Skocz do zawartości

brazil-materialy, oswietlenie


Rekomendowane odpowiedzi

hmm, no to ugryzmy te ustrojstwo:)

 

1.MATERIALY.

 

hmm, z materialami to ja zawsze mialem problemy:( chodzi mi konkretnei o zasmulowanie metalu, najlepiej lakieru samochodowego, ale enie wiem w sumie, jak mam sie za to zabrac. Mozecie mi podrzucic jakies wskazowki na co zwracac uwage, ktorego materialu brazila uzyc, jak ustawic odbicia (w FR nei bylo z tym problemu, bo wystarczylo zaznaczyc opcje reflection i wpisac poziom, a jak w brazilu?).Nie mowie tu of course o step by step, tylko namiary od czego zaczac

 

2.OSWIETLENIE.

 

gdy mam juz model, to teraz przychodzi czas na jego oswietlenie.Czy starczy zwykle ustawienie w luma server opcji sky light?Wtedy generuje mi ladne miekkie cienie i ogolnei chyab jest ladnie, a moze uzyc standardowego oswietlenia omni i bawic sie w ustawienia swiatla,cienie itp. A jesli uzywam HDRI to tez musze wrzucuc do sceny jakies swiatlo, czy automatycznie ejst generowane oswietlenei przez HDRI, a jesli ja chce aby oswietlao mi scene tylko mapa HDRI(bez swiatel zadnych) to jak musze ustawic opcje?

 

to takie pierwsze pytanka jakie mi sie narzucily, przy poczatkowych \"lekcjach\" brazila..z gory dzieki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

wiec tak co do materialow:

 

znalazlem w shaderach \"car paint\"-wydaje mi sie, ze nazwa mowi sama za siebie:)ale...

troszke sie tym bawilem i wyniki nei sa zadowalajace, ustawilem sobie mape HDRI w sky light, scena nei ma zadnych swiatel, i kawalek karoseri bryki, ktory powinien odbijac refleksy powstale z mapy hdri...tyle,ze eni odbija:(

czy sa moze w tym materiale jakies opcje do ustawiania, czy jak, ktore wplywaja na te relfeksy, i czy moze cos zlego robie z mapa hdri?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności