Skocz do zawartości

Fotografia: sferyczne HDRI


vision3d

Rekomendowane odpowiedzi

W tym watku bede sie dzielil moimi wypocinami:)

 

Sprzet:

 

Canon 5D mkII + sigma 8mm f/3.5 EX DG + NN Ultimate R1

 

na poczatek zrujnowany hotel, w zasadzie zrujnowany jeszcze przed oddaniem do uzytku:) foto robione jakies 2 lata temu, jeszcze starym Canonem 350D. Pozostale HDR'ki robione juz nowym sprzetem jakies 2-3 miesiace temu.

 

hotel1.jpg

 

Wiadukt gdzies na Woli

 

wiadukt1.jpg

 

Park Moczydło

 

park1.jpg

Edytowane przez vision3d
  • Piękne 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

dziekowac:) a tu kolejna sesja. Ze tez mi sie chcialo w te srodowe upaly latac po wawie:D

 

PS

 

Jakby ktos znal jakies fajne miejscowki w Wawie to prosze pisac:)

 

pozostalosci boiska z mojego bliskiego sasiedztwa;)

playground1.jpg

 

dwa kolejne to Pola Mokotowskie

pola1.jpg

 

pola2.jpg

 

Gdzies na kampusie SGGW

campus1.jpg

 

Parking podziemny, wieżowiec przy rondzie ONZ

parking1.jpg

Edytowane przez vision3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie :) Ale to jakby dwa parkingi piętrowe połączone sufitem i przejście jest całkiem nieźle oświetlone ( to zdjęcie robione po zmroku na iso 400, f2.8 i 1/60s chyba )

A co do dokładnego miejsca to wychodząc z metra patrzysz na zachód i widzisz parking.

+52° 17' 25.44", +20° 55' 39.43" wg. google maps :P

Tutaj inne kadry z tej sesji:

http://images47.fotosik.pl/149/cbec8e3e0dab3834med.jpg

http://images43.fotosik.pl/149/03a476a7c7004891med.jpg

i jeden dzienny

http://images43.fotosik.pl/149/bf2dc5b984ff11cdmed.jpg

A najlepsze jest to że ochrona się nie czepia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to chyba cos dla mnie:) moze ktos ma wogole ochote poswiecic troche wolnego czasu i porobic ze mna foty? caly czas mi chodzi po glowie zrobienei porzadnego portfolio autek w ciekawych lokacjach:) stawialbym na kogos z zacieciem nieco artystycznym, kogos kto by umial znalezc fajne lokacje/ backplate'y pod autka (a ja reszte strony technicznej, hdri + 3ds max):) jak ktos ma checi sie pobawic to zapraszam, mysle ze pozytek dla obu stron:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezłe foty, z fajnych miejsc w Warszawie polecam opuszczoną Fabrykę Domów na Tarchominie. Generalnie jak się dobrze rozejrzeć to jest tego sporo, tylko nie wszędzie da się wejść.

 

Te pozostałości z boiska to nie jest czasem przy kanałku na tzw. Pekinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucas - dzieki za info jakbys mogl jeszcze napisac gdzie to dokladnie jest i jak z dostepnoscia, czy mozna tam sobie smialo wejsc:)

 

Co do pozostalosci z boiska to strzal w 10, dokladnie jest to placyk przy kanale goclawskim zaraz za Pekinem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sama nazwa mówi, jest to na Tarchominie ;P. Dokładniej przy Myśliborskiej http://maps.google.com/maps?f=d&source=s_d&saddr=52.311531,20.967836&daddr=&hl=pl&geocode=&mra=mi&mrsp=0&sz=17&sll=52.310676,20.967364&sspn=0.004736,0.018024&ie=UTF8&ll=52.310591,20.967364&spn=0.0049,0.018024&t=h&z=17&iwloc=ddw0, pod literką A można wjechać, jest tam niby jakaś cieciówka ale wjechałem samochodem bez problemu bo tam dalej są jakieś składy budowlane. Na początku właśnie tylko je zobaczysz ale wystarczy przejść kawałek wgłąb i zobaczysz wielką dziurę w ścianie hali (chyba po prostu brakujące drzwi ale nie pamiętam) - można bez problemu wejść, nikt nie pilnuje, nikt się nie czepia.

 

Jeśli chodzi o dojazd, to autobusem pewnie musiałbyś dojechać do tego osiedla na północy i kawałek przejść, samochodem nie ma problemu żeby dojechać - z Modlińskiej skręca się np. w Obrazkową a potem w lewo na rondzie i jest się prawie na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, sam posiadam 350D, myślę nad zakupem sigmy 8mm lub samyanga 8mm, który po wykastrowaniu z osłonek przeciwsłonecznych daje także pełne rybie oko na pełnej klatce :)

Mam jeszcze jendo pytanie, jakim programem sklejasz panoramy? Robisz panoramy z plików 32 bitowych .hdr (nie spotkałem jeszcze programu, który obsługiwałby ten format plików), czy może oddzielnie panoramy dla wszystkich EV, i na koniec tworzysz z nich HDR? Jeśli ta druga opjca, to w jaki sposób radzisz sobie z niedopasowaniem tych panoramek? Wiadomo, że program sklei minimalnie inaczej panoramę ciemną niż jasną, przez co widoczne są właśnie różne małe niedopasowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sklejam najpierw pojedyncze ujecia w HDR w shopie, przesuniec zadnych nie ma, to akurat gwarantuje mi dobrze dociazony statyw i migawka sterowana dodatkowym kontrolerem.

 

Gotowe .hdr'ki z poszczegolnych ujec (najczesciej 3) skleja w PTGui Pro (ktory to ma wlasnie opcje pracy z obrazami 32bitowymi).

 

Pozniej jescze retusz w shopie i voilà;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności