczytac ponownie moze to przeczysci ci plik z wpisow fr

 

oczywiscie to czysta teoria wiec moge sie mylic ;) pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm czy ja wiem, czy ten X-Ref jest szczesliwszym rozwiazaniem od standardowego Merge?. Teoretycznie jest raczej gorszym, poniewaz polega na \"podlaczaniu\" obiektow z innych scen do nowej, a nie przenoszeniu ich. Co mam na wysli: To dziala tak jak \"wklejanie\" przez OLE, osadzasz obiekt ale zostaje on powiazany ze swoja zrodlowa scena, np jesli tam go zmodyfikujesz to w nowej scenie takze zostanie zmodyfikowany. Wiec tym bardziej taki obiekt zachowa swoje (finalowe) cechy zdefiniowane z zrodlowej scenie.

Ale moze sie myle, dawno juz nie uzywalem X-Ref\'a, a juz napewno nie w takim celu. Najlepiej sprawdz obydwa sposoby: Merge i X-Ref Object.

pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem może leżeć w naturze maxa. Razem ze sceną są zapisywane też niektóre (nie wiem akurat jakie) ustawienia samego programu. Więc jak jest scena zapisywana na maxie na którym jest zainastalowany FR może się to objawiać właśnie tymi komunikatami. Nie przeszkadza to jednak temu aby dalej na scenie pracować. Wystarczy zrobić save i po kłopocie. Ale max jest nieobliczalny więc rozwiązanie może być zgoła odmienne:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest skrypt, napisany bodajze przez Matt Clementsona, ktory usuwa wszystkie informacjie o fr ze sceny (tzn pozniej niepojawiaja sie monity typu: brak dll-a cebas.dlu itd) Najlepiej przeszukac forum fr cebasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz przez to przeszedlem. trzeba usunąć rodzaj cieni finala, wszystkie materialy,wyłączyć opcje w zakładce mentalray,objekty finala, i efekty rzeczy z effects i enviorment. potempowinno juz przejsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności